8 вправ для розвитку творчого мислення
01.03.2019 1 156 0 newsdaily.org.ua

8 вправ для розвитку творчого мислення

В закладки

8 вправ для розвитку творчого мислення

© Peshkova/iStock

Якщо ви вважаєте, що креативність – це виключно вроджена якість, то помиляєтеся. Свої творчі навички можна і потрібно розвивати. Це позбавить вас від шаблонного мислення і трохи розворушить ваш мозок.

Ось кілька корисних вправ, які зроблять вас більш креативними.

Вправа 1

Візьміть аркуш паперу і намалюйте на ньому 9 точок. Потім спробуйте з'єднати їх 4 відрізками. Лінії можуть проходити через точки всього один раз. Відривати олівець від паперу не можна.

© Pinterest

Вправа 2

Для цієї вправи вам знадобиться будь-який журнал, де є багато фотографій. Просто придивіться до знімків, не читаючи текст. Ваше завдання полягає в тому, щоб придумати власні сценарії до зафіксованим моментів. Ваші історії можуть бути фантастичними і навіть дурними, але тільки не шаблонними.

Вправа 3

Спробуйте розбудити в собі дитячу допитливість. Оберіть будь-яке явище і спробувати докопатися до суті, ставлячи собі наївні питання. Наприклад, задайтеся питанням, чому йде дощ.

Вправа 4

Для виконання цієї вправи потрібно вміти грати в шахи (або хоча б знати, як ходять фігури). Подивіться уважно на малюнок нижче. Ваше завдання поставити мат білому королю всього за один хід.

© Pinterest

Вправа 5

Для цієї вправи вам знадобиться напарник. Нехай він придумає якусь заплутану ситуацію і окреслить її підсумок у 2-3 додатках. Потім вам належить повністю відновити хід подій з допомогою будь-яких питань. Але врахуйте, що ви будете отримувати відповіді тільки «так» або «ні».

Вправа 6

Складіть аркуш навпіл і намалюйте не лівій стороні контури людського обличчя. Потім проведіть горизонтальні лінії з крайніх точок зображення на праву частину листа. Тепер ваше завдання полягає в тому, щоб намалювати віддзеркалення першого малюнка. У результаті повинна вийти ілюзія-головоломка (ваза в якій заховані людських 2 особи).

© Pinterest

Вправа 7

Спробуйте змалювати яку-небудь складну ілюстрацію з будь-якої книги або журналу. Але задійте не ліве, а праве півкуля. Для цього переверніть картинку вгору ногами і особливо не замислюйтесь про те, що саме ви малюєте.

Вправа 8

Візьміть аркуш паперу і дві ручки. Тепер спробуйте малювати одночасно обома руками. Наприклад, лівою рукою намалюйте коло, а правою – трикутник. Це набагато складніше, ніж здається на перший погляд. Але якщо ви трохи потренуєтеся, то зможете навіть одночасно писати різні слова.

Читайте також 5 способів подолати внутрішню тривогу

10 ігрових додатків, які зроблять вас більш креативним
© superanton/Pixabay Якщо ви сприймаєте відеоігри виключно в якості розваги, то багато втрачаєте. Існує чимало спеціальних ігрових додатків, які тренують мислення і
Як стати суперчеловеком, натренувавши свій мозок
© Peshkova/iStock Мозок не менше наших м'язів потребує тренуваннях, щоб розвивати пам'ять, увагу і мислення. Коли ми вивчаємо щось нове, в мозку зміцнюються і утворюються
Як розвинути аналітичне та творче мислення з максимальною користю для себе
© Peshkova/iStock Успішний бізнесмен Уоррен Баффет назвав аналітичні навички одними з найважливіших навичок, які потрібні молодим людям, щоб здобути успіх. Аналітичні
Як навчити дошкільника писати
© dobok/iStock Психологи й педагоги єдині в думці, що потрібно готувати дитину до навчання в школі заздалегідь. Завдяки цьому чадо буде засвоювати все швидше, не виникне
Корисні вправи для зміцнення кульшового суглоба
© Leon Coupe Fitness Якщо ви періодично відчуваєте біль у нижній частині спини, то це може свідчити про проблеми з тазостегновими суглобами. Неприємні відчуття можуть
5 вправ, яким важливо навчитися перед походом в спортзал
© Sports Knee Скільки разів ви помічали, як новачки в спортзалі не знають, з якого боку підійти до тренажера? Або з усіх сил намагаються підняти максимальний вагу, або