7 ознак розлади харчової поведінки
19.06.2019 609 0 newsdaily.org.ua

7 ознак розлади харчової поведінки

В закладки

7 ознак розлади харчової поведінки

Близько половини жителів європейських країн страждають порушеннями харчової поведінки, яке є найбільш небезпечним розладом психічного здоров'я. У суспільстві поширена помилка, що дана проблема стосується молодих людей і худих жінок. Згідно зі статистичними даними, близько 10 мільйонів чоловіків у США зіткнутися з розладом харчової поведінки у певний момент життя. Крім цього, більше половини представників ЛГБТ страждають розладами харчової поведінки.

При цьому, деякі з таких проблем можуть бути непомітні зі сторони.

«Часто ознаки розладу харчової поведінки непомітні або здаються здоровими за своєю природою», — розповіла Сьюзан Альберс, ліцензований клінічний психолог клініки клівленда і автор книги Eating Mindfully for Teens: A Workbook to Help You Make Healthy Choices, End Emotional Eating, and Feel Great.

Неявні ознаки розладу харчової поведінки

  • Вони постійно говорять про дієті

Дискусія про зміну харчових звичок широко поширена в наш час. Досить тільки подивитися на будь-лайфстайл журнал або сайт — там ви знайдете поради та лайфхаки поради, присвячені живленню. Однак одержимість питаннями дієти — це вже зовсім інша історія, Якщо хтось, кого ви любите, постійно думає про їжу або постійно радикально змінює свої харчові звички, то це може стати приводом для занепокоєння.

«Розлад харчової поведінки не завжди помітно оточуючим, враховуючи, що часто його взагалі неможливо помітити», — говорить Дена Кабрера, виконавчий клінічний директор центрів для розладів харчової поведінки Rosewood.

  • Вони виключають з раціону цілі групи продуктів

Виключення зі свого раціону харчування завжди викликає тривогу, особливо якщо такі дії не регламентовані лікарем. Якщо для такого рішення немає розумних причин, пов'язаних зі здоров'ям або релігією, то це може вказувати на щось серйозне.

  • Їх харчові або спортивні звички незвичайні

«Зміни в настрої, пов'язані з харчуванням або фізичними вправами, можуть стати приводом для занепокоєння», — розповідає директор програм Національної асоціації розладів харчової поведінки Лорен Смолар.

Мова може йти про надмірну підрахунку калорій, відвідування ванної кімнати після їжі, а також голодуванні. Все це може супроводжуватися коливаннями ваги. Вас також повинні насторожити перепади настрою, пов'язані з їжею, почуття відрази, сорому чи провини після їжі, а також перфекціонізм, що відноситься до правильного харчування або фізичної активності.

  • Їх тіло змінюється

Віце-президента з клінічних досліджень у Newport Academy Крістін Вілсон зазначає, що про розлади харчової поведінки свідчить не тільки зміни у вазі. Так, мова може йти про ламкості нігтів, висипу, проблеми з зубами, витончення волосся. Людина, що страждає харчовими розладами, легко застуджується, на його тілі легко з'являються синці.

  • Вони часто приймають проносні препарати

Люди з харчовими розладами часто зловживають сечогінними і проносними препаратами, що є способів позбавлення від їжі після нападу переїдання. Крім цього, такі люди можуть часто вживати таблетки для схуднення.

  • Вони відмовляються від заходів, в які входить прийом їжі

«Такі люди можуть відмовлятися від таких заходів, як дні народження або спільний обід з друзями. Розлад харчової поведінки може доставляти емоційні страждання і поглинути чиєсь життя. Я бачив, що розлади харчування руйнують стосунки і позбавляють людей насолоджуватися життям — забирають енергію, яку вони могли б витрачати на речі, які роблять їх щасливими», — говорить Альберс.

  • У них проявляються проблеми з психічним здоров'ям

Розлади харчової поведінки можуть виникати на тлі інших хвороб, наприклад, депресії або тривожності, у яких є самостійні симптоми. Вплив невирішених проблем харчової поведінки може бути згубним для людини. Тому так важливо, щоб друзі або близькі такої людини отримали професійну підтримку.

Як допомогти

По-перше, щоб допомогти комусь, необхідно зрозуміти, що дійсно відбувається. Не ігноруйте яскраві ознаки, які вказують на розлад харчової поведінки.

Часто легше буває не помічати проблеми або думати, що людина просто сидить на дієті. Ви можете в м'якій формі задати декілька питань, наприклад: “Я помітив, що ти змінив харчові звички, чому?».

Кращий спосіб підтримати людину з такою проблемою — це поговорити з ним. Але має значення, коли і як ви це робите.

“Важливо знайти час, щоб поспілкуватися з людиною не в рутинній обстановці і не під час обіду. Говоріть з ними з любов'ю та співчуттям, дайте йому зрозуміти, що ви дбаєте про нього і знаєте, що з цією проблемою можна боротися», — говорить Бонні Бреннан, старший клінічний директор Центру відновлення живлення в Денвері. Ви повинні дати зрозуміти, що одужання можливе.

Розлад харчової поведінки: що це таке і як його розпізнати
Розлад харчової поведінки не завжди легко розпізнати, тому варто бути уважнішими до симптомів. Деякі види цього порушення можуть призвести навіть до летального
4 ризикованих типу поведінки підлітків та поради батькам для вирішення проблеми
©Pixabay У підлітків, як відомо, є схильність до імпульсивності. Навіть вчені прийшли до висновку, що підлітковий мозок просто підключений до ризику. Але які саме види
Стати краще: як відрізнити турботу про себе від психологічної проблеми
© Tero Vesalainen/IStock Бажання покращити свою зовнішність часто штовхає жінок на скорочення уживаних калорій. Адже, що першим приходить на розум, коли мова заходить про
16 ключових відмінностей між психопатом і соціопатом
© Pixabay Антисоціальна розлад особистості характеризується довгостроковим характером зневаги або порушення прав інших. Люди з розладом особистості мають занижені
Як допомогти дитині полюбити своє тіло і уникнути розладів харчової поведінки
Більшість жінок незадоволені своїм тілом, згідно з дослідженнями. Але це відноситься не тільки до дорослих. Вчені все частіше говорять і про дитячій незадоволеності їх
Нове дослідження пояснює, як оброблене м'ясо впливає на стан здоров'я
©Pixabay Вчені давно помітили, що деякі психіатричні розлади посилюються неправильної дієтою. А останнє дослідження університету Джона Хопкінса довело згубний вплив