Що робити, якщо болить коліно при згинанні, причини та методики лікування
07.03.2019 532 0 newsdaily.org.ua

Що робити, якщо болить коліно при згинанні, причини та методики лікування

В закладки

Що робити, якщо болить коліно при згинанні, причини та методики лікування

© Photodjo/iStock

З кожним кроком, який ви робите ваші коліна не тільки згинаються і випрямляються, але і несуть вагу вашого тіла. Зазвичай коліна виконують ці завдання без наслідків. Однак це не завжди так. Якщо у вас болить коліно при згинанні, то варто з'ясувати причину.

Редакція Livestrong розповідає про найпоширеніші причини болю в колінах.

Вміст матеріалу

Чому болить коліно при згинанні?

Біль, спричинена випрямленням коліна, може виникнути в результаті гострої травми або хронічних захворювань, що впливають на численні структури в суглобах і навколо них. Вони включають хрящі, сухожилля, зв'язки, бурси, м'язи, кістки або синовіальну мембрану. Тому, якщо болить коліно при згинанні та розгинанні, варто звернути на це особливу увагу. Назвемо найпоширеніші причини болю в колінах.

1. Сльози Меніска

Кожне коліно містить два маленьких шматочки хряща, званих менисками. Вони знаходяться глибоко всередині суглоба. Вони працюють як амортизатори між двома основними кістками коліна — стегнової кістки, а також гомілки. Медіальний меніск розташований на внутрішній стороні коліна, а бічний меніск — з зовнішнього боку. Сльози меніска є поширеними травмами, особливо під час спортивних заходів. Вони також зустрічаються у літніх людей, так як меніски виснажуються і слабшають з плином часу. Біль при випрямленні коліна часто призводить до розриву меніска. Може виникнути набряк колінного суглоба, особливо при сльозах меніска, викликаних гострою травмою. Частина розірваного меніска іноді застряє між кістками, викликаючи його нерухомість.

© mheim3011/IStock

2. Ушкодження суглобового хряща

Суглобовий хрящ покриває поверхню стегна і гомілки, що дозволяє кісток плавно переміщатися під час руху коліна. Протягом десятиліть повторювані рухи коліна можуть в кінцевому підсумку ушкодити суглобовий хрящ та призвести до остеоартриту. Коли хрящ зношується, кістки потрапляють в прямий контакт, викликаючи біль і шум або відчуття лущення при русі коліна. Суглобова пухлину і жорсткість виникають через супроводжуючого запалення. Колінна деформація часто розвивається при важкому остеоартриті.

Суглобовий хрящ також покриває задню частину колінної чашечки. Це призводить до пошкодження надколінка. Цей стан часто зустрічається у любителів і професійних спортсменів з-за повторюваних рухів коліна. Крім того, частіше зустрічається у жінок і бігунів. Біль виникає при русі коліна, включаючи випрямлення, і після тривалого сидіння з зігнутими колінами.

3. Хвороби сухожиль

Сухожилля — це сильні смуги волокнистої тканини, які з'єднують кінці м'язів з кісткою. Сухожилок чотириголового м'яза прикріплює м'язи квадрицепса в передній частині стегна до верхньої частини надколінка. Пошкодження сухожилля може відбуватися з повторюваними рухами коліна, особливо зі стрибками і підйомами по сходах. Хронічний шкоди і запалення призводять до появи тендиніту квадрицепса або в колінної перемичці. Це викликає біль при випрямленні коліна. Рідше чотирикутник сухожилля частково або повністю розривається, викликаючи раптовий сильний біль. При повному розриві коліно не може бути випрямлений без сторонньої допомоги.

Сухожилля надколінка приєднується до нижньої частини колінної чашечки до гомілки. Незважаючи на свою назву, сухожилля надколінка — це технічно зв'язка, тому що вона з'єднує дві кістки. Повторювані рухи коліна можуть розігріти сухожилля надколінка, що призводить до розвитку колінного суглоба і болю при випрямленні. Рідко сухожилля надколінка частково або повністю розривається, як сухожилля чотириголового м'яза.

© Melpomenem/IStock

4. Хвороби зв'язок

Зв'язки — це жорсткі смужки фіброзної тканини між кістками, які утримують суглоби в правильному вирівнюванні. Чотири зв'язки підтримують коліно. Передня хрестоподібна зв'язка (ACL) та задня хрестоподібна зв'язка (PCL) розташовані глибоко всередині колінного суглоба. Медіальна колатеральних зв'язка і бічна колатеральних зв'язка розташовані по обидві сторони колінного суглоба.

Зв'язки колінного суглоба можуть бути перенапружені, що призводить до незначного розтягування або фактичного розриву. Зазвичай це викликано гострою травмою, такий як раптове рух коліна або прямий удар по коліну. Рідше, розтягування викликані зносом від повторюваних рухів коліна, особливо у літніх людей. Пошкодження зв'язок колінного суглоба може викликати біль при випрямленні коліна, особливо при супутньому колінного набряку. Нестабільність, з ухилом коліна, зазвичай зустрічається при травмах зв'язок.

5. Бурсит і бактерії

Бурса являє собою мішечок, що містить невелику кількість рідини, який відокремлює рухливі структури, такі як сухожилля, зв'язки і м'язи один від одного або навколишні кістки. Вона пом'якшує рухливі структури, захищаючи їх від надмірного тиску при русі. При повторюваних рухах кількість рідини в бурсі збільшується і виникає запалення, що приводить до бурситу. Одинадцять бурсов знаходяться навколо коліна. Деякі, такі як глибока интрапателларная бурса, розташована під сухожиллям надколінка, викликають біль під час випрямлення коліна, коли вони запалюються.

Кіста Бейкера являє собою заповнений рідиною мішок за коліном. Зазвичай він формується бурсою між литкового м'язом і м'язом в задній частині стегна. Великі кишки Бейкера часто супроводжують важкий артрит коліна і викликають біль, коли коліно випрямлений або повністю зігнуто.

6. М'язові, кісткові і синовіальні порушення мембран

Підколінні сухожилля зазвичай викликають біль, коли вони розтягуються під час випрямлення коліна. Зламана колінна чашечка викликає біль, набряк і крововиливи навколо колінної чашечки, а спроби випрямлення коліна можуть погіршити біль. Ця травма зазвичай викликана прямим ударом по колінному суглобі. Тріщина на верхньому кінці великогомілкової кістки, яка простягається в суглоб — перелом великогомілкової кістки. Він також може викликати біль при випрямленні коліна та інших рухах коліна, а також при стоянні. Пухлина колінного суглоба може бути важкою з цією травмою, так як кровотеча відбувається всередині суглоба.

Запалення синовіальної мембрани — тканини, що вистилає колінний суглоб — характерно для запального артриту, такого як ревматоїдний артрит або подагра, або інфекція в суглобі. Ці умови створюють постійну біль у коліні, яка часто погіршується при русі коліна. Зазвичай присутній набряк колінного суглоба та інші ознаки запалення або інфекції, такі як почервоніння і жар.

Що робити, якщо болить коліно при згинанні?

Якщо у вас постійно болить коліно при згинанні, а також випрямленні, то зверніться до лікаря. Фахівець допоможе визначити причину та призначити відповідне лікування. Зверніться за невідкладною медичною допомогою, якщо ваше коліно тепле і красне, особливо якщо у вас також є велика температура тіла, так як це може вказувати на інфікований суглоб. Якщо ви отримали гостру травму коліна, негайно зверніться за медичною допомогою. Також варто звернутися за допомогою, якщо ви не можете ходити, не можете зігнути або випрямити своє коліно, або відчуваєте сильний біль, у вас глибока рана або значна кровотеча.

Читайте також Як швидко позбутися від кашлю: поради по самодопомоги

Що робити, якщо турбує біль в коліні: поради та симптоми
©Pixabay Що робити, якщо вас турбує біль у коліні? У більшості випадків ви зможете полегшити свій стан самостійно. Сайт NHS розповів, що для цього потрібно робити. Вміст
Болить коліно при ходьбі: причини та поради для лікування
© busracavus/iStock Колінні суглоби – найбільш незахищена частина наших ніг. Вони щодня відчувають неймовірну навантаження і часто зазнають травм. Більш того, в колінних
Як вирішити проблему, якщо сильно болить куприк
© rawpixel/Pixabay Біль в куприку виникає в кістковій структурі в нижній частині хребта або навколо неї (куприк). Вона може бути викликана травмою куприка під час
Чому болить куприк: причини виникнення та методи лікування
© spukkato/iStock Біль в куприку буває тупий і ниючий, але, частіше, вона гостра. Чому болить куприк? З-за травми під час падіння, довгого сидіння на твердих поверхнях,
Біль у лівому боці: симптоми і ймовірні причини недуги
©nensuria/IStock Практично кожен хоч раз у житті відчував біль у лівому боці і сьогодні ми розповімо про цю проблему детальніше. Легка біль, як правило, проходить через
Чому болить місце уколу і як вирішити це питання
© Talaj/IStock Майже всі не люблять робити уколи. Вони неприємні самі по собі. Однак, коли болить місце уколу, це ще неприємніше. Які можуть бути причини того, що місце