5 причин, чому під час тренувань потрібно пити воду
28.05.2019 1 183 0 newsdaily.org.ua

5 причин, чому під час тренувань потрібно пити воду

В закладки

5 причин, чому під час тренувань потрібно пити воду

© Anetlanda/IStock

Вчені давно розвіяли міф про те, що пиття води під час тренувань може зашкодити роботі печінки і нирок. Всі сучасні тренери в один голос радять приходити на заняття з пляшкою питної води без газу. Давайте дізнаємося, чому під час занять спортом воду пити не тільки можна, але і потрібно:

Поліпшення роботи серця

©jacoblund/IStock

Через брак рідини під час фізичної активності кров може загуснути, що ускладнить роботу всієї серцево-судинної системи. Якщо не хочете, щоб тахікардія і задишка стали вашими постійними супутниками у спортзалі, не забувайте пити воду під час заняття.

Висновок токсинів

© gorodenkoff/IStock

Як відомо, під час інтенсивного тренування будь-яка людина починає сильно потіти, і разом з потом з організму виходять шкідливі токсини. Однак недолік рідини призводить до того, що потовиділення стає менш рясним, а значить, і менше токсинів виходить через шкіру.

Зменшення м'язової болю

© Tegati/IStock

Мікротравми м'язів — це нормальне явище після фізичної активності (особливо для новачків), яке викликає поява м'язових болів, відомих під назвою крепатура. Для того щоб м'язи швидко відновилися, їм необхідний спокій і адекватне харчування у вигляді вуглеводів і білків, які не можуть засвоюватися без достатньої кількості рідини в організмі.

Омолодження і спалювання жирів

© EdwardDerule/IStock

Експрес циркуляція крові під час тренування допомагає шкірі виглядати молодше, оскільки сприяє більш активному виробленню колагену. Проте цей процес може порушитися, якщо кров буде занадто густий через брак рідини.

Крім того, саме вода допомагає організму ефективно спалювати жир. Науково доведено, що втрата всього 2% рідини під час тренування здатна істотно уповільнити процес спалювання жирів і нарощування м'язової маси. Якщо ж ви втратите 5% рідини під час заняття спортом, то його ефективність впаде на цілих 30%.

Зменшення апетиту

© Mallivan/IStock

Дуже часто організм плутає спрагу з голодом. Якщо після тренування вам здається, що ви готові проковтнути слона, для початку необхідно відновити баланс рідини та електролітів — для цього ідеально підійдуть спеціальні спортивні напої — і тільки потім приступайте до трапези. Обов'язково надавайте перевагу довгим вуглеводів і білків, щоб швидше відновити м'язи.

Скільки і коли пити в спортзалі?

© ASIFE/IStock

Найкраще випивати 150-250 мл холодної води кожні 15-20 хвилин тренування, щоб відновити температурний баланс і повернути втрачений відсоток рідини в результаті потовиділення.

Як правильно пити воду, щоб витягти максимум користі
© Sponchia/Pixabay Всі знають про необхідність пити достатньо води, адже вона безпосередньо впливає на наше здоров'я, самопочуття та зовнішній вигляд. Але пити багато
Як правильно пити воду, щоб ефективно худнути
Ви знали, що є дієта, яка не передбачає обмеження в їжі? Вам потрібно тільки пити воду. Ми просто розповімо тут і зараз, як це робити ефективно і правильно, щоб скинути
3 причини зневоднення під час тренування
© Maurício Mascaro/Pexels Ви напевно чули про важливість режиму пиття, а особливо під час активних занять спортом. Адже зневоднений організм втрачає здатність регулювати
Як змушувати себе пити більше води: 7 причин, як і навіщо це потрібно робити
© Lisa Fotios/Pexels Care2 знають способи, як змушувати себе пити більше води і розповідають чому це важливо робити. Впевнені, що ці методи допоможуть вам відновити
5 причин, чому ви набрякає після тренування
© pexels.com Ви часто помічаєте відразу після тренування, що виглядаєте великий і опухлою? Не переживайте! Справа не в проблемах зі здоров'ям або неправильних заняттях.
Аналіз крові: що можна і не можна їсти перед медичною процедурою
© Sensible Staffing Перед тим, як піти здавати кров на аналіз в лікарню потрібно підготуватися. Ми вирішили розповісти про те, що можна і не можна їсти, пити перед