6 моментів у процесі втрати ваги, про які потрібно знати
09.03.2019 627 0 newsdaily.org.ua

6 моментів у процесі втрати ваги, про які потрібно знати

В закладки

6 моментів у процесі втрати ваги, про які потрібно знати

© RapidTone Diet/Flickr

Інструктор і дієтолог актриси Марго Роббі Дана Джеймс опублікувала книгу про те, як змінити своє тіло в кращу сторону, з чого почати, якщо ви тільки недавно задумалися про схуднення. Багато хто не знає, яка методика і дієта є ефективною, адже на сьогоднішній день їх існує безліч.

Схуднення – це складний процес, який потребує не лише перегляду раціону і збільшення фізичної активності. Деякі турбуються про те, що їм доведеться все життя є лише курку і салати, інші бояться, що у них з'являться проблеми зі здоров'ям. Люди впадають у крайнощі: хтось сидить на жорсткій дієті, а інші зовсім не піклуються про свою вагу і раціоні.

На схуднення впливає кілька факторів. Дана вважає, що багато хто недооцінюють їх або зовсім не піклуються про них, з-за чого в результаті не можуть позбавитися від зайвої ваги. За 12 років своєї роботи вона виробила формулу схуднення:

  • Зміна кількості жиру в тілі = Їжа + Фізична активність + Гормони + Режим сну + Кишкова мікробіома + Запалення + Медикаменти + Пригнічені емоції + Гени

Ви в силах вплинути на ці фактори, але не на гени, природно. Але гени грають найменшу роль у цій формулі. Ми б хотіли поділитися з вами рекомендаціями Дані стосовно того, що саме допоможе позбутися зайвої ваги, і які міфи про дієти давно пора розвіяти.

© RapidTone Diet/Flickr

Гормони

Гормони щитовидної залози відіграють ключову роль в регулюванні обміну речовин, але існують і інші гормони, які впливають на збільшення і втрату ваги. До них відносяться інсулін, глюкагон, лептин, грелін, кортизол, адреналін і статеві гормони: естроген, прогестерон та тестостерон.

  • Кортизол: у тому, що у вас є жир в області живота, може бути винен гормон кортизол – його ще називають гормоном стресу. Щоб знизити його рівень, щоденно протягом 20 хвилин виконуйте медитацію.
  • Естроген: якщо зайві кілограми з'явилися в стегнах і сідницях – це означає, що ваше тіло не детоксифікуючих естроген належним чином. Дана радить у такому випадку є 1 чашку хрестоцвітних овочів в день, так як вони містять фітонутрієнти, які виводять токсини з організму і метаболізують естроген.
  • Інсулін: якщо зайва вага з'явився не окремої частини тіла, а у всіх – вам потрібно нормалізувати рівень інсуліну. Для цього потрібно скоротити загальне споживання їжі та споживання в їжу вуглеводів (крохмалю).

Сон

Брак сну часто призводить до посилення голоду і споживання більшої кількості їжі. В одному дослідженні жінки, які протягом чотирьох діб спали всього 4 години, почали їсти додатково по 400 калорій в день. Якщо ви будете спати не менше 7 годин на добу, ви збільшите ризик переїдання. І вам навряд чи захочеться з'їсти капусту, це буде щось більш поживне і жирне. Якщо вам важко заснути, можете прийняти розслаблюючу ванну або 300 міліграм глицината магнію.

©rd.com

Микробиоз кишечника

При дисбактеріозі порушується баланс «поганих» і «хороших» бактерій в кишечнику. «Погані» бактерії починають заважати ферментів, які допомагають вам спалювати жир, погіршують метаболізм, призводять до ожиріння і ризик розвитку діабету. Здуття живота говорить про те, що у вас дисбаланс мікробіома кишечника. Проконсультуйтеся з фахівцем і перевірте микробиому вашого кишечника. Протигрибкові трави і ферменти допоможуть вилікувати вас, що також сприятиме схудненню.

Запалення

Найбільш частими причинами хронічного запалення є: неправильна дієта, чутливість вашого організму до певних продуктів, дисбаланс мікробіома кишечника або підвищений рівень ртуті в організмі. Зверніться за медичною допомогою, щоб виявити причину, чому у вас виникло запалення і як від нього позбавитися.

©Tharakorn/IStock

Лікарські препарати

Майте на увазі, що ліки, зокрема антидепресанти, можуть призвести до збільшення ваги. Якщо ви набрали зайві кілограми після прийому ліків, поговоріть з лікарем, щоб він запропонував вам альтернативу цього препарату.

Пригнічені емоції

Сама незвичайна причина набору ваги. Дана часто запитує у клієнток, є щось, що вони в собі пригнічують і приховують: це можуть бути напружені стосунки з матір'ю або щось ганебне, що ви зробили в юності. Якщо щось вас засмутило, не тримайте це в собі; випустіть емоції, написавши про них у щоденнику або поговоріть з одним або терапевтом.

Розлучення, сексуальне насильство, побиття, приниження і інші неприємності в житті можуть завдати шкоди вашому психічному здоров'ю. Не варто ховати в собі смуток, образу і розчарування. Ви будете збирати ці емоції так само, як і жир.

Читайте також: 7 простих домашніх способів, які допоможуть заспокоїтися

4 з 9: на які продукти варто звернути увагу в процесі схуднення
©Pixabay Дієтологи рекомендують нам різні продукти для схуднення, але втрата ваги – процес непростий і довгий, та ще й індивідуальний. Тим не менш, сайт Popsugar
8-денний план втрати ваги, схвалений дієтологами
© vacuoussoul/Flickr Якщо ви хочете швидко схуднути, скористайтеся цим восьмидневным плану втрати ваги, розробленими професійними дієтологами. День 1. Більше води! Всі
Приємні моменти схуднення, які смотивируют змінювати себе
© Gonzalo Viteri/Flickr Ті, кому вдалося схуднути, виявляють, що в їх житті відбулися кардинальні зміни: схуднення призводить до поліпшення здоров'я, зниження ризику
Скільки кроків потрібно проходити в день, щоб схуднути: висновки експертів
© m-imagephotography/iStock Нещодавно було встановлено, яке потрібно кількість кроків в день для схуднення. Незалежно від того, чи відслідковуєте ви свої кроки з
Найкоштовніша порада по схудненню, який дає тренер
© Annisa Setiati/Flickr Щоб позбавитися від зайвої ваги, потрібно перейти на правильне харчування, збільшити фізичну активність, покращити сон і зменшити рівень стресу.
8 порад новачкам по зниженню ваги
© Tero Vesalainen/IStock «З чого почати, якщо я хочу схуднути?», – багато задають собі це питання і не знають, яка програма тренувань і дієта підійде їм. Але є певні