10 поширених травм у спорті і методи їх лікування
13.06.2019 130 0 newsdaily.org.ua

10 поширених травм у спорті і методи їх лікування

В закладки

10 поширених травм у спорті і методи їх лікування

© sawaddee3002/IStock

Травми під час бігу трапляються часто: особливо, якщо ви не дотримуєтеся правильної техніки бігу, або занадто себе перевантажуєте. Ми б хотіли розповісти про найпоширеніших з них і про те, як їх запобігти.

«Коліно бігуна»

Це – дуже часте явище у бігунів, які бігають довго або надто багато для своєї тижневої норми. З часом хрящ на колінної чаші може зношуватися. Коли це станеться, ви можете відчути біль навколо колінної чашечки, особливо коли спускаєтеся вниз або вгору по сходах, присідаєте, сидите з зігнутими колінами протягом довгого часу.

© Emily Hale/Flickr

Перелом

Порушення цілісності кістки викликає біль і дискомфорт. Зазвичай перелом виникає в гомілці або стопі, найчастіше – з-за сильного фізичного навантаження ще до того, як ваше тіло було до неї готовий. Біль знижується, якщо ви відпочиваєте і посилюється, якщо ви перенапрягаетесь. При постійної навантаженні на кістку можуть виникнути ще більш серйозні проблеми зі здоров'ям.

Синдром передньої великогомілкової м'язи

Це біль, що виникає в передній або нижній частині гомілки з-за того, що ви починаєте бігати на довгі дистанції або збільшуєте кількість днів тренування. Найчастіше синдром зустрічається у людей із плоскостопістю. Лікування звичайно включає в себе: відпочинок, вправи на розтяжку, повільне повернення до активності через кілька тижнів лікування.

Запалення ахіллового сухожилля

З-за цього запалення виникає біль в ділянці сухожилля, особливо вранці і під час фізичної активності. З'являється він з-за повторюваного напруги в сухожиллях. Для лікування запалення потрібен відпочинок, прикладати лід до ураженого місця і робити вправи на розтяжку.

Розтягнення м'язів

Через перенапруження м'язів може виникнути розтягнення. Симптомами є біль, скутість руху, або ви не можете поворухнутися. Лікарі рекомендують пацієнтам більше відпочивати, прикладати лід і компреси.

© sawaddee3002/IStock

Читайте також: 13 помилок після тренування, які можуть звести нанівець усі зусилля

Вивих щиколотки

Через пошкодження зв'язок кістка виходить за межі суглоба. Вивих можна вилікувати за допомогою компресів, відпочинку, підйому ноги (спеціальних вправ) і прикладання льоду.

Підошовний фасцити

Це – запальний процес, що вражає зв'язку, що вистилає внутрішню сторону ямки стопи. Частіше зустрічається у людей з високим підйомом стопи і щільними литковими м'язами. Незважаючи на те, що фасцити пов'язаний з високим фізичним навантаженням, іноді він виникає без видимих на те причин. Лікування включає в себе: розтяжку литкових м'язів, відпочинок, прикладання льоду, носку гарного взуття (навіть удома і на пляжі).

Синдром тертя ПБТ (клубово-великогомілкового тракту)

Біль виникає в зовнішній поверхні колінного суглоба з-за тертя клубово-великогомілкового тракту про зовнішній надвиросток стегна: при бігу під нахилом. Лікарі рекомендують у такому випадку зменшити кількість тренувань, більше розігрівати і розтягувати тіло перед тренуванням, прикладати лід після фізичної активності.

Пухирі

Пухирі являють собою мішечки з рідиною на поверхні шкіри. Вони з'являються з-за тертя вашої шкіри про шкарпетки або взуття. Щоб запобігти їх появі, потрібно: поступово розношувати нове взуття, носити щільні шкарпетки, наносити вазелін на ділянки, де пухирі виникають найчастіше.

© Pixabay

Читайте також: 10 корисних вправ для зміцнення кульшового суглоба

Травми, пов'язані з температурою

Сюди входять сонячний опік, тепловий удар, обмороження, гіпотермія. Щоб вони не виникали, потрібно вибрати правильний одяг для тренування, користуватися сонцезахисним кремом і не забувати пити воду.

Лікування поширених травм

Більшість легких травм не потребують медичної допомоги. Але якщо біль і дискомфорт тривають, зверніться до лікаря. Про деякі способи зменшити біль ми вже говорили раніше:

  • Відпочинок: в разі травми варто забути про фізичному навантаженні, адже біль лише посилиться. Ви можете знайти альтернативні способи тренування (плавання або їзда на велосипеді), якщо зовсім не можете жити без спорту.
  • Лід: прикладайте пакети з льодом, щоб зменшити набряк, біль і запалення.
  • Розтяжка: щоб зменшити біль і напругу, акуратно розтягніть і помасажуйте пошкоджену область.
  • Підйом ноги: якщо ви розтягнули щиколотку або пошкодили ногу, підніміть її, щоб зменшити припухлість.
  • Болезаспокійливі засоби: ацетамінофен, ібупрофен і напроксен допоможуть зменшити біль, але вам краще проконсультуватися з лікарем.
  • Компрес: при травмах також допоможе накладання на хворе місце пов'язки, змоченої водою.

Читайте також: 10 заповідей для новачка в залі

4 способи уникнути травми коліна в спорті
© lzf/IStock Ви, можливо, не стикалися з болем в коліні і навіть не підозрюєте, з-за чого вона може виникнути. Але якщо під час тренування відбувається сильне напруження
10 поширених травм на тренуваннях і спосібі їх уникнення
© pexels.com Недостатньо відпочинку, надто багато повторень, занадто швидке виконання, неправильна техніка можуть призвести до болю і травм, які завадять ваших тренувань.
4 ради для тренувань після спортивних травм
© Sasha_Suzi/IStock Люди, які регулярно займаються бігом, покращують своє здоров'я і запобігають появі багатьох хвороб. Але тренування – це велике навантаження, і навіть
Що робити, якщо болить коліно при згинанні, причини та методики лікування
© Photodjo/iStock З кожним кроком, який ви робите ваші коліна не тільки згинаються і випрямляються, але і несуть вагу вашого тіла. Зазвичай коліна виконують ці завдання
5 причин, чому вам будуть корисні силові тренування
© Bojan89/IStock «Чим швидше і більше ти бігаєш, тим краще», – багато бігуни повторюють собі це кожен раз перед забігом, вважаючи, що лише так можна досягти прогресу в
Як захистити себе від виникнення травм у спорті
© busracavus/iStock Найгірше, що трапляється з бігуном, – це травма. Біль може бути гострою або хронічною, поступово посилюватися без належного догляду та лікування.