Як визначити криза середнього віку у чоловіка і пережити його
15.04.2019 398 0 newsdaily.org.ua

Як визначити криза середнього віку у чоловіка і пережити його

В закладки

Як визначити криза середнього віку у чоловіка і пережити його

Криза середнього віку в чоловіків – це емоційно некомфортний період, який вони відчувають у віці від 35 до 55 років. Для більшості з них це час зміни пріоритетів і коригування способу життя у відповідності з їх емоційними потребами.

Вміст матеріалу

7 ознак того, що ваш чоловік переживає кризу середнього віку

©Pixabay

Під час кризи середнього віку деякі чоловіки можуть піддавати сумніву кожен вибір, який вони зробили протягом першої половини свого життя. Саме ці люди зазвичай руйнують свої сім'ї і, схоже, повністю змінюють свій характер і систему переконань. Сайт liveabout.com розповів, за якими ознаками можна визначити цей стан у вашого чоловіка.

1. У нього з'явилася потреба в пригоди

Він купує нову спортивну машину або мотоцикл. Вона стає завсідником барів і приходить додому о 3 годині ранку. Так він сподівається заново відчути себе молодим і повеселитися. Будьте уважні: якщо ваш чоловік нехтує речами, які колись були важливі для нього, на користь стрибків з парашутом, то у нього може бути криза середнього віку.

У вас є вибір у такій ситуації. Стрибати з парашутом і тусуватися в байкерських барах разом з ним – це краще, ніж сидіти вдома на самоті і задаватися питанням, чим займається ваш чоловік. Трохи участі в його нової потреби в пригодах може зблизити вас, замість того щоб створити дистанцію, яка може призвести до його роздумів про розлучення.

2. Відчуття депресії

Деякі з тих, хто переживає кризу середнього віку, будуть відчувати депресію, яка значно впливає на їх настрій. Якщо ви думаєте, що ваш чоловік страждає від депресії, слідкуйте за наступними симптомами:

• смуток, безнадійність, безпорадність, песимізм;
• втрата інтересу до колись приємним заняттям;
• нестача енергії;
• нездатність зосередитися або приймати рішення;
• незвичайний апетит, сон, втрата або збільшення ваги.

3. Втрата інтересу до речей, які раніше були важливі

Якщо ваш чоловік все життя працював у банку і цінував стабільність, але раптом звільнився і почав цікавитися філософськими течіями, це може говорити про кризу середнього віку.

4. Гнів і обвинувачення

Ваш чоловік звинувачує вас у всьому – починаючи з того, що він послизнувся на банановій шкірці, і закінчуючи тим, що на виборах переміг не той кандидат. Оскільки ви – одна з головних людей в його житті, цілком ймовірно, що саме ви понесете більшу частину провини за його погані почуття. Чекайте, що ваш чоловік буде запальний і сердитий, але не відповідайте на його агресію. Реакція – це те, чого він хоче. Не допускайте розростання конфлікту.

5. Неможливість прийняття рішення про своє майбутнє

Трапляється так, що під час кризи середнього віку чоловік знаходить нову жінку. Але його нерішучість не дає йому взяти того або іншого рішення. Він хоче розлучитися, але не подає на розлучення. Каже коханці, що одружується на ній, і не йде від дружини. Зрештою дружина подає на розлучення сама і обидва колишніх дружина живуть з хворобливими наслідками такої нерішучості.

6. Сумніви у своєму виборі пари

Можливо, раніше ви жили з чоловіком, який, судячи з усього, був щасливий у шлюбі. Але для чоловіка в середньому віці, який ніколи не скаржився на шлюб, може бути цілком допустимим раптово сказати вам, що він «жив у пеклі» з самого початку. Він демонізує вас, звинувачує у тому, що це ви змусили його вступити в шлюб. Ви будете зображені як сварлива дружина, яка ніколи не відповідала його емоційним або фізичним потребам. Це спосіб виправдати його почуття дискомфорту в шлюбі. Якщо це так у вашій ситуації, ви не повинні вірити тому, що вам говорять, і того, що ви бачите.

7. Бажання нових і більш пристрасних інтимних відносин

Чоловік, що переживає кризу середнього віку, може втомитися від «однієї і тієї ж рутини» у вашій спальні. Це може призвести до його невірності і випливають проблем. Якщо ваш чоловік проводить все більше часу в чатах на комп'ютері або на своєму мобільному телефоні, це може бути ознакою обману. Це тільки ознаки, але в поєднанні з іншими симптомами кризи середнього віку слід враховувати можливість того, що ваш чоловік знайшов когось, хто зможе задовольнити його потребу в більш пристрасних інтимних відносинах.

7 порад, які допоможуть вам пережити кризу середнього віку вашого чоловіка

©Pixabay

Зосередження уваги на собі і своїх дітях – ваш ключ до виживання під час кризи середнього віку вашого чоловіка. Допомогти собі пережити кризу середнього віку вашого чоловіка нелегко, але здійснимо, якщо ви зробите правильні кроки. Ось що рекомендує сайт liveabout.com:

1. Сфокусуйтеся на собі і своїх дітях

Ви не надасте чоловікові або собі ніякої допомоги, якщо будете зациклені на тому, що він робить, чи думає. Ви не можете контролювати це. Однак ви маєте повний контроль над тим, що будете робити ви, тому зосередьтеся на тому, що перебуває під вашим контролем. Якщо ви занадто обмірковуєте проблеми свого чоловіка, то наповнюєте голову негативними думками. Займайте своє час приємними заняттями, які відвернуть вас від поведінки вашого чоловіка. Якщо у вас вдома відчувається напруга, сплануйте заходи для себе та своїх дітей далеко від дому. Спробуйте нове хобі і залучіть дітей в нові дії. Робіть все, що вам потрібно, щоб ви і ваші діти не стали жертвами кризи середнього віку вашого чоловіка.

2. Встановіть чіткі межі з вашим чоловіком

Один із способів не допустити, щоб погану поведінку вашого чоловіка викликало занадто багато стресу у вашому житті, це встановити межі і дотримуватися їх. Якщо ваш чоловік зраджує, повідомте йому, що ця частина його життя не може втручатися у вашу. Скажіть чоловікові, що ви не хочете нічого знати про його стосунки з іншого. Підкресліть, що ви не будете вступати в конфлікт або брати участь в любовному трикутнику.

3. Заспокойте свій гнів здоровим способом

Злитися – це нормально. Однак нападки на вашого чоловіка тільки погіршать ситуацію і призведуть до поглиблення конфлікту. Найкраще позбутися свого гніву неконфронтаційним способом. Займіться кікбоксингом. Кидайте м'ячики в воду на задньому дворі. Зробіть ляльку вуду і зробіть у ній дірки, якщо потрібно. Що б ви не вибрали, знайдіть способи впоратися зі своїм гнівом таким чином, який не зачіпає вашого ірраціонального чоловіка, який переживає кризу середнього віку.

4. Не ініціюйте відносини з вашим чоловіком

Можливо, у вас був чудовий шлюб. Можливо, ви були парою, яка обговорювала і вирішувала кожну проблему в міру її виникнення. Але ви більше не та пара, тому не чекайте, що ваш чоловік буде піклуватися про рішення всіх проблем. Якщо ваш чоловік дистанціювався від вас, наполягання на розмові про ваших відносинах тільки відштовхне його ще далі. Чим більше ви намагаєтеся обговорити ситуацію, тим менше буде зацікавлений ваш чоловік.

5. Слухайте, не засуджуючи

Якщо ваш чоловік вступає з вами розмову, слухайте, не виносячи суджень. Він буде відчувати сумніви і плутанину відносно своїх почуттів, тому слухання є ключовим. Будь-які думки про те, що відчуваєте ви, повинні бути залишені за вас. Не намагайтеся пояснити помилку його мислення, якою б легковажною вона не була. Це посилить ситуацію. Це здається несправедливим, але це найкращий вихід, якщо ви хочете зберегти свій шлюб.

6. Зверніться до фахівців

Є велика ймовірність, що ваш чоловік потребує терапії, але не чекайте, що це відбудеться. Швидше за все, він буде наполегливо думати, що проблема у вас. Найкраще, що ви можете зробити в цьому випадку – це знайти хорошого психотерапевта, з яким можна поговорити. Сім'я і друзі хороші, якщо вам потрібна підтримка, але вони не можуть бути об'єктивними, коли справа доходить до вашого чоловіка і вашого шлюбу.

7. Робіть те, що вам підходить

Якщо ваш чоловік занурюється в глибоку кризу середнього віку, у вас є два варіанти. Якщо він вступає в контакт з іншою людиною, починає бездумно витрачати гроші або стає образливим, ви повинні вжити заходів. Ви можете або залишитися з ним, або піти. Пам'ятайте, що незалежно від того, яку дорогу ви оберете, вам не потрібно дозволяти чоловікові потягти вас на свій рівень. Не робіть нічого, про що ви будете шкодувати і соромитися. Іншими словами, те, що ваш чоловік є жертвою кризи середнього віку, не означає, що ви теж повинні стати нею.

Як симптоми кризи середнього віку різняться в залежності від статі

©Pixabay

Всупереч поширеній думці, жінки, як і чоловіки, теж відчувають кризу середнього віку. Хоча обидві статі можуть переживати цей стан, існують відмінності у способах прояву симптомів. Детальніше про це розповів сайт liveabout.com.

Чому люди переживають кризу середнього віку?

Люди, які живуть повним життям, здійснюючи свої мрії і дотримуючись якоїсь мети, з меншою ймовірністю переживають кризу середини життя. Чоловік або жінка, здатні задовольнити свої власні потреби і в той же час задовольнити потреби свого чоловіка, з великою ймовірністю зможуть легко увійти в середній вік.

Ті, хто мало думає про себе і багато інших, з більшою ймовірністю будуть випробовувати криза в середині життя. Якщо ваш чоловік багато працює, проводить більшу частину свого вільного часу з сім'єю і майже не спілкується за межами свого близького оточення, то він ризикує пережити кризу середнього віку. Якщо ваша дружина проводить дні, піклуючись про дітей, готуючи, прибираючи і піклуючись про потреби своєї сім'ї, якщо у неї немає зовнішніх інтересів, ні кар'єри і немає нічого, щоб втілити її мрії, їй теж загрожує криза середнього віку.

Загальні відмінності кризи середнього віку у чоловіків і жінок

Чоловіки переживають кризу середнього віку, тому що досягають певного віку і розуміють, що життя проходить повз них. Зазвичай чоловіки у кризі середнього віку починають боятися:

• змін, які приходять зі старінням;
• захворіти;
• стати менш привабливим;
• не досягти цілей, які вони для себе поставили;
• смерті;
• не відчути сексуальну пристрасть знову;
• що їх вибір дружини був помилкою;
• що відповідальність за сім'ю буде стримувати їх.

Жінки, з іншого боку, часто опиняються в кризі середнього віку, тому що досягають певного віку і виявляють, що у них, нарешті, є можливість робити все те, що вони відкладали раніше. Їхні діти виросли, а самі вони перебувають у фінансовій безпеці і розглядають безпеку як свою можливість дослідити всі ті речі, які раніше були відсунуті на задній план.

В середньому віці жінки проходять через менопаузу, що означає як біологічні, так і психологічні зміни. Психологічні зміни можуть змусити їх засумніватися в тому, чи добре вони прожили своє життя. Вони відчувають «синдром порожнього гнізда» і це може підштовхнути їх до кризи і змусити різко змінити курс. Якщо жінка вийшла заміж у ранньому віці і рано народила дітей, у неї може виникнути гостра потреба повернути молодість.

Етапи кризи середнього віку

Чоловіки або жінки найчастіше проходять ті ж стадії під час кризи середнього віку:

• шок
• відмова
• депресія
• гнів
• прийняття

Деякі будуть проходити через ці етапи гладко. Деякі будуть рухатися вперед і назад між етапами, поки не пройдуть свій шлях через кризу. Будь-хто, хто переживає кризу середнього віку, відчуває внутрішні зміни, які будуть мати або позитивний, або негативний результат.

Будь-яка криза – це можливість для зростання. Якщо ваш чоловік – це чоловік, який здатний дивитися вглиб себе і використовувати зміни в здоровій формі, ви обидва отримаєте вигоду з його досвіду. Якщо ваш чоловік не є людиною, яка може провести внутрішнє розслідування і використовувати зміни, які він відчуває, як ви, ймовірно, будете страждати від наслідків його кризи середнього віку.

Як допомогти своєму чоловікові пережити кризу середнього віку
© LightFieldStudios/iStock Ви стали помічати, що чоловік різко віддалився від сім'ї, став більше часу приділяти своїй зовнішності, завів нове хобі і навіть несподівано
Як пережити кризу середнього віку у чоловіка
©iStock Деяким людям вдається легко пережити кризу середнього віку, витягти з нього уроки і перейти до нового етапу життя. Але є і ті, хто не може самостійно впоратися з
Вчені називають захоплення спортом — новим кризою середнього віку
©shironosov/iStock У 1957 році канадський психолог Елліот Жак представив статтю про те, що він назвав «кризу середини життя». Теорія Жака полягала в тому, що,
Як вижити під час внутрішньої кризи
Як вижити під час внутрішньої кризи
Як вижити під час внутрішньої кризи
09.05.19 Поради про саморозвиток
© Deagreez/iStock Криза – це важкий психологічний стан, яке може бути викликане різними причинами: різкою зміною персонального статусу, складною життєвою ситуацією,
Що можна робити в спортзалі, якщо турбує спина
Біль у спині турбує не тільки в старості – це поширене явище серед молоді та людей середнього віку. Причинами проблем зі спиною можуть бути перенесені травми, недостатньо
Чому одружені чоловіки вважають себе більш привабливими, ніж неодружені
@brucemars/pexels Одружені чоловіки з більшою ймовірністю переоцінюють свою цінність на ринку знайомств, часто неправильно розуміючи соціальні сигнали від самотніх