Як вибрати правильні кросівки для бігу в місті
15.06.2019 348 0 newsdaily.org.ua

Як вибрати правильні кросівки для бігу в місті

В закладки

Як вибрати правильні кросівки для бігу в місті

© dimarik/iStock

Не кожна спортивна взуття підійде для бігу. Кеди, приміром, не підійдуть. Кросівки для баскетболу, тенісу, ходьби і т. п. — точно ні. Кожен вид спорту має на увазі своє специфічне навантаження. Тому для непідготовленого спортсмена важливо правильно її компенсувати взуттям. Як вибрати кросівки для бігу в місті?

Редакція Newsdaily.org.ua розповість, як підібрати взуття для бігу і знизити ризик травм.

Вміст матеріалу

Особливості того, як вибрати кросівки для бігу в місті

Існує взуття, яка призначена спеціально для бігу — бігові кросівки і шиповки. Вони значно зменшують ризик отримання травм і допомагають досягти хороших результатів. Однак говорити про шиповках ми не будемо. Оимеют свою спрямованість і для бігунів-аматорів не підходять. Розглянемо деякі особливості вибору кросівок.

 1. Кросівки для бігу мають кращу амортизацію. Вона повинна перебувати в п'ятковій частині підошви. Однак буває і в шкарпетці. Всі компанії, які випускають якісну бігове взуття вказують на наявність і стан амортизаційних вставок.
 2. Підошва і верх взуття обов'язково повинні бути гнучкими і м'якими в передній частині.
 3. На підошві є вставки з стійкої до стирання гуми. В основному, вони розташовуються в п'ятковій частині і з зовнішньої сторони носка кросівка. Туди припадає основне навантаження.
 4. Кросівки для бігу ніколи не робляться з шкіри або інших погано дихаючих матеріалів.
 5. Жорсткі деталі верху кросівка допускаються лише в п'ятковій частині. Однак вони не повинні перебувати в контакті з ногою, натирати або тиснути на ахіллове сухожилля.
 6. Шнурівка в ідеалі повинна розташовуватися на кросівці асиметрично, ближче до внутрішньої частини стопи.
 7. Краще, якщо петлі шнурівки не будуть об'єднані єдиною жорсткою планкою. Вони повинні мати можливість деякого зсуву, щоб кросівки можна було щільніше тягнути по нозі. При цьому, це не обов'язково має бути так.
 8. Устілка повинна бути знімною, щоб її можна було замінити ортопедичної.
 9. Вага пари кросівок для бігу не повинен перевищувати 400 грам.
© undrey/iStock

Фактори, які впливають на те, як вибрати кросівки для бігу в місті

Те, що кросівки підходять для бігу, не означає, що вони ідеальні для вас. Є кілька факторів, які слід враховувати при виборі кросівок.

1. Стать людини, який буде бігати

Чоловічі і жіночі кросівки відрізняються не тільки кольором. Стопа жінки більш вимоглива до взуття. Так, в ній можуть використовуватися додаткові технології та інші матеріали. Головні відмінності жіночих кросівок:

 1. Жіноча нога відрізняється від чоловічої. Значить і колодка інша. Жіноча колодка більш вузька.
 2. П'ята кросівок для жінок має додаткову висоту, знижує ймовірність пошкодження ахіллового сухожилля.
 3. Жінки важать менше чоловіків і тому амортизація кросівок м'якше, ніж інших.

Виняток з цих правил — взуття для змагань. Вона не має якихось серйозних конструктивних рішень та технологій. Однак і не підходить для довгих тренувань.

2. Пронація, супінація і висота склепіння стопи

При виборі кросівок для бігу рівень пронації та висота склепіння вашої ноги має одне з вирішальних значень — цей параметр безпосередньо впливає на ймовірність травм. Людям з надмірною пронація і низьким склепінням потрібно вибирати взуття з супінатором. Це збільшить амортизацію і врятує ваші коліна. Однак гипопронаторам їх носити абсолютно не можна— зростає ймовірність підвернути ногу.

3. Розмір взуття, а також широка і вузька стопа

Ширина колодки, в цілому, залежить від виробника. Під час примірки кросівок звертайте увагу на те, як вони сидять на нозі. Так, кросівки повинні щільно прилягати до ноги, але одночасно з цим ніде не тиснути. Завжди шнуруйте кросівки починаючи з нижніх петель, щоб як можна краще посадити їх на нозі.

За розміром взуття необхідно вибирати так, щоб великий палець не діставав до носка кросівка мінімум 3 мм. Це пов'язано з тим, що при бігу стопа збільшується в розмірі. Так, якщо ви взяли кросівки рівно за розміром, при бігу може пошкодитися ніготь. Кросівки краще міряти ввечері, коли стопа збільшується від денної навантаження. Для примірки варто надягати ваші бігові шкарпетки і мати при собі ортопедичні устілки, якщо ви ними користуєтеся.

4. Тип тренування і вага спортсмена

Пам'ятайте, що, чим більше ваша вага, довша дистанція і гірше тренованість м'язів і зв'язок, тим більш бажана амортизація і підтримка. Яка саме (в яких частинах кросівка) — залежить від будови вашої стопи, біомеханіки, а також техніки бігу.

© dimarik/iStock

5. Перепад висоти підошви від п'яти до носка і техніка бігу

Перепад підбирають залежно від техніки постановки стопи при бігу. Зазвичай розрізняють 3 види бігу: постановка на п'яту, на середню або передню частину стопи. При бігу на п'яту, вона робиться вище і, зазвичай, в підборах є пристойна амортизація. Це зводить ризик травми колін до мінімуму. При бігу на середню або передню частину стопи, підошва робиться більш плоскою, а амортизація є спереду.

Більш висока п'ята зменшує ризик травми ахіллового сухожилля.

6. Сезон для бігу

Літні і кросівки для змагань робляться легкими і дихаючими. Однак вони легко промокають. Зимові та осінньо-весняні кросівки робляться з більш щільних матеріалів, які погано промокають і краще утримують тепло.

Всупереч сподіванням багатьох людей, не існує кросівок, які добре провітрюються і не промокають. Навіть тканина гортекс, покликана вирішувати цю проблему, далеко не завжди добре з нею справляється.

7. Покриття для бігу

Підошва кросівок залежить від покриття для бігу. Для бігу по бігових доріжках, асфальту і іншим твердим рівним поверхням підійде рівна м'яка підошва. Для грунтових доріжок і подібних більш м'яких ґрунтів підошва береться більш жорстка і протектор стає глибше. Це поліпшить віддачу. Біг по лісі і в погану погоду вимагає ще більшого протектора. Так само ці підошви робляться ще більш жорсткими, щоб захистити ногу спортсмена від гострих каменів і корчів.

Крім підошви, взуття для бездоріжжя часто робиться бічна підтримка. Вона захищає ногу від вивихів, і ставиться більш щільна сітка, яку складніше пошкодити.

8. Виробник

Відмінність брендів спостерігається не тільки в колодках. Технології у кожного теж свої. І, хоча вони всі за змістом схожі один з одним, все-таки є відмінності. Проте всі вони виконують одну і ту ж функцію, але ведуть себе трошки по-різному. Тому краще спробувати кілька варіантів і вибрати найбільш комфортний.

Читайте також Як правильно дихати під час бігу, щоб не було задишки: 7 лайфхаков

4 найпоширеніших міфу про кросівки для бігу
©Pixabay Правильні кросівки для бігу – одна з важливих умов досягнення хороших результатів. Але сучасний ринок пропонує стільки різних моделей спортивного взуття, що
Як вибрати кросівки для ідеальної і комфортної пробіжки
© Shane Aldendorff/Pexels Якщо ви вирішили бігати вранці, то в першу чергу вам потрібно потурбуватися про кросівках. Не варто думати, що для цього підійдуть звичайні
Як вибрати кросівки для бігу взимку: гід по екіпіровці
© yuran-78/iStock Займаєтеся бігом? Взимку зовсім не потрібно міняти свої звички. Краще добре підготуватися. Важливим пунктом у зимової екіпіровки для бігу є взуття.
5 міфів про кросівки для бігу, які тільки заважають
© epickidstoys Smith/Flickr Як тільки ранкові або вечірні пробіжки перестають бути просто пустощами і стають частиною здорового способу життя, новоспечені бігуни
Які кросівки для бігу найкращі: рейтинг моделей
© undefined undefined/iStock Якщо ви не любите біг, значить не знаєте, які кросівки для бігу найкращі. Не хвилюйтесь, ми допоможемо вам впоратися з цим. Повірте, з таким
Як вибрати ті самі кросівки, в яких буде зручно тренуватися
©jacoblund/IStock Щоб заняття спортом приносили не тільки результати, а й задоволення, дуже важлива екіпірування. Особливу увагу потрібно приділити кросівок. Для занять