Щастя швидкоплинно: наука знайшла спосіб продовжити відчуття радості
15.06.2019 333 0 newsdaily.org.ua

Щастя швидкоплинно: наука знайшла спосіб продовжити відчуття радості

В закладки

Щастя швидкоплинно: наука знайшла спосіб продовжити відчуття радості

© dangrytsku/iStock

Згідно відомому дослідникові емоцій Брену Брауну, є різниця між радістю і щастям. Радість — це відношення і ставлення до життя; це позитивне звернення до світу, «гарний настрій душі». З іншого боку, щастя — це реакція на певний позитивний стимул, подія або досвід, що трапляється з нами; ми відчуваємо його протягом певного часу, а потім воно поступово зникає. Але чи можливо продовжити ці радісні відчуття щастя?

Редакція Mindbodygreen розповідає про новому дослідженні, яке може допомогти нам стати щасливішими.

Нове дослідження, опубліковане в журналі психології Consumer, передбачає, що продовження радісних відчуттів пов'язано з установкою очікувань навколо того, які почуття ви відчуваєте.

Для дослідження вчені оцінили почуття 70 студентів коледжу під час покупки, яку вони зробили протягом останнього місяця. Це була не просто покупка, а купівля, яка зробила їх щасливішими. Деякі люди говорили, що вони купували деякі предмети, щоб стати щасливішими, а інші описували більш конкретні емоційні цілі, які вони сподівалися випробувати через свою покупку: почуття збудження або відчуття спокою. Потім їх опитали через деякий час і з'ясовували, як почуття щастя від покупки проходить. Дослідники відзначили, що люди, які мали більш загальні цілі щастя, з часом мали більше щастя, ніж люди, які шукали дуже специфічні його типи. Вчені сказали, що почуття «загального щастя» особливо добре відчувалося після покупки на позначці 6 тижнів.

© santypan/iStock

Зазвичай ми вважаємо, що чим конкретніша мета, тим краще. Однак ці дані свідчать про те, що суб'єктивність очікувань може бути іноді більш корисним.

«Коли справа доходить до переживання позитивних емоцій, особливі емоції (наприклад, хвилювання) не є більш відчутними або більш легкими для спостереження або оцінки, ніж їх загальні аналоги (наприклад, щастя). Таким чином, конкретні цілі можуть не мати переваги в цій області», — наголошується в документі. — «Коли люди шукають щастя через певні позитивні емоції, їх зосередженість на переживанні особливих емоцій (наприклад, хвилювання) може призвести до того, що вони втрачають почуття або беруть участь в інших позитивних емоціях, які також можуть бути доступні (наприклад, релаксація), звужуючи діапазон одержуваних емоцій».

©SanneBerg/IStock

«Якщо люди дивляться фільм з певною метою, наприклад, відчувати хвилювання, тоді вони будуть з меншою ймовірністю згадувати кумедні або значущі елементи фільму», — сказав Рохіні Ахувалия, доктор філософії, професор маркетингу і один з авторів дослідження, в прес-релізі. Таким чином, узагальненість мети щастя може залишити більш тривалий і позитивний емоційний відбиток.

Один з кращих способів максимізувати і продовжити щастя — розширити діапазон цього поняття, коли ви робите його метою, яку треба досягти.

Читайте також Суперсила: 3 види страху і способи боротьби з ними

3 фрази, яких уникають щасливі люди
3 фрази, яких уникають щасливі люди
3 фрази, яких уникають щасливі люди
09.05.19 Поради про саморозвиток
© Poike/iStock Іноді втому і настрій впливають на наше метальное здоров'я, але бути щасливим не так складно. Емоційний стан залежить не від зовнішніх чинників, а від
Психологія життя: як пошук щастя може перешкодити вам відчути саме щастя
©jacoblund/IStock Всі ми так чи інакше знаходимося в пошуках щастя. Звичайно, це поняття суб'єктивно для кожного: щастя людини – тягар іншого. Psychcentral розповідає про
Трудоголізм: як зрозуміти, коли робота починає бути небезпечною для життя
© pixabay Трудоголіками називають людей, які занадто багато, до абсолютного поглинання, захоплені своєю роботою. Для таких людей важливіше саме процес, а не результат.
5 важливих кроків для усвідомленого життя тут і зараз
Більшість людей так стурбовані майбутнє, що забувають жити сьогоденням. А адже це заважає їм бути щасливим тут і зараз. Вони дуже багато часу витрачають на речі, які
Що таке черофобия і страждаєте ви цим недугою
©Kerkez/iStock Всі хочуть бути щасливими! Або не всі? Виявляється, існують люди, які уникають приємних ситуацій і просто бояться щастя! У цієї хвороби є назва –
Поради професора психології, як поєднати в житті роботу і щастя
©grinvalds/IStock Чи можна стати справді щасливою людиною, весь час працюючи? Американський психолог і автор книги «Потік» майка чіксентміхайі вважає, що все можливо, але