Як пережити кризу середнього віку у чоловіка
18.04.2019 301 0 newsdaily.org.ua

Як пережити кризу середнього віку у чоловіка

В закладки

Як пережити кризу середнього віку у чоловіка

©iStock

Деяким людям вдається легко пережити кризу середнього віку, витягти з нього уроки і перейти до нового етапу життя. Але є і ті, хто не може самостійно впоратися з цим. Криза середнього віку в чоловіків може значно вплинути на якість життя, тому завданням жінки є допомогу своєму чоловікові в цей важкий час.

Сайт Live About розповів, що може зробити жінка, щоб зберегти шлюб і хороші відносини з чоловіком в період її кризи середнього віку.

Вміст матеріалу

1. Зосередьтеся на собі і своїх дітях

Ви не надасте своєму чоловікові або собі ніяких позичені, якщо будете зациклені на тому, що він робить, чи думає. Ви не можете контролювати це, однак, ви маєте повний контроль над тим, що будете робити ви самі. Сконцентруйтеся на речах, які знаходяться під вашим контролем. Якщо ви занадто обмірковуєте проблеми свого чоловіка, то наповнюєте голову негативними думками, що може засмутити і вас, і ваших дітей, і вашого чоловіка в тому числі. Займайте своє час приємними заняттями, які відвернуть вас від поведінки вашого чоловіка. Якщо ви відчуваєте напругу будинку, сплануйте заходи для себе та своїх дітей десь далеко. Знайдіть нове хобі і залучіть своїх дітей в нові дії. Робіть все, що вам потрібно, щоб ви і ваші діти не стали жертвами кризи середнього віку вашого чоловіка.

2. Встановіть чіткі межі з вашим чоловіком

Один із способів не допустити, щоб погану поведінку вашого чоловіка викликало занадто багато стресу у вашому житті, – це встановити межі і дотримуватися їх. Якщо ваш чоловік зраджує, повідомте йому, що ця частина його життя не може втручатися у вашу. Скажіть своєму чоловікові, що ви не хочете нічого знати про цих відносинах. Підкресліть, що ви не будете вступати в конфлікт або брати участь в любовному трикутнику.

Вашим першим бажанням може бути спроба дізнатися все про іншу жінку. Ви можете навіть хотіти шпигувати за своїм чоловіком, читати електронні листи, зламувати його комп'ютер і намагатися знайти кожен маленький брудний секрет, який він приховує від вас. Але правда в тому, що коли справа доходить до кризи середнього віку, ваш чоловік буде робити те, що він хоче, незалежно від ваших почуттів. Просто відпустіть. Нехай все піде своєю чергою і він визнає, що ви не можете контролювати ситуацію. В основному, не дозволяйте цього змінити те, як ви живете.

©Pixabay

3. Вгамуйте свій гнів здоровим способом

Нападки на чоловіка тільки погіршать ваше самопочуття в короткостроковій перспективі. Це не змінить поведінку вашого чоловіка і призведе лише до ще більшого конфлікту у відносинах. Найкраще позбутися свого гніву неконфронтаційним чином. Займіться кікбоксингом. Зробіть ляльку вуду і зробіть у ній дірки, якщо потрібно. Що б ви не вибрали, знайдіть способи впоратися зі своїм гнівом таким чином, який не зачіпає вашого ірраціонального чоловіка, який переживає кризу середнього віку. Ніякі крики, прокляття або плач не будуть мати ніякого значення, якщо ваш чоловік переживає кризу, яка змінює життя.

4. Не починайте розмови з вашим чоловіком

Можливо, у вас був чудовий шлюб. Можливо, ви були парою, яка обговорювала і вирішувала кожну проблему в міру її виникнення. Але ви більше не та пара, і вам треба зробити поворот на 180 градусів і не чекати, що ваш чоловік буде піклуватися про рішення ваших проблем у відносинах. Якщо ваш чоловік дистанціювався від вас, наполягання на тому, щоб поговорити про це, тільки відштовхне його ще далі.

Ваш чоловік зазнає зміни, які призвели до того, що він втратив інтерес до вам і вашим колись міцним стосункам. Це сумно, але це правда. Чим більше ви намагаєтеся обговорити ситуацію, тим менше буде зацікавлений ваш чоловік. Тому замість розмов про взаємини станьте таємничої, ведіть своє життя, зберіться і вийдіть з будинку і змусьте його задуматися, чому ви не так зосереджені на ньому.

5. Слухайте без осуду

Це нелегко зробити, але якщо ваш чоловік вступає з вами розмову, слухайте, не виносячи суджень. Він буде відчувати сумніви й плутанину відносно того, що він переживає, тому слухання є ключовим. Будь-які думки і питання зараз слід тримати при собі. Навіть якщо ваш чоловік говорить божевільні речі, не коментуйте це. Що б ви не робили, не намагайтеся пояснити помилку його мислення, якою б легковажною вона не була. Це тільки погіршить ситуацію. Не намагайтеся змусити його побачити ситуацію з вашої точки зору. Будь-хто, хто переживає кризу середнього віку, повинен зрозуміти його по-своєму, на своїх власних умовах. Повірте, це найкращий вихід, якщо ви хочете зберегти свій шлюб.

©Pixabay

6. Подумайте про терапії

Є можливість, що ваш чоловік потребує терапії, але не чекайте, що це відбудеться. Швидше за все, він буде наполегливо думати, що проблема у вас. Найкраще, що ви можете зробити для себе, – це знайти хорошого психотерапевта, з яким можна поговорити. Ліцензований психолог може вислухати ваші проблеми і допомогти вам розібратися з безліччю проблем, з якими ви стикаєтеся, включаючи почуття зради. Найкраще в терапевта – це те, що він об'єктивний.

Сім'я і друзі хороші, якщо вам потрібна підтримка, але вони не можуть бути об'єктивними, коли справа доходить до вашого чоловіка і вашого шлюбу. Близькі вам люди можуть навіть завдати вам шкоди, тому що вони люблять вас і не хочуть бачити вас скривдженими. Тому вони можуть порадити вам піти або завдати у відповідь удар вашому божевільному дружину. Якщо ви хочете зберегти шлюб, не підливайте масла у вогонь.

7. Робіть те, що вам підходить

Якщо ваш чоловік занурюється в глибоку кризу середнього віку і вступає в контакт з іншою людиною, починає витрачати гроші, як наркоман, або стає образливим, ви повинні вжити заходів. У вас є два варіанти: або залишитися, і сподіватися, що він (і ви) переживете це, або піти (тобто розлучитися з ним і почати нове життя для себе).

Пам'ятайте, криза середнього віку в чоловіків – це явище тимчасове. Не робіть нічого, про що ви будете шкодувати і соромитися. Іншими словами, те, що ваш чоловік є жертвою кризи, не означає, що ви повинні бути такий самий.

Як допомогти своєму чоловікові пережити кризу середнього віку
© LightFieldStudios/iStock Ви стали помічати, що чоловік різко віддалився від сім'ї, став більше часу приділяти своїй зовнішності, завів нове хобі і навіть несподівано
Як визначити криза середнього віку у чоловіка і пережити його
Криза середнього віку в чоловіків – це емоційно некомфортний період, який вони відчувають у віці від 35 до 55 років. Для більшості з них це час зміни пріоритетів і
Вчені називають захоплення спортом — новим кризою середнього віку
©shironosov/iStock У 1957 році канадський психолог Елліот Жак представив статтю про те, що він назвав «кризу середини життя». Теорія Жака полягала в тому, що,
Як вижити під час внутрішньої кризи
Як вижити під час внутрішньої кризи
Як вижити під час внутрішньої кризи
09.05.19 Поради про саморозвиток
© Deagreez/iStock Криза – це важкий психологічний стан, яке може бути викликане різними причинами: різкою зміною персонального статусу, складною життєвою ситуацією,
Діти-погодки: чому не так страшно мати кілька малюків одного віку
©LSOphoto/IStock Багато мам бояться мати дітей одного віку, однак у цьому є свої переваги. Діти-погодки вміють спілкуватися один з одним на власній мові і за цим дуже
Що можна робити в спортзалі, якщо турбує спина
Біль у спині турбує не тільки в старості – це поширене явище серед молоді та людей середнього віку. Причинами проблем зі спиною можуть бути перенесені травми, недостатньо