Як дізнатися, скільки кошеняті місяців, використовуючи нехитрі дані
03.03.2019 715 0 newsdaily.org.ua

Як дізнатися, скільки кошеняті місяців, використовуючи нехитрі дані

В закладки

Як дізнатися, скільки кошеняті місяців, використовуючи нехитрі дані

© tacstef/iStock

Кошенятам різних віків потрібен різний відхід. Наприклад, те, що потрібно новонародженому кошеняті, не підійде для 2-місячного котика (і навпаки). Тому дуже важливо знати, як дізнатися вік кошеня. Є кілька способів, що дозволяють встановити вік тварини.

Вміст матеріалу

1. Зовнішність

Якщо кошеня дуже маленький, то спочатку пошукайте у нього пуповину. Зазвичай вона відпадає протягом перших 3-х днів життя. Якщо пуповина є, то у вас в руках новонароджене кошеня.

2. Очі

Очі відкриваються протягом перших 2-х тижнів. Спочатку у всіх кошенят очі синьо-блакитного кольору. Потім колір райдужки починає змінюватися. Вік маленьких кошенят можна приблизно встановити по очам:

 • Якщо вони ще закриті, то кошеняти не більше 7 днів;
 • Очі відкриті, але ще вузькі, то йому 2-3 тижні;
 • Якщо райдужка очі почала міняти колір, кошеняті 6-7 тижнів.

3. Вуха

У кошенят при народженні вушні канали закриті. Вони відкриваються в середньому через 7 днів після народження. Також вік можна зрозуміти за розміром і формою вух. На відміну від каналів, вушні раковини розправляються довше — це займає 2-3 тижні.

Читайте також Корм преміум-класу для кішок: у чому його особливість і який краще

4. Молочні зуби

До 2-х тижнів у кошенят немає зубів. Всі молочні зуби повинні з'явитися до 8-ми тижнів.

 • Першими з молочних зубів прорізаються різці. Як правило, це відбувається до третьої тижня;
 • На 3-4 тижні з'являються ікла;
 • Премоляри (зуби, розташовані після іклів) з'являються в 1-2 місяці. На верхній щелепі у кішок має бути по 3 премоляра з кожної сторони, на нижній — по 2.

У 2 місяці у кошеняти повинно бути 26 зубів: 12 різців, 4 ікла і 10 премолярів.

©annaia/iStock

5. Корінні зуби

Як правило, у кошенят починають мінятися зуби в 2,5-3 місяці. Спочатку оновлюються різці, потім ікла, премоляри, і в кінці прорізаються моляри — це зуби, посаджені далі всіх і службовці для пережовування їжі, як і премоляри. Повністю молочні зуби змінюються корінними до 7-ми місяців. Тоді у кошеняти є вже всі 30 корінних зубів, в тому числі і 4 моляра.

6. Руху

У 2-тижневих кошенят хода хитка і дуже непевна. Якщо руху кошеня впевнені і він з цікавістю досліджує всі навколо, то йому приблизно місяць. В цей же час кошенята знаходять здатність приземлятися на лапи при падінні. Здатність бігати кошеня набуває до 5 тижнів.

7. Загальний вигляд

Якщо кошеня бігає і впевнено веде себе, тоді можна оглянути пропорції його тіла. У 4-6 місяців у кошенят настає період статевого дозрівання. У цьому віці їх тіло і кінцівки витягуються, і кошеня стає все більше схожий на дорослу кішку.

8. Статева зрілість

Можна спробувати поспостерігати за інстинктами і поведінкою кошеня. Приблизно з 4-х місяців самці починають позначати територію. У кішок перша тічка може бути в 4-6 місяців.

9. Вага

Як дізнатися вік кошеня по вазі можна лише приблизно — це найменш точний спосіб. Варто пам'ятати, що багато залежить від породи і статі кошеня, тому цифри приблизні:

 • Новонароджені — 70-130 г;
 • 1 місяць — 500-750 м;
 • 2 місяці — 1-1,5 кг;
 • 3 місяці — 1,7–2,3 кг;
 • 4 місяці — 2,5–3,6 кг;
 • 5 місяців — 3,1–4,2 кг;
 • 6 місяців — 3,5–4,8 кг

Якщо ви не впевнені в тому, наскільки правильно визначили вік, можете віднести кошеня до ветеринара. Фахівець допоможе з'ясувати вік і дасть докладну рекомендацію по догляду, який необхідний кошеняті.

Чим годувати кошеня в 1 місяць: рекомендації для домашнього вихованця
© g-stockstudio/IStock Догляд за маленьким кошеням, перш ніж він повністю буде відлучений від матері, може бути трохи скрутний. Кошеня в 1 місяць ще недостатньо міцний
Чим годувати кота британця: особливості правильного догляду
©Pixabay У вас в будинку з'явився чудовий кошеня-британець? Це дуже красива порода, але для підтримки її здоров'я ви повинні знати, чим годувати кошеня британця. Ми
У якому віці краще стерилізувати і каструвати котів
©Pixabay Якщо ви завели кошеня, то повинні правильно утримувати його і піклуватися про її здоров'я та розвиток. Один з найбільш актуальних питань, які можуть виникнути у
Як дізнатися модель свого ноутбука або комп'ютера: 4 різних способу
© gyro/IStock Якщо ви не є справжнім гиком, то напевно вже давно забули модель ноутбука, яким користуєтеся. І це абсолютно нормально, оскільки для більшості людей ця
Як приймати пологи у домашньої тварини: поради для власників кішок, собак і хом'яків
©Getty Images Прийняти пологи у домашнього улюбленця – завдання відповідальне і дуже хвилююче. Потрібно не розгубитися й вчасно розпізнати ознаки можливих ускладнень,
Як випита чашка кави вранці впливає на калорійність вашого харчування
©Rawpixel/IStock Хочете дізнатися, як випита чашка кави вранці впливає на калорійність вашого харчування? Тоді зверніть увагу на дані дослідження, представлені нижче.