ДНК жертв насильства і страждаючих депресією старіє швидше, дослідження
04.03.2019 383 0 newsdaily.org.ua

ДНК жертв насильства і страждаючих депресією старіє швидше, дослідження

В закладки

ДНК жертв насильства і страждаючих депресією старіє швидше, – дослідження

© gorodenkoff/iStock

Дослідження показують, що ДНК пацієнтів з депресією схильні до швидкого процесу старіння. Вчені вважають, що це відкриття дозволить діагностувати серйозні захворювання на ранніх стадіях. DailyMail розповідають чому варто піклуватися про своє психічне здоров'я.

Вміст матеріалу

Дослідження

За даними дослідження, в якому брали участь понад 1000 осіб, в найбільш важких випадках депресії генетичний матеріал людини був страше на 15 років, ніж ДНК тих, хто не має психічного захворювання. Подібні проблему мають і ті, хто стикався з сексуальним насильством.

Вчені з Медичного центру в Амстердамі вважають, що дослідження може допомогти виявити пацієнтів з депресією. Та попередити деякі захворювання. Адже вони схильні до більш високих ризиків, пов'язаних з раком, артрит та хворобу Альцгеймера.

Дослідники опитали 811 пацієнтів з депресією і 319 осіб без психічних розладів. Також у них взяли зразки крові, щоб досліджувати ДНК. Стало відомо, що тіло може модифікувати генетичний матеріал людини, додаючи до його структурі метаноподобное речовина. Це може змінити функцію гена без фактичної зміни самої ДНК-послідовності.

Результати ДНК-тестів

Результати показують, що в середньому у депресивних пацієнтів є ДНК, яка на вісім місяців старше їх здорових аналогів.

«Те, що ми бачимо, насправді є певними годинами. Зразки зміни ДНК організму є індикаторами біологічного віку. І ці години біжать швидше для тих, хто в даний час пригнічений або підданий стресу», — повідомила провідний автор Лаура Хан.

Щоб перевірити отримані результати, вчені досліджували зразки розкриття мозку. Вони проаналізували приклади 74 депресивних пацієнтів і 64 здорових. Результати були схожими. «Той факт, що ми бачили однакові результати, як у зразках крові, так і в посмертній мозкової тканини, підтверджує переконання, що це реальний ефект, який ми спостерігаємо», — додала Хан.

Учасників також запитували про отриманих психологічних травмах до 16 років. В середньому у тих, хто має дитячу травму, біологічний вік на півтора року страше.

Висновок

Професор Катаріна Домшке з Університету Фрайбурга, Німеччина, яка не брала участі в дослідженні, сказала: «Ця робота надзвичайно важлива, оскільки вона визначає біологічний вплив травми і депресії на організм».

Дослідники вважають, що старіння генетичного матеріалу може служити раннім попередженням про деяких вікових захворюваннях. Вони додають, що для підтвердження цього необхідні більш тривалі експерименти.

Читайте також Дослідження з'ясувало: розлучення може бути заразним і навіть носити позитивний характер

Дійсно в генах закладена схильність до сексуальної поведінки
© cyano66/iStock Генетика при певних обставинах може впливати на сексуальне і соціальну поведінку. Але чи є гени, які пов'язані з беспорядочностью сексуальних зв'язків?
У чому причина післяпологової депресії, дослідження
© Vasyl Dolmatov/iStock Стало відомо, що основна причина післяпологової депресії – це стійка біль після пологів. MailOnline докладніше розповідають про те, на що варто
Корисне дослідження, яке пояснює зв'язок між раннім пробудженням і боротьбою з депресією
© GeorgeRudy/IStock Нове дослідження вчених з США дозволило визначити одну з корисних звичок, що може знизити ризик розвитку депресії у жінок. Редакція SUPER.UA
Може депресія стати передвісником розвитку артриту
© demaerre/IStock Артрит вражає майже 350 мільйонів людей у всьому світі. Нещодавно проведене дослідження показало, що серйозна депресія може стати причиною розвитку
Як вправи допоможуть вилікувати депресію
© Victor Freitas/Pexels В останні роки популярність силових тренувань різко зросла. Все більше і більше жінок вкорінюються в думці, що вправи з гантелями та штангою
Як плавання може допомогти в боротьбі з депресією
© JaySi/iStock Психічні захворювання зачіпають мільйони людей у Великобританії. При цьому приблизно п'ята частина дорослих британців проявляє симптоми тривоги або