Чому жінкам не можна тренуватися нарівні з чоловіками: 8 поважних причин
12.05.2019 611 0 newsdaily.org.ua

Чому жінкам не можна тренуватися нарівні з чоловіками: 8 поважних причин

В закладки

Чому жінкам не можна тренуватися нарівні з чоловіками: 8 поважних причин

©Pixabay

Чоловіки і жінки різні за своєю природою, тому й тренуватися вони повинні по-різному, з урахуванням своїх особливостей. Це не означає, що жінки повинні бути менш активними, адже вони теж можуть бути досить витривалими і сильними. Але деякі поправки в графік тренувань внести, все ж, варто.

8 причин, чому жінки та чоловіки повинні тренуватися по-різному

Як тренуватися жінкам

Ще з незапам'ятних часів жінки допомагали чоловікам добувати й готувати їжу. Вони лазили по деревах, копали, туші білували, піднімали важкі вантажі і носили своїх дітей на руках на досить великі відстані. Все це зіграло свою роль в тому, як жінки пристосовуються до навантаження, і на цьому можна зіграти.

1. Жінкам потрібно більше вуглеводів і менше жирів

©Pixabay

Будова жіночої та чоловічої нервової і гормональної систем розрізняється, тому жінки менше потребують гликогене. Як правило, метаболізм глікогену та білка більш повільний, тому жінкам треба менше вуглеводів, щоб забезпечити свій організм паливом. Відповідно, менша кількість необхідних вуглеводів дає жінкам можливість вживати більше жирів. Тому жінки менше страждають від потенційно негативних ефектів низкоуглеводной і высокожировой дієти. І навпаки – можна з упевненістю сказати, що високовуглеводна і низькожирова дієта стане дуже поганим вибором для жінок.

2. Жінки краще працюють з високою кількістю повторень

©Pixabay

Порівняно з чоловіками жінки більш стійкі до втоми, тому вони можуть зробити більше повторів вправ з тією ж інтенсивністю.

3. Жінки можуть тренуватися більше

©Pixabay

У зв'язку з тим, що у жінок більше м'язових волокон типу I, вони можуть витримати тренування довше, ніж чоловіки. Крім того, відновлюватися допомагає м'язам і жіночий гормон – естроген.

4. Жінкам потрібно менше тренувань на межі можливого

©Pixabay

Жіночі м'язи витривалішими, ніж чоловічі, але нервова система у них працює менш ефективно. Тому вибухові вправи, які потрібно виконувати буквально на межі своїх можливостей, краще вдаються чоловікам. Це пов'язано також з тим, що у чоловіків рухова кора головного мозку розвинена більше. Зате силові тренування вдаються жінкам також добре, як і чоловікам.

5. Жінкам більше підходять помірні кардионагрузки

©Pixabay

Після аеробних вправ настрій у жінок поліпшується більше, ніж у чоловіків, тому вони більш сприйнятливі до кардиотренировкам.

6. Жінки домагаються кращих результатів, працюючи в повільному темпі

©Pixabay

Ми вже знаємо, що вибухові вправи жінкам не дуже підходять. Зате вони можуть робити більше повторень в спокійному темпі, і досягають при цьому високих результатів.

7. Жінки краще протистоять метаболическому стресу

©Pixabay

Чим менше метаболічний стрес, тим менше в організмі виробляється метаболічних продуктів розпаду, які викликають печіння в м'язах. Ось чому жінки можуть тренуватися довше.

8. Жінкам потрібно менше відпочивати між підходами

©Pixabay

Деякі дослідження доводять, що жінки не тільки швидше відновлюються між тренуваннями, але їм також не потрібен тривалий відпочинок між підходами.

Враховуйте різницю

Насправді дуже багато жінок інтуїтивно відчувають, що могли б досягти кращих результатів у спорті, але просто соромляться викладатися в залі на повну. Якщо ви – жінка, і хочете досягти поставлених цілей на тренуваннях, то не варто вибирати занадто інтенсивні навантаження. Віддайте перевагу спокійний темп і розбавляйте свої тренування кардіонавантаженнями.

5 причин, чому жінкам потрібно більше сну, ніж чоловікам
© rawpixel.com/Pexels Всім добре відомо про фізіологічні відмінності між чоловіками і жінками, але чи знали ви, що вони впливають на сон? Останні дослідження показують,
Чому насправді за пиво ми повинні бути вдячні жінкам
© Tembela Bohle/Pexels Не дивлячись на те, що пиво у кожного з нас асоціюється з чоловіками, спочатку його варили жінки. Детальніше про це розповідає портал
На старт, увага, спати: ключові відмінності між сном чоловіки та жінки
© Povozniuk/iStock Доктор Березня Кортес з Нью-Йорка, яка спеціалізується на лікуванні розладів сну, розповіла порталу Pure Wow про чотирьох основних відмінностях між
Чому жінкам доводиться більше працювати для кар'єрного просування
© Zinkevych/iStock Незважаючи на те, що в наш час люди активно борються за свої права, не можна сказати, що нерівність статей викорінено. Взяти хоча б становище жінок у
7 поширених видів брехні чоловіків, расказанных жінкам
©Vasyl Dolmatov/IStock Чому люди брешуть? Причиною брехні може стати безліч факторів. Чоловіки часто брешуть, щоб уникнути покарання, зберегти відносини, дістати жінку
Чому собаки більше люблять жінок, ніж чоловіків
©Pixabay Собаки можуть бути кращими друзями людини, але вони, безсумнівно, воліють жінок. Будь-який власник собаки підтвердить вам, що його вихованець дозволяє гладити