Корисні поради, які допомагають знизити втому після тренування
15.04.2019 720 0 newsdaily.org.ua

Корисні поради, які допомагають знизити втому після тренування

В закладки

Корисні поради, які допомагають знизити втому після тренування

© emiliozv/IStock

Вважається, що фізичні вправи надають людині більше енергії, роблять його бадьорим і працездатним, але іноді це не так. Якщо ви помітили, що стали ще більш втомленим, ніж до цього, якщо ви відчуваєте втому під час тренування, – це показник того, що ви щось робите не так.

Редакція Newsdaily.org.ua пропонує вам подолати цей стан, отримати максимальну вигоду і користь від занять спортом, тому поділиться з вами порадами, які допоможуть знизити втому після тренування.

@ emiliozv/IStock

Почніть з малого

Не варто відразу намагатися пробігти 5-кілометрову дистанцію. Почніть з ходьби, потім перейдіть на повільний біг. І лише потім, коли звикнете до них, збільшуйте довжину дистанції. Найгірше, що ви можете зробити для свого організму і тіла, – це вимагати від них більше, ніж вони можуть вам дати. Наберіться терпіння, не поспішайте досягти мети. Ви її досягнете, зможете навіть пробігти марафон, але, якщо не хочете завдати шкоди здоров'ю і не відчувати втому після тренувань, – збільшуйте навантаження поступово.

Поповнюйте запаси «палива»

Чим більше ви тренуєтеся, тим більше вашому організму потрібно їжі. Існує міф про те, що, якщо люди хочуть схуднути, вони збільшують фізичну активність і менше їдять. Насправді, чим більше «палива» ви спалюєте, тим більше палива, вам потрібно для того, щоб продовжувати займатися спортом. Якщо ви будете голодувати і не поповните запас сил після тренування, то це призведе до ряду проблем зі здоров'ям.

М'ясо, свіжі фрукти і овочі, злаки необхідні нашому організму. Якщо він буде отримувати достатню кількість поживних речовин, то буде здатний виконати більше вправ. Здорові перекуси також дуже важливі: йогурти та фрукти можна їсти через 30 хвилин після тренування, щоб залишатися ситим, але й нашкодити своїй фігурі.

© Naser Chawroka/Flickr

Читайте також: 10 причин, по яких вам не вдається прокачати м'язи

Пийте більше рідини

Якщо ви не п'єте достатньо питної води, це призводить до зневоднення. А з-за неї організм слабкий і позбавлений енергії, необхідної для нормальної життєдіяльності. Гідратація – важлива річ, яку багато людей не враховують: вона повинна бути перед тренуванням, під час і після. Наш організм на 60% складається з води, і кожна його частина залежить від неї. Якщо ви помітили, що після тренування сильно втомилися, намагайтеся пити більше води.

Більше відпочивайте

Тренування позбавляє вас сил, а повноцінний відпочинок їх повертає. Не перестарайтеся в спортзалі, адже є ризик вимотати себе до такого стану, що ви отримаєте травму і не зможете досягти результату. Після тренування тіла потрібно час на те, щоб відновитися і розслабитися, відправляйтеся додому і відпочиньте.

© socialmediasl444/Flickr

Проконсультуйтеся з лікарем

Якщо всі попередні методи не спрацювали, можливо, слід звернутися за допомогою до професіонала. Лікар зможе визначити, чому ви відчуваєте таку втому після тренувань. Можливо, це пов'язано з якоюсь хворобою або порушенням в роботі вашого організму. Виявивши проблему, ви зможете її вирішити і більше не будете відчувати себе так погано після занять спортом.

Читайте також: 5 вправ, які надовго зарядять енергією

Поради щодо отримання максимальної користі від тренування
Як відомо, фізичні вправи корисні для всіх: вони допомагають скинути вагу, наростити м'язову масу, стати сильніше, зменшити стрес, поліпшити здоров'я і підвищити енергію.
Як правильно приймати контрастний душ
Як правильно приймати контрастний душ
Як правильно приймати контрастний душ
22.05.19 Поради про саморозвиток
© Tero Vesalainen/iStock Важливо знати, як правильно приймати контрастний душ, щоб зняти втому і біль. Stack розповідають про правила, які вам точно знадобляться. Вміст
Як позбутися занепокоєння і налагодити спокійний сон
©millann/IStock Стрес і занепокоєння заважають вам насолоджуватися повноцінним сном? Ми розповімо, як заспокоїти думки і побороти безсоння. Внесіть зміни в свою ранкову
Прослуховування музики під час тренувань допомагає зменшити втому
© bruce mars/Pexels Дослідження показали, що музика може грати ключову роль при фізичній активності. Так, прослуховування музики під час тренування підвищує ступінь
Медсестра фінішувала п'ятою в Бостонському марафоні. І відпрацювала 10-годинну зміну на наступний день
В той момент, коли більшість професійних марафонців вважають секретом своєї витривалості заняття з досвідченими тренерами і дієтологами, ця молода бігунка стверджує, що
Часті тренування здатні погіршити психічний здоров'я, дослідження
© emiliozv/IStock Прийнято вважати, що тренування приносять користь не тільки фізичному здоров'ю, але і психічному. Але Independent розповіли про дослідження, яке довело,