У якому віці краще стерилізувати і каструвати котів
11.04.2019 403 0 newsdaily.org.ua

У якому віці краще стерилізувати і каструвати котів

В закладки

У якому віці краще стерилізувати і каструвати котів

©Pixabay

Якщо ви завели кошеня, то повинні правильно утримувати його і піклуватися про її здоров'я та розвиток. Один з найбільш актуальних питань, які можуть виникнути у вас – в якому віці каструвати кота або стерилізувати кішку? Сайт Catster докладно розповідає про всі нюанси цієї процедури.

Вміст матеріалу

Коли кошеня готовий до кастрації або стерилізації

Кошенята розвиваються дуже швидко і вже в пятимесячном віці можуть досягати статевої зрілості. Однак п'ять місяців – це далеко не універсальна відмітка. Якщо кіт-самець в цьому віці вже здатний до розмноження, то для кішки багато чого буде залежати від набраної ваги, навколишнього середовища і навіть від температури.

Сучасна ветеринарна наука довела, що операції по стерилізації кішок або кастрації котів можна безпечно виконувати в тому разі, якщо кошеня досяг восьмитижневого віку або його вага становить не менше одного кілограма. Це прийняті керівні принципи і загальні правила медичної практики. Але є вік 8 тижнів кращим для цієї процедури? Однозначної відповіді на це питання немає.

Якщо ваш ветеринар визначить, що котик повністю здоровий, то стерилізація може бути призначена відразу по досягненню їм необхідної ваги або віку. Але не варто записуватися на операцію в той же день, коли вашому кошеняті виповниться рівно 8 тижнів! Сприймайте це як відправну точку, після якої вже можна починати планувати кастрацію або стерилізацію.

©Pixabay

Чи Не призведе кастрація або стерилізація до ожиріння?

Існує поширений міф, що після цієї процедури кіт стає товстим і неповоротким. Такі випадки дійсно мають місце, адже при зменшенні потреби до розмноження тварина стає менш активним. Але кастрація або стерилізація не обов'язково призведуть до ожиріння – все буде залежати від того, скільки їжі буде вживати ваш кіт і як часто він буде фізично активним. Контролюйте кількість калорій і частіше грайте зі своїм улюбленцем!

Як відбувається відновлення після операції

Час відновлення для кастрованого кошеня досить нетривалий. Вашому улюбленцю доведеться протягом декількох днів носити спеціальний захисний комір, який завадить йому проявляти надмірну увагу до області паху. Для стерилізованих кішок передбачений спеціальний бандаж на зав'язках. А як правильно доглядати за швом, вам детально розповість ветеринар.

©kotobormot.ru

Яка головна мета кастрації кота?

Ви здивуєтеся, але головною метою кастрації кота або стерилізації кішки є не запобігання постійного розмноження, хоча і це теж важливо. Давайте розглянемо більш практичні причини для того, щоб записати вашого кошеняти на цю процедуру.

По-перше, кастрація кота у віці від 8 тижнів до 5 місяців обмежує виробництво чоловічих гормонів, зводячи до мінімуму його бажання бродити і битися з іншими кішками, що загрожує бойовими ранами і можливими інфекціями. По-друге, кішки обох статей регулярно беруть участь в акті обприскування, що є їх способом комунікації між собою. А після операції сеча ваших улюбленців не буде володіти таким різким запахом.

Якщо сумніваєтеся, в якому віці каструвати кота, то будь-який зручний час від восьми тижнів до досягнення твариною статевої зрілості однаково ефективно. Порадьтеся зі своїм ветеринаром і виберіть оптимальний час для процедури.

Читайте також Куди поїхати відпочивати в жовтні в Україні: 5 приголомшливих місць

Як доглядати за кішкою до і після стерилізації
© Ukususha/iStock Стерилізація улюбленця – правильний крок, який допомагає вирішити проблему з небажаним потомством та проявами статевої охоти у кішок і котів. Велика
Як і чим треба годувати кота: 3 варіанти
Як і чим треба годувати кота: 3 варіанти
Як і чим треба годувати кота: 3 варіанти
28.06.19 Поради про саморозвиток
©hillspet.com Не знаєте, як годувати кота, щоб це було правильно і збалансовано? Ми підготували цінну інформацію з корисними порадами для тих, у кого вдома живе пухнастий
Чим годувати кошеня в 1 місяць: рекомендації для домашнього вихованця
© g-stockstudio/IStock Догляд за маленьким кошеням, перш ніж він повністю буде відлучений від матері, може бути трохи скрутний. Кошеня в 1 місяць ще недостатньо міцний
Стоун кугуар: все, що потрібно знати про найнебезпечнішою породі очеретяного кота
© wikipedia.org Домашні тварини – це наші найкращі друзі. Існує різні породи котів і собак. Кожен може знайти відповідного йому вихованця. Чи чули ви про стоун кугуар?
Як дізнатися, скільки кошеняті місяців, використовуючи нехитрі дані
© tacstef/iStock Кошенятам різних віків потрібен різний відхід. Наприклад, те, що потрібно новонародженому кошеняті, не підійде для 2-місячного котика (і навпаки). Тому
Чим годувати кота британця: особливості правильного догляду
©Pixabay У вас в будинку з'явився чудовий кошеня-британець? Це дуже красива порода, але для підтримки її здоров'я ви повинні знати, чим годувати кошеня британця. Ми