8 фактів, які змусять вас полюбити ранній підйом
10.03.2019 596 0 newsdaily.org.ua

8 фактів, які змусять вас полюбити ранній підйом

В закладки

8 фактів, які змусять вас полюбити ранній підйом

© nesharm/iStock

Людей звикли ділити на сов і жайворонків. Комусь більше до душі ранковий час доби, іншим – вечірній. Незважаючи на те, що ми всі різні, є причина, чому варто переглянути свої звички і почати лягати спати раніше. Вірніше, їх навіть не одна, а вісім. Згідно з ученим, підйом після полудня може бути навіть небезпечний для здоров'я. І ось чому:

Високий тиск

© asadykov/iStock

У людей, що ведуть нічний спосіб життя, вище рівень стресу, потяг до нездорової їжі і нижче фізична активність, ніж у жайворонків. З-за цього підвищується тиск. Як стверджують вчені, він на 30% частіше зустрічається у тих, хто засинає пізно.

Діабет

Багато факторів впливають на підвищення ризику розвитку діабету другого типу. Серед них – нестача сну, порушення обміну речовин і шкідливі звички. Ті в свою чергу ведуть до появи зайвої ваги, що також негативно позначається на здоров'ї людини.

Сидячий спосіб життя

© Wokandapix/Pixabay

Якщо ви встаєте рано вранці, у вас в запасі багато часу, в тому числі і на спорт. Але у сов виникають труднощі в тому, щоб знайти час на тренування. Причому мова не йде про ледачих людей. Але через збитого розпорядку дня, вам буде важче дотримуватися режиму тренування: ви будете їх скасовувати або переносити на інший день. Вранці ж тренування провести набагато простіше і навіть корисніше для здоров'я. Це допоможе вашому організму отримати енергію, яка необхідна для нормального функціонування, прискорить метаболізм і підвищить настрій.

Брак сну

Дуже мало людей можуть дозволити собі спати до полудня. Сови лягають спати пізно, але змушують себе встати рано, так як потрібно йти на роботу чи навчання. З-за цього вони страждають від недосипання, який згодом переростає в хронічний. Спроба відіспатися на вихідних малоефективна, адже вона зіб'є ваші циркадні ритми.

Набір ваги

© Naser Chawroka/Flickr

Люди, які віддають перевагу лягати спати в два або три години ночі, зазвичай дозволяють собі поїсти в 22:00 або навіть 00:00. Пізня вечеря призведе до того, що у вас почнуться проблеми з травленням. Вночі наше тіло має відпочивати, щоб відновитися і спалити накопичений жир. Але замість цього ваше тіло починає набирати калорії. Як ми вже говорили, у сов високий рівень стресу (як фізичного, так і психічного), тому у них збільшується тяга до шкідливої їжі.

Депресія

Вчені провели дослідження і прийшли до висновку, що з-за того, що сови не люблять вставати вранці, і дається їм це важко, вони відчувають себе пригніченими не тільки вранці. Настрій буде важче підвищити протягом дня. З-за цього стану підвищується ризик розвитку тривожності і депресії.

Тяга до спиртного і сигарет

© StockSnap/Pixabay

Ці речі взаємопов'язані. Іноді люди стають совами і не можуть довго заснути із-за надмірного споживання алкоголю. А деколи ведення нічного способу життя призводить до того, що людина починає пити більше алкоголю. Звичайно, все індивідуально, і кожна людина веде різний спосіб життя. Але все ж за статистикою сови частіше жайворонків вживають алкоголь і палять.

Скорочення тривалості життя

Нещодавно було проведено масштабне дослідження про вплив нічного способу життя на тривалість життя. Учені протягом шести з половиною років досліджували людей зрілого та похилого віку, що допомогло їм з'ясувати, що у сов на 10% вище ризик ранньої смерті, ніж у жайворонків. Пов'язано це з їх способом життя і ризиком розвитку інших небезпечних захворювань (діабету, серцевих захворювань і т. д.).

Щоб змінити режим сну, потрібно почати засипати на кілька хвилин раніше. Якщо ви відразу різко почнете лягати в 9 вечора, ви будете крутитися в ліжку і так і не зможете заснути. До того ж буде корисним скоротити кількість одержуваної інформації у вечірній час (телевізор, використання смартфона). Віддавайте перевагу розслаблюючі речі: прийом ванни, прослуховування релакс-музики, читання книг. Допоможіть своєму тілу підготуватися до сну і перебудуватися на режим раннього засипання. Це позитивно позначиться на вашому здоров'ї і житті в цілому.

Читайте також 6 корисних лайфхаков, навіть якщо ви далеко не жайворонок

Чому для вас буде корисно вставати рано вранці
©monkeybusinessimages/IStock Учені давно зійшлися в думці, що бути «жайворонком» набагато корисніше для здоров'я, ніж «совою». Ранній відхід до сну і потім такий самий
Недолік сну впливає на ваше особисте життя
© iStock Брак сну часто призводить до того, що людина стає похмурим і сварливим. Але Mindbodygreen розповіли про дослідження, які доводять, що наслідки куди більш
5 причин, чому варто вибрати вечірнє тренування
Люди діляться на жайворонків і сов. Перші з ранку встигають все: попрацювати, сходити в зал, розпланувати день. Але другі – люди, яких не бадьорить кава по ранках і
Як стати більш продуктивними
Як стати більш продуктивними
Як стати більш продуктивними
01.05.19 Поради про саморозвиток
© pixabay Коли справа стосується продуктивності, то найбільш популярним радою є ранній підйом. На перший погляд це виглядає цілком логічно, адже чим раніше ви
6 причин, чому у вашому житті немає спорту, і способи вирішення питання
© Nikolas_jkd/iStock «Треба записатися в спортзал, треба більше рухатися, треба почати, нарешті, бігати вранці...» Багато хто з нас повторюють ці слова, як мантру, але
8 обьяснений, чому ви вночі рясно потієте
8 обьяснений, чому ви вночі рясно потієте
8 обьяснений, чому ви вночі рясно потієте
13.06.19 Поради про саморозвиток
© Povozniuk/IStock З рясним нічним потінням стикається безліч людей, незалежно від статі і віку. Цей неприємний симптом має величезну кількість причин, тому дуже важливо