Болить коліно при ходьбі: причини та поради для лікування
18.06.2019 1 487 0 newsdaily.org.ua

Болить коліно при ходьбі: причини та поради для лікування

В закладки

Болить коліно при ходьбі: причини та поради для лікування

© busracavus/iStock

Колінні суглоби – найбільш незахищена частина наших ніг. Вони щодня відчувають неймовірну навантаження і часто зазнають травм. Більш того, в колінних суглобах нерідко виникають запальні процеси, які можуть призвести до незворотних наслідків. Тому, якщо ви помітили, що у вас болить коліно при ходьбі – негайно вживайте заходів!

Вміст матеріалу

Розберемося, які проблеми можуть турбувати ваші коліна!

При яких хворобах болить коліно при ходьбі?

Біль у колінному суглобі може бути сигналом різних захворювань. Саме підступне в цих захворюваннях те, що на перших порах вони протікають «тихо». Тобто, ні болю, ні інших симптомів немає, але хвороба розвивається. І тільки на останніх стадіях може з'явитися дискомфорт, порушення рухливості суглоба і біль. Є хвороби, які проявляються болем тільки при ходьбі, інші – навіть в стані спокою. Важливо вчасно зреагувати, розібратися в проблемі і вибрати правильне лікування. Давайте розглянемо, які недуги найчастіше викликають проблеми з колінними суглобами.

  • Тендиніт

Прояв. Запалення зв'язок або тендиніт найчастіше лише наслідок різних травм. Часто вражає кінцівки спортсменів. Хворий тендинитом відчуває ниючий біль в передній частині колінного суглоба, яка посилюється вчасно навантажень.

Лікування. Рекомендується носіння тугих пов'язок, прикладання холодних компресів. Також, лікарі призначають протизапальні препарати, гелі та мазі.

  • Пошкодження меніска

Прояв. Меніски – своєрідні амортизатори колінних суглобів. Дуже часто біль у колінах пов'язана саме з їх пошкодженням. Проблеми з менисками бувають при травмах, у спортсменів і у людей із зайвою вагою. Звичайно, відчувається біль, що посилюється при навантаженнях на суглоби. Також, іноді з'являється відчуття стороннього предмета в колінному суглобі – ніби вам щось заважає повноцінно розгинати або згинати ногу. Пошкодження меніска може викликати набряклість коліна, біль при ходьбі. Іноді згинання суглоба супроводжується клацанням.

Лікування. Лікування індивідуально. Воно залежить від ступеня та стадії хвороби. Найчастіше, суглоб роблять за допомогою спеціальних пов'язок чи лонгет. Якщо необхідно, призначаються протизапальні медикаменти. А коли потрібне видалення частин меніска – проводяться оперативні втручання.

  • Хвороба Кеніга

Прояв. Це захворювання ще називають розтинає остеохондритом. В процесі хвороби відшаровується частина хряща в стегнових кістках. Розвиток хвороби характеризується випаданням частинки хряща в порожнину суглоба – це провокує біль і запалення. Зовнішній симптом – сильний набряк колінного суглоба. Особливо нестерпними стають підйоми по сходах. Відшарувалися частинки хряща провокують вироблення великої кількості рідини близько суглоба.

Лікування. На перших порах хвороби важлива іммобілізація ноги. Тобто, необхідно носіння спеціального ортеза, знімає навантаження на суглоб. Для здорової ноги залишається важливим не перевантажуватися, тому рекомендують милиці. Якщо випадання частинки хряща вже сталося і вона велика – проводиться операція.

Читайте також Кращі вправи для ніг для тих, хто страждає від болю в колінах

  • Бурсит (запалення навколосуглобових сумки)

Прояв. Це захворювання можуть спровокувати хронічні травми. Таке буває у спортсменів або людей з фізично складною роботою. Люди, які страждають бурситом, відчувають біль, коліно набрякає, червоніє і підвищується температура. Можливо також накопичення рідини з кров'ю в навколосуглобових сумки. Також, часто виникає бактеріальна інфекція, яка викликає загальне нездужання.

Лікування. Пацієнтам призначають протизапальні препарати, іноді – антибактеріальні. Радять знерухомити колінні суглоби і робити холодні компреси. Якщо накопичується багато рідини, роблять пункцію (проколювання) навколосуглобових сумки.

© whitesession/Pixabay
  • Гонартроз

Прояв. Одна з найбільш підступних хвороб. Перші стадії не мають ніяких симптомів, але в суглобі відбуваються дегенеративні і дистрофічні зміни. Уражається в першу чергу хрящова тканина. Це захворювання часто виникає у людей з надмірною вагою. Прогресуючи, гонартроз починає проявлятися болісними болями навіть у стані спокою

Лікування. Перше, що необхідно зробити – позбавитися від зайвої ваги. Також рекомендується забезпечити суглоби здоровою і корисною активністю. Для цього підійдуть вправи та види спорту без ударного навантаження (найкраще – плавання). Не можна бігати і стрибати. Лікарі часто призначають пацієнтам з гонартрозом протизапальні і знеболюючі препарати. Якщо спостерігається ще і порушення сну з-за болю можуть виписати антидепресанти. Якщо захворювання запущене, то лікування не має ефективності. У таких випадках пропонуються ендопротези.

  • Ревматоїдний артрит

Прояв. Це захворювання відноситься до аутоімунних і вражає, в основному, невеликі суглоби в кінцівках. Прогресуючи, хвороба може «дістатися і до колінних суглобів. Запальні процеси, які вражають ваші кінцівки при цьому захворюванні, часто провокують деформації суглобів. Біль виникає навіть на перших стадіях – спочатку болить коліно при ходьбі, потім і в стані спокою. З ранку, звичайно, відчувається скутість в ураженому суглобі.

Лікування. Лікар може призначити симптоматичне лікування – протизапальні та анальгетические препарати.

Важливо пам'ятати, що біль в суглобі – всього лише симптом. І перша ваша задача, якщо болить коліно при ходьбі, не прибрати біль, а з'ясувати причину. Для цього необхідно відвідати лікаря і пройти обстеження. Не варто відкладати такі візити до лікаря, так як час може зіграти не на вашу користь. Хочете зберегти бадьору і красиву ходу до самої старості? Мати можливість носити підбори, бігати і стрибати? Тоді подбайте про своїх суглобах змолоду! Будьте здорові!

Читайте також Чому болить коліно під час бігу або після нього

Що робити, якщо сильно болить коліно: 11 важливих нюансів
© ChesiireCat/iStock Біль у коліні зустрічається часто. Вона з'являється з-за недавно отриманої травми або артриту, який триває довгі роки. На жаль, не всі знають, що
Що робити, якщо болить коліно при згинанні, причини та методики лікування
© Photodjo/iStock З кожним кроком, який ви робите ваші коліна не тільки згинаються і випрямляються, але і несуть вагу вашого тіла. Зазвичай коліна виконують ці завдання
Як вирішити проблему, якщо сильно болить куприк
© rawpixel/Pixabay Біль в куприку виникає в кістковій структурі в нижній частині хребта або навколо неї (куприк). Вона може бути викликана травмою куприка під час
До якого лікаря йти, якщо болять суглоби: поради для здоров'я ніг
© Greyerbaby/Pixabay Коли у вас болить горло, ви знаєте, що потрібно піти до терапевта або ЛОРу. Але до якого лікаря йти, якщо болять суглоби? Якщо ви часто відчуваєте
Що робити, якщо турбує біль в коліні: поради та симптоми
©Pixabay Що робити, якщо вас турбує біль у коліні? У більшості випадків ви зможете полегшити свій стан самостійно. Сайт NHS розповів, що для цього потрібно робити. Вміст
Чому болить куприк: причини виникнення та методи лікування
© spukkato/iStock Біль в куприку буває тупий і ниючий, але, частіше, вона гостра. Чому болить куприк? З-за травми під час падіння, довгого сидіння на твердих поверхнях,