Як пробіотики здатні вплинути на наше здоров'я
26.06.2019 1168 0 newsdaily.org.ua

Як пробіотики здатні вплинути на наше здоров'я

В закладки

Як пробіотики здатні вплинути на наше здоров'я

© nadisja/istock

Ми впевнені, що ви не раз чули про пробіотиках і пребіотики, їх користь і значення для організму. Але чи відомо вам про їхні відмінності та вплив на здоров'я? Розібралися і склали для вас повний гід на цю тему, розповівши про всі переваги цікавих елементів.

Вміст матеріалу

У чому різниця між пробіотиками та пребіотиками?

© juststock/iStock

Пробіотики — це мікроорганізми, які надають позитивний вплив на кишечник і на організм. Цю назву застосовують і до продуктів з їх вмістом. Вчений Ілля Мечников виявив, що молочнокислі мікроорганізми перешкоджають розвитку гнильних бактерій. До пробіотиків відносяться:

• пропіоновокислі бактерії;
• лактобацили;
• стрептококи Streptococcus thermophilus;
• біфідобактерії;
• бактерії Lactococcus.

Різниця між цими двома поняттями полягає в тому, що пребіотики – це хімічні речовини, а пробіотики — живі мікроорганізми. Єдине, що їх об'єднує – це сфера застосування. Пребіотики допомагають пробіотиків поширюватися.

Проблема в застосуванні пробіотиків і пребіотиків в тому, що невідомо, яка кількість цих речовин ви отримаєте з їжею і, як ефективно вони будуть працювати для покращення функцій кишечника.

Пребіотики і пробіотики ще не повністю вивчені. При їх споживанні важливо враховувати термін придатності та умови зберігання. Єдиний плюс у тому, що вони практично негативно не впливають організм і ризик побічних ефектів зведена до мінімуму.

Безпечні пробіотики?

Вважають, що пробіотики покращують мікрофлору кишечника. Це позитивно впливає на роботу травної системи і психічне здоров'я. Але все не так добре, як здається на перший погляд.

Вчені провели експеримент: одній групі лабораторних щурів давали споживати жирну і солодку їжу, другий – періодично пропонували корисні продукти. Після прийому їжі їм вводили пробіотичні препарати. Як виявилося, вона були ефективними тільки для першої групи.

Виходячи з цього експерименту, вчені прийшли до висновку, що пробіотики потрібно застосовувати тільки в екстрених ситуаціях. Якщо у людини немає проблем зі здоров'ям, то ці препарати йому не потрібні. В деяких випадках вони можуть нашкодити організму і погіршити пам'ять.

У чому користь пробіотиків для здоров'я?

Поліпшення роботи травного тракту. Пробіотики покращують бар'єрну функцію кишечнику. Їх використання ефективно при таких захворюваннях, як інфекційна діарея, синдром роздратованого кишечника, здуття живота, некротизуючий ентероколіт.

Зміцнення імунної системи. З-за проблем в роботі імунної системи можуть виникнути алергічні реакції, аутоімунні порушення та інфекційні захворювання.

Запобігання появи діареї. Пробіотики справляються з інфекціями і знижують вплив антибіотиків, що допомагає боротися з симптомами роздратованого кишечника.

Низька кількість побічних ефектів (ріст патогенної мікрофлори, здуття живота).

Профілактика виникнення цукрового діабету.

• Профілактика виникнення ожиріння.

• Зниження стресу та рівня тривожності.

Деякі дослідження підтверджують їх користь для організму, але ще не доведена їх ефективність при патологічних станах. Перед їх вживанням потрібно порадитися з лікарем.

Читайте також Як алкоголь впливає на якість нашого життя

У яких продуктах та стравах містяться пробіотики?

© nadisja/iStock

Кефір. Цей продукт містить більше 10 видів бактерій. Він володіє антибактеріальними та протигрибковими властивостями. При регулярному споживанні кефіру ви помітите поліпшення роботи травної системи і зміцните імунітет.

Йогурт. Він володіє такими ж властивостями, як і кефір, але містить більше корисних бактерій. Вибирайте йогурти без підсолоджувачів, консервантів. Якщо ви хочете отримати позитивний ефект від вживання цього продукту — приготуйте його будинку.

Ацидофільні молочні продукти. Для їх приготування застосовують закваску з ацидофільної палички, молочнокислого стрептокока і кефірних грибків. Вони допомагають справлятися з гнильними процесами в організмі.

Соління. Соління без оцту покращують роботу травного тракту. Вони виділяють свої бактерії, завдяки тривалому знаходженню в кислому середовищі.

Квашена капуста. Вона містить пробіотики лейконосток і педиококус, які покращують роботу кишеника. Також цей інгредієнт містить клітковину, вітаміни С, B і K, натрій і залізо.

Темний шоколад. Какао-порошок містить поліфеноли і харчові волокна. Вони дозволяють розщеплювати корисні мікроби і мають протизапальний ефект.

Оливки. Вони містять пробіотики і лактобацили, які відновлюють мікрофлору і виводять токсини.

Соя. Зверніть увагу на такі продукти, як тофу, темпі і соєвий соус.

Квас. Його виготовляють з борошна і солоду. Іноді додають ягоди, буряк і мед. Завдяки процесу бродіння, квас містить високу кількість пробіотиків.

Яблучний оцет. Цей інгредієнт володіє багатьма перевагами: нормалізує рівень холестерину і тиск, а також допомагає позбавитися від зайвих кілограмів. Додавайте в салати, щоб отримати пробіотики.

Сир і сир. Щодня необхідно споживати мінімум 50 г цих інгредієнтів. Вони містять багато корисних бактерій, які позитивно впливають на роботу організму.

Кімчі. Це корейський варіант квашеної капусти. Для його приготування використовують цибулю, часник, сіль, морква та соуси, які заквашують протягом 14 днів.

Як правильно приймати пробіотики?

Пробіотики містять корисні бактерії. Найчастіше їх призначають в якості антибактеріальної терапії. Після прийому антибіотиків проблеми з кишечником можуть з'явитися через декілька місяців, тому потрібно вчасно розпочати профілактичне лікування.

Пробіотики доступні у вигляді порошків, суспензій, капсул та пігулок. Більшість лікарів є прихильниками капсульних препаратів, так як вони справляються з кислотним і жовчним бар'єрами. Також виділяють монокомпонентні і полікомпонентні пробіотики. Такий поділ залежить від видів бактерій. Приймати пробіотики потрібно тільки після консультації у лікаря. Він може виписати вам деякі з наступних препаратів:

• «Лінекс»;
• «Ентерол»;
• «Біфіформ»;
• «Риофлора».

Тривалість прийому становить до 37 тижнів для новонароджених, і більше 4 тижнів для дорослих. Після курсу лікування необхідно вживати продукти, що містять бифидобактрии і лактобактерії.

Як швидко з'явиться результат від пробіотиків?

Приймати пробіотики можна тільки після консультації у лікаря, інакше ви не отримаєте потрібний ефект або навіть можете нашкодити організму. Сухі пробіотики діють після 1-4 годин, а рідкі – відразу. Якщо ви споживаєте продукти, що містять пробіотики, то вони починають діяти після потрапляння в кишечник. Пам'ятайте, що для ефективності потрібна спеціальна середовище, яку створюють пребиотки.

Тепер ви знаєте, як пробіотики впливають на здоров'я і які продукти допомагають поліпшити роботу організму.

Корисні продукти, які відновлять організм після антибіотиків
© tashka2000/IStock Антибіотики — це ліки, які вбивають бактерії. Вони зупиняють інфекцію, перешкоджаючи її поширенню. Антибіотики дуже ефективні при лікуванні серйозних
7 причин, чому для здоров'я потрібні продукти з пробіотиками
©Pixabay Про користь пробіотиків чули всі! Ці корисні для кишечника бактерії зміцнюють імунітет, покращують загальний стан організму і навіть підвищують настрій!
Як насправді пробіотичні добавки впливають на ваше здоров'я
© Women's Health Пробіотики вже давно користуються попитом у людей. Звичайно, всі їх додають у раціон, в надії отримати хороші бактерії в організм. Однак на Саге2 ми
Чому пробіотики важливіші для жінок, ніж для чоловіків
© Women's Health Пробіотики допомагають підтримувати здорову микробиому (або делікатний баланс бактерій та інших мікроорганізмів в організмі), який відіграє важливу роль
Дивовижні переваги пробіотиків під час вагітності та грудного вигодовування
© Sasiistock/iStock Грудне молоко надзвичайно корисно для дитини, так як включає вітаміни, мінерали, антитіла, ферменти, гормони, здорові жири, корисні бактерії і багато