5 способів кинути палити назавжди
26.06.2019 842 0 newsdaily.org.ua

5 способів кинути палити назавжди

В закладки

5 способів кинути палити назавжди

© Anh Vũ Trần Lê/Flickr

Вчені та лікарі просять не забувати, що з-за куріння і пасивного куріння щорічно гинуть сотні тисяч людей у світі. Більшість людей знають про шкоду тютюну, але все одно продовжують курити.

Рішення кинути палити – це лише початок шляху. Попереду вас чекає справжня боротьба, в якій ви здобудете перемогу, якщо скористайтеся нашими порадами. Це не станеться за один день: вам доведеться замінити погані звички на нові, більш здорові. Але відмовившись від них ви помітите, що поліпшили своє здоров'я, якість і тривалість життя, а також життя оточуючих людей.

Позбутися від цієї звички досить непросто, але такі прийоми допоможуть вам у цьому:

© Anh Vũ Trần Lê/Flickr

Підготуйтеся до дня, коли кинете курити

Нехай цей день буде в найближчому майбутньому (щоб ви не передумали). Вкажіть у своєму календарі, коли саме ви перестанете курити. У вас буде достатньо часу для того, щоб морально підготуватися до цього дня. Вчені запевняють, що немає різниці в тому, чи кинете ви курити різко, або будете поступово зменшувати кількість викурених сигарет в день. Все це індивідуально. Виберіть те, що підходить вам.

Як підготуватися до «того самого» дня?

 • Розкажіть друзям, родичам і колегам про те, коли ви кидаєте палити.
 • Викиньте всі сигарети і попільнички.
 • Подумайте, чи потрібна вам нікотинозамісна терапія, щоб позбутися звички.
 • Купіть цукерки (краще без цукру), соломки, зубочистки – все те, чим можна зайняти ваш рот.
 • Зверніться за допомогою до людини, який успішно кинув палити.
 • Попросіть друзів і сім'ю, які курять, не робити це за вас.

Що робити в «той самий» день?

 • Не паліть.
 • Займіть себе чим-небудь, щоб не було ні хвилини вільного часу.
 • Пийте більше води або соку.
 • Почніть никотинзаместительную терапію, якщо ви її потребуєте.
 • Менше пийте алкоголю (краще зовсім відмовитися).
 • Уникайте людей, які курять.
 • Уникайте ситуацій, за яких вам захочеться палити.

Протягом дня ви багато разів будете думати про те, щоб зірватися і покурити – це нормально. Коли виникає це бажання, зробіть глибокий вдих носом, видихніть ротом. Випийте воду, щоб втамувати спрагу. Зробіть щось, щоб відволіктися. Бажання взяти в руки сигарету зазвичай проходить через 5 хвилин.

© Nastco/iStock

Читайте також: 6 порад, які допоможуть кинути палити

Використовуйте никотинзаместительную терапію

Суть НЗТ у тому, що ви приймаєте препарати, що містять нікотин, що дозволяє зменшити синдром відміни, спричиненого відмовою від паління. Багато хто недооцінює силу їх залежності від сигарет. Лише 6% людей, які вирішили кинути самостійно і без допомоги нікотинозамісної терапії, успішно це зробили. НЗТ призначене для того, щоб поступово змусити ваше тіло відвикнути від тютюну. Для терапії використовують патчі, жувальні гумки, пастилки, назальні спреї, інгалятори. Зверніться до лікаря, щоб позбутися від нікотинової залежності за допомогою нікотинозамісної терапії.

Задумайтеся про прийом препаратів, що не містять нікотин

Якщо людина хоче кинути палити, лікар може призначити йому прийом ліків – бупропіону та варенікліна. Вам знадобиться рецепт, так що запишіться на прийом до лікаря, щоб проконсультуватися з приводу прийому цих ліків. Бупропіон знижує тягу до нікотину, впливаючи на певні ділянки мозку.

Таблетки приймають протягом 12 тижнів, але багато хто продовжує їх вживати, щоб виключити рецидив. Вареніклін знижує почуття задоволення, яке люди відчувають під час куріння. Він також полегшує абстинентний синдром при відмові від тютюнопаління. Але перед прийомом до лікаря і купівлею ліків уважно прочитайте, які можуть виникнути побічні ефекти їх прийому.

©nensuria/IStock

Заручіться підтримкою

Є спеціальні групи допомоги, служби підтримки, медичні заклади, де ви можете отримати допомогу і підтримку. Можна також знайти групи в соцмережах, де ви будете спілкуватися з тими, хто знає, з чим ви зіткнулися, допоможе вам кинути курити не на час, а назавжди. Справлятися з залежністю не потрібно поодинці.

Розгляньте альтернативні методи лікування

Немає наукових доказів того, що ці методи ефективні: бували випадки, що люди починали палити навіть більше. До таких засобів належать:

 • електронні сигарети
 • нікотинові напої, льодяники, бальзами для губ
 • гіпноз
 • голковколювання
 • йога і медитація
 • трави і добавки
 • магнітна терапія
© Ridofranz/IStock

На сьогоднішній день ведуться суперечки стосовно електронних сигарет. Багато починають їх використовувати, щоб позбутися від нікотинової залежності. Але не можна забувати, що вони потенційно настільки ж шкідливі, як і тютюнові сигарети. Вони не викликають такого ж сильного звикання, як звичайні сигарети, але все ж можуть призвести до пошкодження ДНК, збільшення артеріального тиску і частоти серцевих скорочень.

Щоб кинути палити, треба мати власний план дій. Плануйте все і прораховуйте. Зверніться за допомогою до лікаря, щоб точно знати, який варіант позбавлення від залежності підійде вам.

Читайте також: Шокуючий відеоролик, який показує різницю між легкими здорової людини і курця

Як кинути курити: поради та факти напередодні Міжнародного дня відмови від тютюну
У всесвітній день відмови від тютюну редакція Super.ua розібралася в головному питанні багатьох залежних від диму — як же кинути палити. Наводимо факти, дослідження,
6 порад, які допоможуть кинути курити
6 порад, які допоможуть кинути курити
6 порад, які допоможуть кинути курити
29.03.19 Поради про саморозвиток
© Nastco/iStock Незважаючи на те, що в наш час підвищується поінформованість громадськості про те, як шкідливо курити, мільйони людей по всьому світу продовжують це
Як кинути курити: корисні і діючі стратегії
Як кинути курити: корисні і діючі стратегії
Як кинути курити: корисні і діючі стратегії
18.03.19 Поради про саморозвиток
© MiljaPhoto/IStock Всі курці розуміють, що відмова від куріння – це найкраще, що вони можуть зробити для свого здоров'я. З іншого боку, ви також розумієте, що це може
В якому віці діти починають палити цигарки
@pixabay Куріння сигарет знижується у всьому світі, але згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я споживання тютюну як і раніше несе відповідальність за
Як позбутися від залежності куріння: 13 порад медиків, які можуть допомогти
© socialmediasl444/Flickr Куріння – шкідлива звичка, яка псує не тільки ваше здоров'я, але і здоров'я оточуючих людей. Багато курців усвідомлюють, що потрібно від неї
12 порад, які змусять забути про сигарети
12 порад, які змусять забути про сигарети
12 порад, які змусять забути про сигарети
31.03.19 Поради про саморозвиток
©nito100/IStock Всі ми знаємо про згубний вплив нікотину на організм, проте багато людей просто не в силах розпрощатися з курінням. Сьогодні ми розповімо вам, як раз і