Вчені називають захоплення спортом — новим кризою середнього віку
29.04.2019 250 0 newsdaily.org.ua

Вчені називають захоплення спортом — новим кризою середнього віку

В закладки

Вчені називають захоплення спортом — новим кризою середнього віку

©shironosov/iStock

У 1957 році канадський психолог Елліот Жак представив статтю про те, що він назвав «кризу середини життя». Теорія Жака полягала в тому, що, наближаючись до середнього віку, ми починаємо усвідомлювати свою власну смертність, а потім, отже, починаємо хвилюватися.

Багато суперечок про те, чи дійсно явище існує як питання науки, але ідея має сенс. Прихід до певного віку може викликати якусь інтроспекцію, і часто ця інтроспекція фокусується на тому, скільки часу минуло, скільки залишилося і що з життям робити. Це може викликати занепокоєння, і ця тривога може бути помножена депресією, стресом або екзистенціальної нудьгою.

© bruce mars/Pexels

Суть явища

Протягом десятиліть криза середнього віку виражався в стереотипах поп-культури, в яких (як правило) чоловіки купують спортивні автомобілі і проводять час з молодими жінками у відчаї, щоб знову відчути себе молодим. Але все частіше люди реагують на вік, ставлячись до викликів, які, мабуть, стосуються тільки молодих: доказ, що вони фізично здатні на витривалість і екстремальну фізичне навантаження.

За даними організації тріатлону США, майже третина всіх учасників тріатлону в Сполучених Штатах знаходиться у віці від 40 до 49 років. Це самий високий демографічний вік за десятиліття і один з найбільш конкурентоспроможних. Те ж саме відноситься і до бостонського марафону, де більше 8 200 бігунів у віці 40 років перетнули фінішну лінію, трохи більше 31 відсотка від загальної кількості. Найбільша область конкурентів в марафоні в Нью-Йорку в 2017 році становила від 40 до 44 років. У Лондоні в 2015 році ці 40-49-річні бігуни були швидше в загальному часу, ніж 20-29-річних.

Звичайно, немає ніяких підстав для того, щоб спонукати всіх людей так себе вести, але з досвіду багатьох спортсменів, екстремальне навантаження — це найменше «зло», яке допомагає довести, що вони знову молоді. Іншими словами, старші – це краще.

©Jovanmandic/IStock

Причини

Для деяких криза середнього віку виникає через побоювання, що недоліки, які вас переслідували, — це не просто тимчасові проблеми, з якими можна впоратися, а постійна частина того, ким ви є. Можливість протистояти цим слабостей і визнати, що вони у нас є, є ключовим перевагою ультрамарафонов, крос-фитов або будь-яких інших видів спорту на витривалість.

Інші переживають кризу середнього віку як почуття ослаблення, втраченого уваги або амбіцій. Криза середнього віку — це відповідь на потреби самореалізації.

Вчені провели польове дослідження 100 осіб, коли вони пройшли через гонку. Відстежувалися емоції і рівень впевненості, на різних етапах. Виявилося, що бігуни, які змогли прийняти свою біль і не бачили в ній загрозу, змогли домогтися успіху на трасі.

© nd3000/iStock

Наслідки

Як наслідок, дослідники зробили висновок: «Люди повинні йти по краю. Чому-то це добре для нас, щоб нагадати про наших смертних обмеження».

Коли ми підштовхуємо наше тіло до цього, воно призводить до почуття задоволення і вдячності за те, що може зробити ваше тіло. Виконуючи навантаження, воно шанує роботу, енергію і зусилля, які змушують нас робити це знову.
Цей процес самовідновлення.

Криза середнього віку — це відповідь на страх смерті, або безцільність, або непотрібність, або старіння, або втрату себе. Ми могли б розглядати ці речі як загрози, або прийняти їх як частину свого існування і рухатися вперед.

Тренування врівноважують, і поступове збільшення навантажень, включивши правильного харчування та дотримання режиму, а також практики йоги і медитації відволікають від психологічних проблем і загроз.

©Pinterest

Читайте також Що робити, якщо виникло бажання розлучитися

Як допомогти своєму чоловікові пережити кризу середнього віку
© LightFieldStudios/iStock Ви стали помічати, що чоловік різко віддалився від сім'ї, став більше часу приділяти своїй зовнішності, завів нове хобі і навіть несподівано
Як пережити кризу середнього віку у чоловіка
©iStock Деяким людям вдається легко пережити кризу середнього віку, витягти з нього уроки і перейти до нового етапу життя. Але є і ті, хто не може самостійно впоратися з
Як визначити криза середнього віку у чоловіка і пережити його
Криза середнього віку в чоловіків – це емоційно некомфортний період, який вони відчувають у віці від 35 до 55 років. Для більшості з них це час зміни пріоритетів і
Як сигаретний дим впливає на ріст і розвиток дітей
©nito100/IStock Вчені виявили, що сигаретний дим може впливати на зростання протягом усього життя людини. Але найбільшу загрозу він, безсумнівно, представляє для розвитку
Що можна робити в спортзалі, якщо турбує спина
Біль у спині турбує не тільки в старості – це поширене явище серед молоді та людей середнього віку. Причинами проблем зі спиною можуть бути перенесені травми, недостатньо
Не всі підлітки мають тенденцію до тривалого життя в майбутньому, — дослідження
©Pixabay Що чекає наших дітей у майбутньому, і як життя підлітка може відбитися на його довголіття і благополуччя в зрілому віці? З-за цього багато хвилюються батьки, а