13 помилок після тренування, які можуть звести нанівець всі зусилля
27.04.2019 711 0 newsdaily.org.ua

13 помилок після тренування, які можуть звести нанівець всі зусилля

В закладки

13 помилок після тренування, які можуть звести нанівець усі зусилля

© Rawpixel/IStock

Існують деякі звички, які здатні перешкодити вам схуднути і отримати користь від тренувань. Важливо не тільки те, що ви робите на тренуванні, але і те, що ви робите після неї. Не робіть помилок, адже деякі з них можуть призвести до травм.

Ви п'єте електролітичний спортивний напій

© Rawpixel/IStock

Після тренування важливо підтримувати гідратацію: зниження її навіть на 1% може завдати шкоди вашій тренуванні. Віддавайте перевагу пити звичайну воду, а не спортивні напої, так як в них містяться зайві калорії, які вам явно не хотілося б отримати.

Ви забуваєте охолодити тіло

Ваша температура підвищується, і кровоносні судини розширюються під час фізичної активності. Якщо ви припиніть тренування занадто різко, це може призвести до негативних наслідків. Якщо у вас є фітнес-трекер, переконайтеся, що частота серцевих скорочень знизилася до 100 або нижче. Крім цього, після тренування вам потрібно охолонути і відправитися в душ.

Ви не робите розтяжку

© vadimguzhva/IStock

Щоб поліпшити гнучкість тіла, після тренування зробіть розтяжку. Це також допоможе вашим суглобам: а якщо вони будуть здорові, ви уникнете травм у майбутньому. До того ж ви зможете зробити набагато більше, адже ваше тіло вже розігрілося.

Ви їсте лише через кілька годин

Протягом двох годин після тренування потрібно поїсти, щоб допомогти організму відновитися. Від 15 до 20 грамів білка сприяють зростанню ваших м'язів. Якщо ви не поповните запаси організму, тренування не принесе користі тіла.

Ви їсте відразу після тренування

© bruce mars/pexels

Зазвичай вправи пригнічують відчуття голоду. Але пізніше ви відчуєте сплеск гормонів голоду і вирішите перекусити. Якщо ви їсте через годину після тренування тільки тому, що вважаєте, що хочете їсти – є ймовірність того, що ви будете переїдати. Такий швидкий прийом їжі загрожує додатковими калоріями і набором ваги.

Ви не читаєте складу протеїнових батончиків

Протеїнові батончики можуть бути корисними снеків після тренування, але перед тим, як їх з'їсти, прочитайте склад продукту. У деяких батончиках є цукор або такий підсолоджувач, цукровий спирт. В цукровому спирті немає калорій, але він солодкий: вам захочеться їсти більше солодкого в той же день, так що будьте обережні.

Читайте також: 5 продуктів, про яких радить забути фітнес-тренер

Ви замовляєте смузі після тренування

©SanneBerg/iStock

Смузі корисні, але якщо ви самі їх готуєте. Купуючи напій в кафе, ви отримуєте величезну порцію калорій і простих цукрів, які негативно позначаться на вашій талії. Смузі часто роблять на основі соку, в нього додають цукор – а це навряд чи те, що вам потрібно, щоб схуднути.

Ви нагороджуєте себе їжею

Після тренування вам, можливо, захочеться знайти спосіб винагородити себе за те, що ви позаймалися спортом. Але якщо ви піддастеся спокусі, вся ваша тренування виявиться безглуздою. Адже ті калорії, які ви спалили за 30 хвилин, легко можуть бути повернені назад, і тоді доведеться займатися ще старанніше.

Ви сидите на «дуже здорової дієти»

©RossHelen/IStock

Деякі ж, навпаки, намагаються максимально скоротити споживання калорій і навіть пропускають прийоми їжі. Але потрібно підтримувати баланс. У дні тренування не сидите на жорсткій дієті, адже вашому тілу потрібні поживні речовини, щоб відновитися.

Ви п'єте алкогольні напої після тренування

Вирушаючи після тренування на зустріч з друзями, дозвольте собі лише один алкогольний напій. Справа в тому, що алкоголь і білок синтезуються в печінці. Коли ви п'єте багато алкоголю, печінка зосереджена на обробці спиртного, а не на білках, тобто ви не зможете повноцінно відновитися.

Ви покладаєтеся на добавки

Вибираючи протеїнові напої та добавки, не перестарайтеся. Надмірне їх споживання принесе шкоду, а не користь. Перевантаження вітаміну може вплинути на вашу імунну систему, погіршити процес відновлення. Віддавайте перевагу отримувати вітаміни і корисні речовини з натуральних продуктів.

Ви перенапрягаетесь

© Modeste

Якщо ви, закінчивши одну тренування, вже замислюєтеся про наступну (про те, щоб почати її як можна швидше), ви ризикуєте отримати травму. Після тренування тіло потребує відпочинку, а м'язи – зцілення. До того ж переконайтеся, що ви не використовуєте на тренуваннях опрацювання одних і тих же груп м'язів.

При болю в м'язах ви використовуєте ібупрофен

Багато дослідників припускають, що ібупрофен перешкоджає синтезу білка, уповільнюючи здатність вашого організму нарощувати м'язи. Намагайтеся уникати споживання знеболюючих і пийте їх тоді, коли їх прописав вам лікар при травмі.

Читайте також: 10 заповідей для новачка в залі

3 жахливі звички, які вбивають всі старання в спортзалі
Шкідливі звички у спорті вбивають ваш прогрес. Це може звести нанівець всі ваші зусилля, тому перевірте, чи не робите ви цих заборонених дій? Сайт Brobible назвав 8
Тренування на дому, яка поліпшить настрій за 13 хвилин
© socialmediasl444/Flickr Немає секрету в тому, що правильні тренування навіть вдома можуть принести задоволення. Незалежно від того, ви зменшуєте кількість повторень при
Фітнес звички, які шкодять вашій тренуванні
©Jacob Ammentorp Lund/IStock Якщо ваші виснажливі тренування не дають бажаного результату, ймовірно, ви робите поширені помилки як у спортзалі, так і за його межами.
5 помилок, які не варто робити в тренажерному залі
© jacoblund/IStock Відвідування спортзалу, тренування – все це звучить чудово. Напевно, тому багато роблять мотивуючі селфи і фото, викладаючи їх в соцмережах, спонукає
8 рішень після тренування, які можуть нашкодити вам
©ASIFE/iStock Сьогодні ми розповімо вам про рішення, які не варто приймати після тренування. В іншому випадку ви можете завдати шкоди своєму здоров'ю і звести нанівець
Помилки після тренування, з-за яких ви набираєте вагу
© Voyagerix/IStock Якщо ви завзятий відвідувач спортзалу, але так і не бачите жодних результатів — проаналізуйте свої звичайні дії по закінченню тренування. Швидше за