Як допомогти своєму тілу зігрітися в холодну пору року
01.04.2019 631 0 newsdaily.org.ua

Як допомогти своєму тілу зігрітися в холодну пору року

В закладки

Як допомогти своєму тілу зігрітися в холодну пору року

© Brigitte Tohm/Pexels

В очікуванні автобуса, походу за покупками або прогулянки з собакою під час холодного зимового сезону кожен шукає способи зігрітися. На щастя, в цьому допомагають тілу внутрішні процеси. Daily Mail розповідають про це детальніше.

Вміст матеріалу

Як допомогти своєму тілу зігрітися в холодну пору року: процеси в організмі

© Kristin Vogt/Pexels

Коли різниця температур між вашим тілом і оточенням збільшується, тепло втрачається швидше. Підтримання нормальної температури тіла стає все більш складним завданням. І дві людини з однаковою температурою тіла в одній і тій же навколишньому середовищі можуть мати дуже різні показники.

Кров тече через тіло з поживними речовинами, киснем та іншими біологічно важливими речовинами. Також завдяки цьому доставляється тепло, що виробляється м'язами, до шкіри, де воно виділяється.

Ще одна захисна стратегія, яку організм використовує, щоб залишатися в теплі — активізація м'язової активності. Це в свою чергу збільшує метаболізм і створює більше тепла.

Відмінності у вазі і метаболічної активності впливають на те, як різні люди переносять холод. Люди з більш низьким рівнем жиру в організмі втрачають більше тепла. У той час як підвищена вгодованість тіла діє як ізолятор для зменшення його втрати.

Читайте також Корисні поради для тих, хто вирішив схуднути за допомогою бігу

Як допомогти своєму тілу зігрітися в холодну пору року: 4 способу

© Tim Gouw/Pexels

Для того, щоб зігрітися ви можете використовувати одяг і навіть продукти. Докладніше про це ви дізнаєтеся далі.

1. Одяг

Найчастіше люди зігріваються за допомогою теплого верхнього одягу, шапки і рукавичок. Зимовий одяг швидше служить, як засіб для запобігання розсіювання тепла, яке ви справляєте.

Всупереч поширеній думці, голова не є великим джерелом втрати тепла, ніж будь-яка інша адекватно покрита частина тіла. Якщо б ви мали теплу шапку і не носили пальто, ваш торс міг би найбільшою мірою сприяти втраті тепла завдяки тому, як ваше тіло перерозподіляє свою кров в холодних умовах.

2. Активні дії

Фізична активність змушує м'язи скорочуватися, розщеплюючи більше поживних речовин, що генерує додаткове тепло. Це додаткове виділення тепла може допомогти підтримувати температуру тіла.

На жаль, фізична активність і шари одягу можуть привести до підвищення температури тіла. Це в свою чергу посилює потовиділення і втрату тепла.

3. Харчування

Їжа збільшує вироблення тепла організмом. Метаболічне дію невеликого перекусу не може довго утримувати потрібну температуру.

4. Верхній одяг

Якщо ви той тип людей, які залишають тепле пальто будинку, то вам варто змінити свою звичку. Коли ви виходите назад за двері, вам може бути ще холодніше, ніж раніше, оскільки холодне повітря відводить тепло від вашої шкіри. Щоб вам було комфортно, найкраще одягатися відповідним чином.

Тепер ви знаєте, як допомогти своєму тілу зігрітися в холодну пору року. Не забувайте про теплий одяг та активних тренуваннях.

Як тренуватися в холодну пору року, якщо ви не плануєте кидати фітнес
© ZinaidaSopina/IStock За вікном вже кінець листопада і це означає, що з кожним днем стає все холодніше. Зараз саме час подумати, як тренуватися в холодну пору року.
Як не припиняти тренуватися на вулиці в холодну пору року
©temposhop Багатьох дуже приваблюють тренування саме на вулиці. Деякі люблять комбінувати спорт на свіжому повітрі і в залі. Однак у будь-якому випадку, коли настає
Як одягати дитину в холодну пору року
©Pixabay Щоб дитина відчувала себе комфортно в холодну пору року, потрібно додатковий час, додаткові шари одягу і додаткове терпіння. Сайт Fatherly розповів, як одягати
Як доглядати за шкірою в холодну пору року
© AntonioGuillem/iStock Для багатьох зима – улюблена пора року. Але навряд чи з цим погодитися ваша шкіра. Холод, вітер, дощі – усе це позначається на її стані. Зимову
Як тренуватися в холодну пору року: головні поради від експертів
© Halfpoint/IStock Холодна погода може впливати навіть на самих завзятих спортсменів. Але біг може в будь-яку погоду приносити користь. Головне знати, як тренуватися,
5 важливих моментів для тих, хто планує бігати в холод
© sportpoint/iStock Якщо ви віддаєте перевагу бігати на вулиці, а не на біговій доріжці в тренажерному залі, то з настанням осені вам доведеться миритися з примхами