12 правил занять в залі, які повинен врахувати кожний
18.04.2019 347 0 newsdaily.org.ua

12 правил занять в залі, які повинен врахувати кожний

В закладки

12 правил занять в залі, які повинен врахувати кожен

© Bojan89/iStock

Багато новачків в світі спорту здійснюють однотипні помилки, які гальмують їх на шляху до досягнення своїх цілей. Ніколи не бачили тренажерів ентузіасти починають або виснажувати себе інтенсивними тренуваннями, доводячи свої тіла до знемоги, або ж здаються вже через 10 хвилин заняття, думаючи що вони і так у мами гарні.

© My Body Tutor

Дізнайтеся ТОП-10 порад про здоровий спосіб життя від відомого фітнес-інструктора Адама Гілберта, які допоможуть вам не зійти з вірного шляху ще на старті:

Починати з малого

Якщо ви не маєте ніякого спортивного досвіду, не потрібно відразу ж братися за важкі годинні тренування. Деякі помилково вважають, що якщо бігати, то обов'язково на 10 км, а якщо крутити педалі — то цілу годину. Однак з таким підходом ви ризикуєте взагалі ніколи не почати займатися, знаходячи все нові й нові відмовки. Повірте, навіть 10-хвилинне тренування краще, ніж її відсутність.

Завжди слідувати правилу 10 хвилин

Не кидайте тренування, поки не пройде хоча б 10 хвилин. Якщо спочатку вам буде важко, то велика ймовірність, що після закінчення 10 хвилин ви втянитесь і у вас відкриється друге дихання, яке дозволить закінчити заняття з високо піднятою головою.

Поєднуйте приємні заняття

Під час заняття в спортзалі слухайте музику або аудіокниги, яку давно завантажили, але ніяк не могли знайти вільний час для її прослуховування. Такий позитивний досвід відкладеться в пам'яті, і ви наступного разу будете йти на тренування з ще більшим бажанням.

Не пропускайте душ і сауна

Нехай душ або парилка будуть нагородою за ефективну тренування. Це буде ще одним позитивним досвідом, який дасть вашому організму команду виробити більше ендорфіну, гормону щастя.

@ bruce mars/Pexels

Не робіть через «не можу»

Як би сильно вам не хотілося позбутися ненависного обвислого живота, не варто доводити себе до знемоги на тренуваннях. Після заняття ви повинні відчувати бадьорість, а не бажання впасти замертво на диван від безсилля, інакше ризикуєте пропустити наступне заняття, знайшовши того сотні відмовок.

Починайте з понеділка

Ніколи не пропускайте тренування по понеділках. В іншому випадку вся залишилася тиждень може піти наперекосяк. Ви просто будете заспокоювати себе думкою про те, що цей тиждень невдала — «мабуть, почну на наступній».

Отримуйте задоволення від занять у спортзалі

Багато людей роблять одну й ту ж помилку: в спортзалі вони роблять не те, що хочуть, а те, що вважають за необхідне. За довгі роки практики тренери починають розуміти, що краще всього працює тактика, коли клієнти дотримуються той тренувальний план, який їм подобається. Просто спробуйте всі можливі заняття — від плавання до фехтування та кікбоксингу — і виберете ті, які вам до душі. Займайтеся тим більше, що вам приносить задоволення, і менше тим, що не приносить.

Назвіть тренувань більш високий пріоритет

Більшість новачків пропускають тренування з-за того, що ті знаходяться в кінці списку пріоритетних речей: спочатку йде робота, сім'я, друзі і так далі. Виберіть час, в яке ніщо не зможе відвернути вас від занять власним тілом. І якщо ви далеко не жайворонок, то не варто призначати тренування на ранок — так підвищиться ризик, що ви її пропустіть. Кращий час для тренування — то, в яке ви зможете її виконати.

При пропуску тренування покарайте себе «нічогонеробленням»

Зазвичай після прогулу тренування з тієї чи іншої причини люди топлять своє почуття провини, гортаючи стрічку новин в Facebook, Instagram і так далі, тим самим даючи мозку можливість запам'ятати цей досвід як позитивний. В такому разі бажання пропускати буде з'являтися знову і знову.

Якщо вже ви і піддалися ліні і залишилися вдома, замість того, щоб відправитися в тренажерний зал, то просто нічого не робіть. Зовсім нічого! Після цього будь-яка тренування здасться більш цікавим заняттям.

© hilltopacademy/Flickr

Усвідомте свою проблему

Ви не ходите в тренажерний зал, тому що соромитеся оголитися в роздягальні? Тоді вибирайте час, коли там практично нікого немає (наприклад, у вівторок в 11:45) або почніть займатися вдома. Боїтеся зганьбитися на тренажерів, оскільки не знаєте, як вони працюють? Найміть персонального тренера, який за кілька занять допоможе вам дізнатися, як вони влаштовані.

Головне, проаналізуйте, що саме заважає вам зайнятися своїм тілом, і знайдіть шляхи вирішення даної проблеми.

Не пропускайте більше одного заняття

Чим більше ви пропустите, тим складніше буде повернутися до свого тренувального плану. Просто візьміть за правило пропускати не більше одного тренування поспіль.

Тренуйтеся заради задоволення, а не схуднення

80% успіху в схудненні — це режим харчування. Відвідуючи тренажерний зал, не думайте про спалювання калорій — просто отримуйте задоволення від процесу!

5 правил фітнесу, які ми всі зобов'язані впровадити у своє життя
© Nathan Cowley/Pexels Ви можете активно тренуватися в залі, перепробувати всі існуючі дієти і підходи до занять, але так і не досягти бажаних форм. Заковика в тому, що
3 кроки для досягнення ваших цілей у фітнесі
© MilicaStankovic/IStock З наближенням нового місяця, нового року, чергового понеділка багато людей думають про своїх цілях. Як правило, це включає в себе ряд планів,
Чому мені складно тренуватися: 4 страху, які заважають всім
© Pixabay/Pexels Для успішних занять у спортзалі важливо визначити, чому складно тренуватися і як подолати свої страхи. Далі ви дізнаєтеся, як зважитися на запис у
6 міфів про фітнес, віра в які віддаляє вас від спорту
© Melpomenem/IStock Про фітнесі існує дуже багато міфів і помилок. Саме з-за цього деякі люди відмовляються від спорту, зраджуючи свою мрію про ідеальне тіло. Така
6 порад, які допоможуть вам почати худнути
Розпрощатися із зайвими кілограмами буває дуже важко. Потрібен час, щоб змінити свій спосіб життя і перетворити погані звички хороші. Однак, ваш шлях до ідеального тіла
Як вибрати хороший спортзал і на що варто звернути увагу
© Wavebreakmedia/Pixabay У кожному тренажерному залі, студії та оздоровчому центрі пропонуються десятки групових занять фітнес-класами, але так складно вибрати