5 поширених причин здуття живота
27.04.2019 535 0 newsdaily.org.ua

5 поширених причин здуття живота

В закладки

5 поширених причин здуття живота

© derneuemann/Pixabay

Метеоризм розпізнати не так-то й важко: він характеризується здуттям живота, відчуттям розпирання у животі, відчуттям важкості, гикавкою, відрижкою. Але набагато складніше визначити, з-за чого відбувається надлишкове скупчення газів у кишечнику. Є здуття живота симптомом розладу шлунково-кишкового тракту, варто сісти на дієту і відразу звернутися до лікаря? Багато губляться і не знають, як їм вилікувати недугу.

Редакція Newsdaily.org.ua розповість вам про 5 найбільш поширених причини виникнення метеоризму, а також про те, що потрібно робити в цій ситуації.

@ derneuemann/Pixabay

Брак ферментів підшлункової залози

Завдяки підшлунковій залозі виділяються ферменти, необхідні для нормальної життєдіяльності людини і травлення. У випадку, якщо відбувається збій, неперетравлені залишки їжі відправляються в нижні відділи травного тракту, з'являється гниття і бродіння, виділення газів. Дієтологи радять додати в раціон капусту (свіжу або квашену) і закваску з молочнокислих бактерій.

Інфекції

Лямблії – збудник лямбліозу, а також досить поширені паразити, які можуть призвести до появи проблем з травленням, порушення мікрофлори кишечника, утворенню газів і здуття живота, болі і діареї. Небезпечною є і ротавірусна інфекція. Вона характеризується появою блювоти, спека, нежиттю, метеоризмом, діареєю. Дуже часто захворювання виникає перед або під час епідемії грипу, через що його називають «кишковий грип».

© Alex Kamo/Flickr

Читайте також: Гастрит: як харчуватися при певному захворюванні шлунка

Неправильне харчування

Скупчення газів у стравоході виникає, якщо ви вживаєте в їжу величезну кількість цукру та продуктів з високим глікемічним індексом. Отримуючи дуже багато глютену і глюкози, відбувається збій в роботі організму: сповільнюється травлення, відбувається скупчення бактерій.

Фахівці рекомендують пити якомога менше газованих напоїв, скоротити вживання цукру, є фрукти за 1 годину до їди або через 2 години після їжі. При наявності симптому запишіть все те, що їли протягом останніх трьох днів, і вирушайте на прийом до лікаря, щоб він міг визначити, з-за яких саме продуктів виникло здуття живота.

Порушення мікрофлори кишечника

Не даремно нас з дитинства вчили, що потрібно дотримуватися правил гігієни: мити руки, посуд і продукти перед їжею. Адже з-за брудних речей відбувається зростання чужорідних бактерій в нашому організмі. Вони виділяють різні речовини, які несуть загрозу здоров'ю людини, і нерідко викликають метеоризм.

© iStock

Гастрити зі зниженою або підвищеною кислотністю

При хронічному гастриті людям не рекомендується їсти тверду і суху їжу. Якщо вони ігнорують припис лікаря – з'являється газоутворення. Неприємні відчуття також можливі при неправильному поєднанні продуктів: фрукти зі свіжими овочами, картопля з продуктами, багатими білком. Якщо людина страждає від гастриту з підвищеною кислотністю – у нього, крім метеоризму, виникає печія і нудота, а з холодних – спостерігається сухість шкіри та нудота.

До лікаря слід звернутися в тому випадку, якщо здуття живота триває 72 години, або воно є не єдиним симптомом, а супроводжується блювотою, порушенням стільця, твердістю живота, появою нальоту на язиці.

Читайте також: 10 засобів, що допомагають при труднощах роботи кишечнику

Важливі причини, за яких виникає здуття живота
©Tharakorn/IStock Здуття живота є одним з найбільш поширених проблем, пов'язаних з травною системою. Ви не їли перероблені продукти харчування або жирну їжу. Ви не пили
10 причин, чому болить живіт
10 причин, чому болить живіт
10 причин, чому болить живіт
26.05.19 Поради про саморозвиток
© Cüneyt Genç/Flickr Гастроентеролог Марія Коновалова вважає, що не варто ігнорувати біль у животі, адже деколи вона може бути пов'язана з серйозними проблемами зі
Як позбутися від метеоризму: причини проблем з травленням і поради щодо їх усунення
© RyanKing999/IStock Відрижка, гази і здуття живота можуть бути незграбними і дуже незручними. Редакція Mayo Clinic розповіла, що викликає ці ознаки і симптоми, а також
5 напоїв для позбавлення від здуття живота
©Pixabay Здуття живота змушує вас почувати себе досить незручно протягом дня. Воно може бути викликано різними причинами, серед яких: неправильне харчування, газовані
Три несподіваних причини збою в режимі ШКТ
© Deagreez/IStock Існує безліч факторів, які можуть мати негативний вплив на роботу шлунково-кишкового тракту. Більшість з них очевидні. Наприклад, прийом антибіотиків
10 продуктів і напоїв, які боряться зі здуттям живота
© Michael Hsu/Flickr Прокидаєтеся вранці і відчуваєте дискомфорт в животі, а у вас в планах побачення на пляжі? Багато відчували здуття хоч раз в житті – здається, що