Для чого потрібна йога для вагітних: всі особливості пренатального напряму
13.04.2019 916 0 newsdaily.org.ua

Для чого потрібна йога для вагітних: всі особливості пренатального напряму

В закладки

Для чого потрібна йога для вагітних: всі особливості пренатального напрямки

© twinsterphoto/iStock

Йога для вагітних — відмінний спосіб підготовки до пологів. Ви вагітні, і хочете навчитися розслаблятися і тримати себе у формі? Пренатальна йога – те, що потрібно! Чи знаєте ви, що таке йога допомагає приготувати тіло до сутичок і покращує здоров'я малюка? Перш ніж розпочати заняття, вивчіть переваги, поради з безпеки і типові вправи.

Вміст матеріалу

Йога для вагітних – відмінний спосіб підготовки до пологів!

Переваги йоги для вагітних

Як і інші заняття з підготовки до пологів, йога – це всебічний підхід. Він вчить концентруватися, правильно дихати і допомагає поліпшити розтяжку. Дослідження показують, що така йога безпечна і несе багато плюсів майбутньої мами і її дитини:

 • поліпшує сон;
 • знижує рівень стресу і тривоги;
 • зміцнює і підвищує еластичність м'язів, задіяних при пологах;
 • зменшують біль у попереку, нудоту, головні болі і прояви тунельного синдрому зап'ястя.

Заняття йогою для вагітних також допоможе познайомитися з іншими вагітними жінками і разом готуватися до важливої події.

Що включає в себе заняття йогою для вагітних?

Насамперед, йога для вагітних – це:

 • Дихання. Вас навчать концентруватися на глибокому диханні через ніс. Техніки дихання в йозі навчать справлятися з задишкою при вагітності і правильно дихати під час переймів.
 • Розтяжка. Йога для вагітних допоможе акуратно і без зайвих зусиль розтягнути м'язи рук, шиї та інших частин тіла.
 • Пози. Стоячи, сидячи або лежачи ви будете рухатися, і приймати різні пози. Вони навчать тримати баланс і допоможуть стати сильніше. Ваші м'язи стануть більш еластичними. Для підтримки та комфорту під час занять можна використовувати ковдри, спеціальні подушки та паски.
 • Розслаблення. В кінці кожного заняття ви будете розслабляти м'язи, і відновлювати серцевий ритм і дихання. Вам запропонують сконцентруватися на своєму диханні, звернути увагу на емоції, думки. Можливо, для повного заспокоєння і розслаблення ви будете повторювати якісь слова.

Чи є протипоказання?

Існує багато стилів йоги. Деякі з них можуть бути більш складними, інші – простими. Пренатальна йога, хатха-йога і відновна йога – кращий вибір для вагітних жінок. Поговоріть з інструктором, щоб підібрати кращі вправи для вас. Остерігайтеся бікрам-йоги і аштанга-йоги – ці стилі дуже агресивні для майбутніх мам і новачків.

Рекомендації з безпеки

Щоб захистити своє здоров'я і здоров'я вашого малюка, дотримуйтеся елементарних правил безпеки. І не забувайте головне правило — заняття йогою повинно бути комфортним і приносити задоволення!

 • Порадьтеся з лікарем, чи можна вам займатися пренатальної йогою. Деякі стани, такі як загроза викидня або передчасних пологів є протипоказанням до занять.
 • Ставте реальні цілі: 30 хвилин йоги щодня – предостатньо. Заняття повинні приносити задоволення! Якщо вам комфортно займатися менше — так і робіть.
 • Підберіть свій ритм. Якщо вам важко говорити під час занять, не задихаючись – навантаження варто зменшити.
 • Не перегрівайтеся. Займайтеся в провітрюваному приміщенні і пийте воду, щоб уникнути зневоднення.
 • Уникайте деяких поз. Нагибайтесь від стегна, а не в спині. Не лягайте на живіт і не изгибайтесь сильно. Грамотний інструктор покаже тільки те, що вам можна.
 • Не перестарайтеся і прислухайтеся до тіла. Під час занять ви не повинні відчувати дискомфорт і, тим більше, біль.

Припиніть виконувати вправу, якщо ви відчули дискомфорт. Не приймайте пози, які чинять тиск на живіт. Все повинно бути плавно, м'яко і приємно для вас і малюка. Відчули якісь сигнали організму, але хочете продовжувати? Проконсультуйтеся з лікарем.

Як вибрати правильний курс йоги для вагітних?

Головне – знайти кваліфікованого тренера. Вибирайте відомі школи або знаменитих тренерів. Звертайте увагу на відгуки і їх досвід. У них обов'язково повинен бути досвід роботи з майбутніми мамами. Не полінуйтеся знайти тих, хто у них вже займався, і поставте запитання. Попросіться прийти на безкоштовний пробний урок, щоб подивитися, чи підходить вам тренер, приміщення та інші умови.

Йога для вагітних допоможе вам налагодити контакт з самою собою, а тілу – підготуватися до найважливішого події! Досягайте гармонії і нехай ваш малюк з'явиться на світ легко!

Читайте також Що не можна їсти вагітним: список забороненого меню

Міжнародний день йоги: асани і поради для легкої вагітності
Щорічно, починаючи з 2014 року, 21 червня у світі відзначається Міжнародний день йоги — досить знайомий і улюблений багатьма свято в ім'я любові до здорового способу
Йога для вагітних: чи потрібна вона вам і який з неї толк
©Vasyl Dolmatov/IStock В очікуванні дитини багато жінок хочуть залишатися активними і допомогти їм у цьому може вагітна йога. Однак, багато хто задається питанням,
Йога для вагітних: що можна і що не можна робити
© nd3000/iStock Йога має ряд переваг для здоров'я людини. Тренування розслабляє, зміцнює м'язи, підвищує гнучкість. Багато дівчат і жінки переконалися в ефективності
Як йога впливає на фігуру: сила практик
© sandsun/iStock Йога – стародавня практика, яка крім вправ, що позитивно впливає на розум, тіло і душу. Аеробіка проста вважається одним з кращих способів поліпшити
Йога для вагітних у другому триместрі: правила та основні принципи
© Ridofranz/iStock Йога для вагітних дуже важлива у 2 триместрі, тому що заняття позитивно впливають на організм. Ми розповімо вам про основні правила і про те, які
7 причин, чому вам потрібна йога
© yurok/IStock Чи знаєте ви, що йога здатна поліпшити роботу вашого мозку і концентрацію, знизити рівень стресу і привести м'язи в тонус? Але це ще не всі переваги йоги,