Як навчитися жартувати: прийоми, які допомагають
24.04.2019 1 118 0 newsdaily.org.ua

Як навчитися жартувати: прийоми, які допомагають

В закладки

Як навчитися жартувати: прийоми, які допомагають

© rawpixel/Pixabay

Про те, що сміх – найкращі ліки, ви напевно чули, більше того – це науково доведений факт! Люди, які вміють сміятися, сприймають набагато спокійніше навіть найскладніші життєві ситуації. А хтось з великих людей сказав: світ вижив, тому що сміявся! У нашій дійсності почуття гумору може допомогти стати успішним і впоратися зі стресами. Нам всім хочеться бути в колі друзів дотепними жартівниками і веселунами, такою душею компанії. Але, як навчитися жартувати? Розвинути почуття гумору можна навіть тим, хто вважає, що Бог не наділив їх дотепністю, адже воно генетично не обумовлено.

Вміст матеріалу

Розвинути в собі почуття гумору – можна!

Як же навчитися жартувати?

Найчастіше люди жартують спонтанно, але далеко не кожна спроба буває успішною. Якщо ви не наділені почуттям гумору від природи, то цьому мистецтву треба вчитися. Є кілька способів і принципів, на яких засновано хороший гумор. Давайте познайомимося з деякими з них. Тоді ви зможете перейти з категорії «початківця» жартівника в розряд досвідченого гумориста!

Прийом № 1. Иронизируем

Іронія заснована на контрасті, а не на схожості ознак. Це своєрідна тонка насмішка над якою-небудь проблемою. Наше життя сповнена іронії сама по собі. І треба зауважити, що зараз іронія – це стан душі багатьох людей. Прикладом іронії на наполегливі чужі поради може бути фраза: «Де вже, нам дурням, чай пити», мовляв, ми люди маленькі, куди нам без чужих порад.

Прийом № 2. Приєднуємо «непоєднуване»

Принцип таких жартів заснований на абсурдності. Якщо ви називаєте якісь характеристики предмета, речі, то в кінці такого жарту повинно бути слово, що вибивається з цього ряду. Наприклад: Чогось так хочеться...чи То заміж, то морозива...

Прийом № 3. Підміняємо сенс слів

Великий і багатий російську мову. У ньому є слова, які пишуться і вимовляються однаково, але мають кілька значень (омоніми). Для того щоб легко і невимушено жартувати, використовуйте їх по максимуму. Іноді, правда, такі жарти можуть призвести до курйозів. Коментатор футбольного матчу: «Сьогодні футболісти покинули поле без голів»! Або ось вдалий приклад використання подвійного сенсу слова: після того, як лікар поцікавився станом хворого, той йому відповів: «Завдяки вам, доктор, мій стан стало значно менше»!

Прийом № 4. Замінюємо слово

Часто у своїй мові ми використовуємо фразеологізми, різні крилаті вирази. Якщо в них замінити одне слово іншим, схожим за змістом, то вийде дуже смішно і кумедно. Наприклад: «Після спілкування з деякими людьми в мене з'являється яскраво виражений комплекс повноцінності»!

Прийом № 5. Міняємо місцями слова

Один з найпростіших способів створити жарт – це поміняти місцями літери в слові або слова в реченні. Головне в цьому прийомі – швидкість. Якщо почули підходящу фразу для перевертыша – тут же перевертайте її і заробляйте посмішки друзів. Наприклад, на прохання дружини про те, що треба помити посуд і викинути сміття, ви можете відреагувати так: «Добре! Посуд викину! Сміття помию»!

Як стати веселуном, якщо не завжди вдається придумати до місця жарт?

Найбільш цінні ті жарти, які є спонтанними, оригінальними і до місця сказаними. Але, якщо вам поки складно придумувати свої жарти, не впадайте у відчай, набирайтеся досвіду і вчіться жартувати на чужому досвіді. Читайте збірки анекдотів, дивіться гумористичні передачі, колекціонуйте забавні історії та каламбури. Використовуючи такий спосіб, через деякий час у вас з'явиться талант жартівника, і ви станете справжнім «профі» гумору. Гумор теж має свої правила побудови. Ось найважливіші правила хорошого гумору:

  • Гумор, як і будь-який інший вид красномовства, повинен бути доречним і зрозумілим всім, інакше ваші старання ніхто не оцінить.
  • Якщо ви пожартували, а у відповідь ніякої реакції, не поспішайте звинувачувати людей у відсутності почуття гумору. Можливо, вашим слухачам не до веселощів або ж жарт смішний тільки для вас. Не варто в такому випадку намагатися повторити жарт двічі.
  • Жартувати треба завжди з серйозним виразом обличчя. І це непросте завдання. Саме такі жарти виходять найбільш вдалими. Від «кам'яного» виразу обличчя при наявності гарного жарту, стає ще смішніше. Ну а якщо жарт не вдався, ваша стриманість може зійти за іронію.
  • Майте власний стиль і манеру жартувати, намагайтеся нікому не наслідувати. Ведіть себе природно. Не варто спеціально готувати публіку до майбутньої жарті і намагатися її пояснити.

Сподіваємося, що наші поради та ефективні прийоми, як навчитися жартувати, допоможуть вам стати справжнім гумористом і гостряком. І пам'ятайте, що сміх подовжує життя!

Читайте також Найбільші інтернет-тролі всіх часів: топ-7 кращих

Чому чоловікам подобаються сексистські жарти і ущемляє гумор
© DGLimages/iStock Не секрет, що більшість чоловіків мають досить специфічним почуттям гумору, яке часто переходить межі допустимого. Звичайно, мова йде про таких
Модні слова, які з'явилися в ужитку молоді
Модні слова, які з'явилися в ужитку молоді
Модні слова, які з'явилися в ужитку молоді
21.04.19 Поради про саморозвиток
©Rawpixel/IStock Модні слова, які вживає у своєму лексиконі сучасна молодь, зрозумілі далеко не кожному. Найчастіше сленгові слова є русифікованими аналогами англійських
5 видів друзів, яких потребують абсолютно всі мами
©Pixabay Деякі факти про материнство повідомляють, що якщо у вас з'являються діти, то часу на друзів залишається менше. Але дружні стосунки – це те, що прикрашає і
Як спільні обіди впливають на сімейні стосунки
© monkeybusinessimages/iStock Як же чудово обідати або вечеряти всією сім'єю, розповідати історії, жартувати і проводити час разом. Шкода, коли на подібні заходи немає
Здрастуй, інтроверт: як варто спілкуватися з закритими людьми
Всім відомо, що є люди, які легко йдуть на контакт, а є закриті люди, які не пускають у свій світ сторонніх людей. Звичайний стан для другої групи людей — закритість,
8 жорстоких істин про успіх, які важливо знати
Коли люди думають про успіх, вони думають про великих результати: машинах, грошах, будинках, слави, забуваючи усвідомити те, що насправді потрібно для досягнення успіху.