5 нездорових видів поведінки та їх альтернативи
01.05.2019 320 0 newsdaily.org.ua

5 нездорових видів поведінки та їх альтернативи

В закладки

5 нездорових видів поведінки та їх альтернативи

© LightFieldStudios/IStock

Тренування – це навантаження не тільки на тіло, але й розум. Коли ми починаємо займатися спортом, ми можемо зіткнутися з деякими труднощами, які підривають нашу впевненість у собі, псують нам настрій і позначаються на психологічному здоров'ї. Здорове харчування, турбота про себе, фізична активність – це непросто. Деколи людина не уявляє, що його чекає, а коли стикається з труднощами, втрачає мотивацію.

Ми б хотіли розповісти вам про неправильні лінії поведінки, пов'язаних з ЗСЖ. Через них багато починають страждати від депресії, але цього допускати не можна.

Гонитва за калоріями

© LightFieldStudios/IStock

Коли люди читають безліч матеріалів про те, що щось їм є категорично не можна, а що-то обов'язково потрібно включити в раціон, у них опухає голова від такої кількості інформації. Людина починає розуміти, що його попередній спосіб життя був повністю «неправильним», так що потрібно кардинально його змінити. Підрахунок кожної калорії, вживання в їжу лише «здорових» продуктів призводить до великого стресу.

Отримуйте задоволення від їжі, пам'ятайте основні речі (що потрібно їсти фрукти і овочі, а також продукти, багаті на здорові жири, білки і вуглеводи). Перестаньте вести підрахунок, інакше ви одного разу зірветеся, так як втомитеся тримати себе в жорстких рамках. Харчуйтеся інтуїтивно.

Надмірні тренування

© jacoblund/IStock

Деякі починають сприймати тренування як покарання: вони посилено займаються, щоб спалити з'їдені калорії. Але з таким підходом вам не вдасться досягти результату на тривалий час. Виберете той спорт, який вам подобається. Займайтеся для себе, для свого здоров'я і збільшення тривалості життя. Тренування повинна дійсно приносити радість. Не перестарайтеся, інакше це загрожує вам травм, проблем з фізичним і психологічним здоров'ям.

Читайте також: 10 ознак, які натякають на візит до психотерапевта

Вибір «демотивирующих» блогерів

© pixabay.com

Коли ви підписуєтеся на блогерів, які ведуть здоровий спосіб життя, до якого ви прагнете, задумайтеся про те, що ця людина може привнести у ваше життя: буде він вам корисний? Ви раді бачити його фото, мотивують вони вас? Якщо це не так (у вас виникає злість, заздрість, або ви незадоволені собою), то відпишіть. Не псуйте собі настрій, не дратуйте себе «ідеальними» картинами про те, як має виглядати тіло мрії, адже так ви будете ще більше копатися в собі і картати себе за те, що у вас «все не так», як у кого-то там в Instagram.

Самокритика

© Tero Vesalainen/IStock

Ваші слова мають величезну силу. Коли ви лаєте себе, картайте за щось- це підриває вашу впевненість у собі, любов до свого тіла. Не займайтеся самоїдством. Ви – група підтримки для себе. Віддавайте перевагу більш нейтральний контекст по відношенню до себе. Надихайте себе, не принижуйте і не смійтеся. Радійте своїм досягненням, хваліть себе і пишаєтеся тим, чого ви вже досягли.

Ігнорування психологічного здоров'я

© demaerre/IStock

Психологічне здоров'я не менш важливо, ніж фізична. Почавши вести здоровий спосіб життя, не забувайте про це. Відпочивайте, релаксуйте, займайтеся медитацією. Вам потрібно підтримувати баланс між тілом і розумом. Якщо у вас з'явилися якісь проблеми, які не розв'язати одному, зверніться за допомогою до одного або спеціаліста.

Немає нічого ганебного в тому, щоб зробити це, адже від цього залежить ваше здоров'я. Здорова психіка вплине і на здоров'я тіла: не дарма ж стрес називають однією з причин появи зайвої ваги. Не будьте до себе занадто суворі, пам'ятайте про те, що головне – це ваше здоров'я, а не цифра на вагах. Любіть себе і своє тіло.

Читайте також: Принципи харчування, здатні позбавити від депресії

7 ознак розлади харчової поведінки
Близько половини жителів європейських країн страждають порушеннями харчової поведінки, яке є найбільш небезпечним розладом психічного здоров'я. У суспільстві поширена
8 причин тренуватися на свіжому повітрі
© nd3000/IStock Згідно з деякими дослідженнями, фізична активність на відкритому повітрі – кращий спосіб схуднути, підняти собі настрій і навіть стати розумнішими. Ми
Що потрібно знати про розвиток малят: топ-7 фактів для батьків
© Kuzmichstudio/iStock Fatherly у курсі того, що потрібно знати про розвиток малюків і ці факти допоможуть батькам впоратися з усіма труднощами. Адже виховання маленької
Стати краще: як відрізнити турботу про себе від психологічної проблеми
© Tero Vesalainen/IStock Бажання покращити свою зовнішність часто штовхає жінок на скорочення уживаних калорій. Адже, що першим приходить на розум, коли мова заходить про
Сім типів психопатів, з якими ви можете зіткнутися
©Marjan_Apostolovic/iStock Чи знаєте ви, що психопати на перший погляд можуть здатися абсолютно нормальними і врівноваженими людьми? Портал Green Mind Body розповідає
7 моментів дитинства, які запам'ятаються назавжди
©Wavebreakmedia/iStock На жаль, дитинство пролітає дуже швидко. Тому завдання батьків – наповнити життя малюка прекрасними моментами, які він запам'ятає назавжди.