Міфи і факти, які потрібно знати про випаданні волосся
24.05.2019 792 0 newsdaily.org.ua

Міфи і факти, які потрібно знати про випаданні волосся

В закладки

Міфи і факти, які потрібно знати про випадіння волосся

Більшість людей рано чи пізно помічає в себе ознаки випадіння волосся. Іноді зайві волосся на гребінці — це помилкова тривога, але в деяких випадках потрібно бити в дзвони.

Стрес, пологи, наркоз, інфекції на шкірі і різні захворювання — це головні причини різкого порідіння шевелюри. Однак не всі можуть вчасно їх розпізнати, а тому вибирають неправильні методи лікування.

© eshopexpress.xyz

Давайте розберемо основні міфи, що витають навколо проблеми випадіння волосся:

Міф 1: Лисіють чоловіки

Насправді стать не впливає на ризики втратити більшу частину своїх волосся. Близько 40% жінок страждають від випадіння волосся у той або інший відрізок свого життя.

Міф 2: не Можна занадто часто мити волосся

Дійсно, не варто мити волосся частіше трьох разів на тиждень, але якщо хтось скаже вам, що часте миття голови викликає облисіння, можете сміливо розсміятися йому в обличчя.

Міф 3: Розчісування травмує волосся

Насправді розчісування не викликає випадання волосся, якщо ви користуєтеся гребінцем правильно і не видирати волосся в процесі. Однак трихологи настійно не рекомендують розчісувати мокре і сухе волосся.

Міф 4: Фарбування волосся викликає їх випадання

Деякі процедури дійсно погано впливають на структуру волосся, але навряд чи викличуть облисіння. У будь-якому випадку перед зміною іміджу обов'язково поцікавтеся у фахівців про можливі наслідки.

Міф 5: Гоління або коротка стрижка можуть врятувати ситуацію

Можете стригтися чи голити голову під «0», якщо хочеться. Але не варто очікують, що волосся виростуть гущі.

Найчастіше втрата волосся є побічним ефектом якийсь більш серйозної проблеми зі здоров'ям, і перед тим, як розпочати лікування, треба розібратися, що ж з вами не так.

© Gym Consulting

Види випадіння волосся

Тимчасова алопеція Telogen effluvium

Якщо у вас різко випало все волосся не тільки на голові, але і на тілі, значить ваш діагноз звучить як Telogen effluvium.

Із-за сильного стресу волосяні фолікули «засипають», а кількість волосся у фазі активного росту різко зменшується, з-за чого відбувається випадіння волосся. Найчастіше таке трапляється через два місяці після сильного стресу.

Андрогенна алопеція

Це стан більш широко відомо як жіноче облисіння і є гормональним розладом. Волосся починають випадати, коли чоловічий статевий гормон тестостерон перетворюється в дигідротестостерон і починає негативно впливати на волосяні фолікули, роблячи їх млявими і стримуючи ріст волосся.

Облисіння у жінок значною мірою відрізняється від облисіння у чоловічої статі. Основні симптоми жіночого облисіння такі:

  • порідіння волосся спостерігається головним чином на маківці і виглядає як поступове розширення проділу;
  • у більшості пацієнтів жіночої статі передня лінія волосся залишається незмінною;
  • випадання волосся може бути гострим, але це не призводить до повного або майже повного облисіння, як це відбувається у чоловіків;
  • випадання великої кількості волосся найбільш помітно під час миття голови, розчісування.

Причини, що викликають випадання волосся

Спадковість

Облисіння часто закодовано в генах. Якщо у ваших батьків є проблеми з випаданням волосся, цілком ймовірно, що вони торкнуться і вас. При цьому жінки страждають від генетично успадкованої алопеції.

Гормональні розлади

Гормональні зміни в організмі підвищують чутливість волосяних фолікулів, послаблюють коріння волосся або викликають надмірне оволосіння (гірсутизм). Менопауза, кіста яєчника, гіпотиреоз, гіпертиреоз та інші гормональні порушення можуть призводити до випадання волосся.

Вагітність

Більшість жінок під час і після вагітності відчувають зневоднення, втома і страждають від гормонального дисбалансу. Це викликає підвищену чутливість волосяних фолікулів і створює несприятливі умови для шкіри голови. Всі ці фактори разом приводять до хронічного випадання волосся.

© Toppik

Стрес

Постійні застуди, різка і надмірна втрата ваги або занадто важка фізична праця можуть призвести до зневоднення і виснаження організму, що в свою чергу відіб'ється на густоти шевелюри.

Інфекції шкіри голови

Грибкові, бактеріальні і вірусні інфекції, такі як себорейний дерматит та псоріаз на шкірі голови, можуть послабити коріння і пошкодити волосяні фолікули, що призводить до витончення, ламкість і випадання волосся.

Вогнищева алопеція

Це аутоімунне розлад, при якому імунна система помилково приймає волосся за чужорідне тіло і починає нападати на волосяні фолікули, викликаючи облисіння. Ліків від цього стану не існує, і у 10% людей, що страждають від нього, спостерігається хронічне випадання волосся.

Медикаменти

Деякі медичні препарати мають побічні ефекти у вигляді пошкодження волосяних фолікулів і викликають різке випадання волосся. Особливо це стосується хіміотерапії, стероїдних препаратів і ліків від черевного тифу, серцевих захворювань, депресії і так далі.

Захворювання щитовидної залози

Розлади щитовидної залози і антитиреоїдний препарати майже завжди призводять до випадання волосся. Волосся стають рідкісними, так як випадають на всій поверхні голови. Стан піддається лікуванню, але в рідкісних випадках випадання стає постійним.

Зловживання засобами для укладки

Деякі жінки в гонитві за красою зловживають засобами для укладання, забуваючи, що перегрів може привести до пошкодження структури волосся і їх ламкості.

Анемія

Дефіцит червоних кров'яних тілець в організмі, раптова втрата крові і недостатній рівень заліза в організмі викликають не тільки втома, слабкість і головний біль, але і втрату волосся.

Дієти і неправильне харчування

Недостатнє споживання поживних речовин, нездорові і незбалансовані дієти призводять до зневоднення шкіри голови і самих волосся і можуть викликати їх надмірне випадання.

Причини випадіння волосся і методи вирішення проблеми
© iStock Жінки з усього світу стикаються з проблемою випадіння волосся, і ця проблема продовжує зростати. Довгі та розкішні волосся вважаються ознакою статусу,
Як зупинити випадіння волосся: домашні методи
©Element5 Digital/Pexels Випадання волосся – дуже поширена проблема, з якою стикається практично кожна людина. Це відбувається з різних причин, серед яких стрес, хвороби,
Як за допомогою вправ для тіла зупинити випадіння волосся
©Best Health Magazine Мільйони жінок і чоловіків у всьому світі страждають від алопеції – випадіння волосся, причому перші ознаки цього захворювання можуть проявитися
Як повсякденні зачіски насправді стають причиною випадання волосся
© Element5 Digital/Pexels Випадання волосся – проблема не тільки чоловіків, це проблема багатьох жінок. Фактори, що сприяють випаданню Випадання волосся відбувається від
Чому випадає волосся: 11 причин, про які ми часто забуваємо
©Element5 Digital/Pexels Випадання волосся – неприємна проблема, з якою регулярно стикаються чоловіки і жінки у всьому світі. Це може призвести не тільки до погіршення
Які вітаміни пити для росту волосся: гід аптечних препаратів
© hedgehog94/iStock Якщо ви хочете отримати ідеальні локони, то вам потрібно приймати вітаміни для росту волосся. Представляємо вам міні-шпаргалку з основними вітамінними