7 причин налагодити своє здоров'я з допомогою оральних контрацептивів
29.06.2019 655 0 newsdaily.org.ua

7 причин налагодити своє здоров'я з допомогою оральних контрацептивів

В закладки

7 причин налагодити своє здоров'я з допомогою оральних контрацептивів

Contraceptive Pill in female hands ready to eat

Оральні контрацептиви – це високоефективний спосіб захисту від незапланованої вагітності. При коректному прийомі цей метод більш надійний, ніж використання презервативів, практика перерванного статевого акту і інші способи.

Але крім своїх прямих обов'язків» протизаплідні так само можуть допомогти жінці перемогти ще 7 проблем зі здоров'ям.

Привести вагу в норму

При прийомі оральних контрацептивів відбувається зниження маси тіла, а не збільшення (існує міф). Це відбувається внаслідок виведення зайвої рідини з організму, пригніченні симптомів ПМС і зниження апетиту (відсутність необхідності «заїдати» стрес).

Очистити шкіру від вугрів і акне

Оральні контрацептиви, які мають антиандрогенною властивістю, дійсно можуть очистити шкіру. Коли ви приймаєте такі контрацептиви, вони потрапляють в кров, знижує рівень активних андрогенів і підвищують синтез особливого білка в печінці, який в свою чергу пов'язує чоловічі статеві гормони в крові і робить їх неактивними. З-за цього сальні залози шкіри виділяють менше шкірного сала і як результат – немає нових висипань акне.
Ефект дії оральних контрацептивів залежить від того, як довго жінка їх приймає – чим довше, тим «чистіше» шкіра. Плюс шкіра і волосся стають менш жирними.

Знизити менструальну крововтрату

У деяких жінок спостерігаються рясні менструації. Але мало хто знає, що такого роду менструальні крововтрати можуть привести до розвитку анемії.
Анемія – це клініко-гематологічний синдром, який характеризується зниженням концентрації гемоглобіну в крові. Вона викликає погане самопочуття, сонливість, головні болі, запаморочення, випадання волосся, ламкість нігтів, погану переносимість духоти, постійне відчуття холоду, поколювання в кінцівках і судоми в ногах і це далеко не повний перелік симптомів.
Тому зниження менструальної крововтрати — це найважливіший етап лікування і навіть запобігання анемії, а оральні контрацептиви можуть цьому сприяти.

Знизити болю при менструаціях

Приблизно третина жінок приймає оральні контрацептиви саме для того, щоб зробити менструації менш болісними. Що цікаво, дівчатка-підлітки, які страждають від хворобливих менструацій, при прийомі таблеток настільки добре себе відчувають, що роблять це більш дисципліновано, ніж молоді жінки, які використовують їх тільки для попередження вагітності.

Запобігти мігрені

Сильні головні болі, які відчувають більше 60% жінок під час менструацій, викликані зниженням рівня естрогену в цей період. Прийом оральних контрацептивів зберігає концентрацію статевих гормонів на одному рівні протягом усього часу. Це запобігає напади мігрені.

Знизити ризик розвитку раку

Прийом оральних контрацептивів здатний знизити ризик розвитку раку ендометрія та яєчників. Так, дослідження показують, що жінки, які приймали оральні контрацептиви більше 5 років, що в 2 рази рідше хворіють на рак яєчників.
А захисний ефект від таблеток залишається навіть після того, як жінка припиняє оберігатися з їх допомогою.

Важливо пам'ятати, що підбір оральних контрацептивів повинен здійснювати лікар. Він призначить кошти, враховуючи ваш стан здоров'я, спосіб життя і т. д. Препарат, обраний самостійно або за порадою знайомих, може зробити тільки гірше, а ось правильний професійний підбір ліків допоможе впоратися відразу з декількома проблемами.

9 побічних ефектів гормональних контрацептивів, про які важливо знати
© Women's Health Один з найпопулярніших контрацептивів — протизаплідні таблетки мають кілька переваг (висока ступінь захисту від небажаної вагітності, легкість
Дослідження виявило, що підлітки турбуються про контрацепцію зовсім не для запобігання вагітності або ЗПСШ
Сьогодні у жінок є вибір, якого ніколи не було в минулому. Вибір має наслідки, і вибір щодо здоров'я і вживання наркотиків не є винятком. Однак вибір повинен бути
Контрацептивні таблетки: як правильно підібрати і застосовувати ліки
Протизаплідні таблетки є типом жіночого гормонального методу запобігання вагітності. Їх необхідно приймати щодня для досягнення потрібного результату. Далі ви
Її величність Контрацепція: гід по засобам запобігання (навіть для найдосвідченіших)
©ADragan/IStock Вміст матеріалуМетоди і засоби контрацепціїБар'єрна контрацепціяГормональна контрацепціяВнутрішньоматкова контрацепціяГормональні
8 причин, чому ви не худнете на дефіцит калорій
Наше тіло прекрасно вміє утримувати вагу і радо, коли ми поправляється. І навпаки — позбавлятися від цінних запасів жиру йому не подобається. Редакція SUPER.UA
Що потрібно знати про гормони, щоб жити легко і щасливо
© AntonioGuillem/IStock Однією з найбільш мистифицируемых галузей медицини є ендокринологія. Проявляється це і в кількості міфів про ендокринних захворюваннях