Як прищепити традиції в сім'ї, якщо кожен сам по собі
06.05.2019 720 0 newsdaily.org.ua

Як прищепити традиції в сім'ї, якщо кожен сам по собі

В закладки

Як прищепити традиції в сім'ї, якщо кожен сам по собі

© monkeybusinessimages/iStock

Для створення міцної і щасливої сім'ї необхідно докласти чимало зусиль. У цьому вам можуть допомогти сімейні традиції. Вони зближують і допомагають позбутися від рутини. Далі ви дізнаєтеся, як упровадити їх у життя, щоб весело проводити час з сім'єю.

Вміст матеріалу

Чому важливі сімейні традиції?

Пам'ятайте, що впровадження традицій в сім'ю не має бути тягарем. Ви повинні зрозуміти навіщо вони потрібні і яким чином вони можуть вплинути на вашу сім'ю.

Формування уявлень дитини про дім і сім'ю. Це дає йому відчуття, що він частина цілого. Дитина розуміння, що сім'я – це важливо.

Розвиток талантів. Сімейне дозвілля – це чудова можливість для дитини продемонструвати свої таланти. Він може здивувати всіх своїми танцями або співом. Так він буде не боятися проявити себе.

Стабільність. Всі члени сім'ї почувають себе спокійніше, коли проводять час разом. Кожен розуміє, що його дім – це місце, де його завжди підтримають і допоможуть впоратися з проблемами.

Захищеність. Сімейні традиції створюють відчуття затишку і спокою. Дитина відчуває турботу і любов, а чоловік і дружина стають ще ближчими одне одному.

Ми – команда. Коли ви готуєте, розпалюєте багаття або граєте в ігри — це зближує вас і робить справжньою командою. Це допомагає формувати зв'язок між дітьми та батьками.

Відображення сімейних цінностей. З допомогою традицій ви можете передати дітям те, що вклали з чоловіком у вашу сім'ю. Ви можете показати, що таке любов, турбота, підтримка і розуміння. Спільне проведення часу робить людей щасливішими.

Об'єднання поколінь. Сімейні вечори допомагають покращити спілкування між старшим поколінням і молодшим. Також це чудова можливість для комунікації далеких родичів. Це навчить кожного члена сім'ї цінувати те, що у них є.

Як прищепити сімейні традиції батькам?

© monkeybusinessimages/iStock

Іноді бабусі і дідусі не можуть знайти спільну мову з онуками, що негативно відбивається на взаєминах всієї родини. Ці поради допоможуть залучити старше покоління в спільне проведення часу.

Встановіть зв'язок. Покажіть дітям, що бабусі і дідусі є прикладом для наслідування, так як володіють великим життєвим досвідом і можуть поділитися цінною інформацією. Онуки можуть привнести в життя старшого покоління енергію, активність і веселощі. Розуміння того, якими перевагами володіє кожна сторона – може допомогти встановити зв'язок.

Визначте очікування. Дізнайтеся, як ваші батьки хочуть проводити час з вами та вашою родиною. Порадьтеся з ними і придумайте традиції разом. Таким чином ви зможете більше дізнатися один про одного і придумати активності, який точно всім сподобаються.

Частіше спілкуйтеся. Чим більше ви розмовляєте один з одним, тим більше точок зіткнень знаходите. Ви можете телефонувати кожен вечір або обідати на вихідних – це один з варіантів впровадження сімейних традицій.

Плануйте спільні зустрічі. Заздалегідь попереджайте про зустрічі. Ваші батьки можуть забути, що ви домовилися піти в театр, тому не бійтеся зателефонувати і нагадати їм про це. Їм сподобається, що ви дбаєте про них і приділяєте їм багато уваги.

Зверніть увагу на їх захоплення. У бабусь і дідусів є особливі вміння. Наприклад, хтось пече смачні пиріжки або в'яже красиві шарфи. Влаштуйте по неділях день випічки або вечір в'язання по вівторках. Це допоможе вам проявити увагу і навчитися чомусь новому.

Відзначайте свята разом. Якщо ви ніколи не відзначали річницю весілля батьків – зробіть це. Влаштовуйте кожен рік невеликі святкування. Намагайтеся всі важливі дати зустрічати разом.

Читайте також завести нових друзів, якщо ви — сімейна пара

Як прищепити сімейні традиції чоловікові?

З чоловіками справи можуть йти трохи складніше. Важливо, щоб традиції їм подобалися, саме тоді вони буду з радістю брати участь у всіх сімейних заходах.

Не нав'язуйте традиції. Якщо ви з чоловіком виросли в сім'ях з різними культурними цінностями, то не варто нав'язувати свої традиції або сперечатися з цього приводу. Почеркните унікальність вашої сім'ї за допомогою спільно вибраних традицій.

Наділіть змістом традиції. Визначтеся, які у вас цілі і цінності. Запитаєте у чоловіка, що він хотів би додати в ваші відносини і який сенс він вкладає в ту чи іншу традицію. Наприклад, у США на День Подяки кожен член сім'ї пише на листочках, за що він вдячний. Потім всі разом читають і обговорюють відповіді один одного.

Довірте чоловікові введення однієї традиції. Нехай це буде те, що саме він хоче привнести в сім'ю. Наприклад, це може бути поїздка в гори раз на місяць, де глава сім'ї буде навчати всіх, як розпалювати вогонь або ставити намет.

Пам'ятайте про кількість. Не варто перевантажувати чоловіка кількістю традицій. Виділіть головні цілі вашої родини і відштовхуйтеся саме від цього. Вам не потрібно кожен день щось святкувати – приділіть увагу декільком важливим традицій.

Подбайте про щоденні ритуали. Це може бути спільний сніданок або вечірні читання книг,/газет/журналів.

Забудьте слово «треба». Не змушуйте чоловіка робити те, що йому подобається. Зміст сімейних традицій в об'єднанні і отримання задоволення, а не в сварках і примусі.

Як прищепити сімейні традиції дітям?

© monkeybusinessimages/iStock

З допомогою сімейних традицій діти отримують корисний досвід і уявлення про те, що таке «сім'я». Саме тому батьки повинні більше уваги приділяти цьому питанню.

Поясніть, що таке «свята». З малого віку пояснюйте дітям, що таке свята і чому потрібно проводити час разом. Ви можете показати фільми або фотографії, стосовно певних святкувань.

Дозвольте брати участь в підготовці. З 3-4 років ви можете зробити дитину учасником у підготовці до свята. Наприклад, попросіть її що-то принести або вибрати колір тарілок. Також вони можуть робити прикраси та малювати листівки.

Говоріть про важливість спільного проведення часу. Частіше розповідайте веселі сімейні історії і нагадуйте чому важливо проводити час з сім'єю. Таким чином ви зможете налагодити зв'язок.

Нехай дитина придумає одну традицію. Це може бути вечір мультфільмів або випікання торта. Не смійтеся над пропозиціями дитини і не критикуйте їх. Підтримайте його ідею, що допоможе створити довірчі відносини і показати, що ви поважаєте думку дитини і вважаєтеся з ним.

Більше спілкуйтеся. Якщо дитина проти якихось традицій – обговоріть з ним це. З'ясуйте в чому проблема і що б він хотів змінити. Можливо, йому щось не подобається чи він хотів би запропонувати щось своє. Не влаштовуйте скандал, а знайдіть компроміс.

Нагадуйте про очікуванні. Кажіть дітям, що ви скоро поїдете в ліс чи будете пекти млинці в неділю. Важливо створити у них бажання проводити час разом. Наприклад, ви можете разом купити продукти для приготування вечері або зібрати речі в поїздку.

Ідеї сімейних традицій, які можна перейняти і собі

Ці ідеї допоможуть поступово розвивати сімейні традиції у вашій родині. Впевнені, що один з варіантів вам точно сподобається.

Альбом з фотографіями. Виберіть спільні фотографії і роздрукувати їх. Ви можете самостійно зробити фотоальбом і прикрасити його за допомогою малюнків і наклейок. Крім фотографій ви можете вклеювати квитки, записки чи листівки.

Генеалогічне древо. Це дозволить заглянути в минуле вашої родини і дізнатися багато цікавих фактів. Влаштуйте вечір з представниками старшого покоління, щоб створити дерево. Красиво оформіть його і повісьте на стіну в дитячій або вітальні. Так діти навчаться цінувати свою сім'ю і родичів. Можливо, це спонукає їх до вивчення історії.

Сніданки/обіди/вечері. Це одна з найкращих традицій. Ви можете вибирати смачні рецепти вихідного дня і створювати кулінарні шедеври разом. Мета такого проведення часу – спілкування. Вам не обов'язково готувати, робіть виключення та замовляйте піцу або ролли, щоб урізноманітнити вечір.

Походи в театр/кіно/музеї/басейн і т. п. Неважливо, куди ви збираєтеся піти, виділіть для вашого сімейного хобі один або два тиждень і дотримуйтесь встановлених правил. Ви можете разом відвідувати кінопрем'єри або відкривати для себе нові виставки. При виборі місця завжди враховуйте думки всіх членів сім'ї.

Сімейні ігри. Існує безліч настільних ігор, які сприяють активному або розвиваючого проведенню часу. Це може бути «Монополія», «Мафія», «Крокодил» і т. п. Легко знайти ігри для всіх віків, які сподобаються всім.

Похід за покупками. Це може бути покупка речей або одягу. Ви не тільки весело проведете час, але і зможете більше дізнатися про переваги один одного. Обов'язково залучайте дітей до складання списку покупок і до вибору товарів.

Поїздки на природу. Тут є де проявити фантазію: поїздка на пляж, на шашлики, похід, збір ягід чи грибів, риболовля, ночівля в наметах. Це відмінний спосіб навчитися чогось нового: ставити намет, розпалювати вогнище, ловити рибу або розрізняти види грибів.

Тепер ви знаєте, як успішно прищепити традиції в родині.

Чому важливо створювати сімейні традиції і якими вони можуть бути
©Pixabay Діти ростуть дуже швидко, і не встигнете ви озирнутися, як вони вже підуть з дому. Ось чому так важливо створювати сімейні традиції, адже це те, що об'єднує і
Навіщо потрібні сімейні вечері і чому варто їх повертати
© monkeybusinessimages/iStock Сімейні вечері ще існують? Як традиція, вони потроху згасають. Так відбувається, в основному, із-за великої кількості технологій і
4 способи зробити атмосферу в домі спокійніше
© Altman Management/Flickr Будинок повинен бути місцем, де відпочиває душа кожного члена сім'ї. Нехай навіть у житті кожного з них відбуваються труднощі, вони не повинні
7 причин, чому багато шлюбів не доживають до 5 років
Спочатку приходить любов, потім шлюб, а потім і усвідомлення того, що тепер ви разом, поки смерть не розлучить вас, і багато вимагає великих зусиль. Практика показує, що
Як пережити новорічні свята: перевірені способи збереження себе і своєї фігури
©Pexels Зимові канікули – традиційний час сімейних застіль і прийому гостей. Це може бути дуже весело для всіх, але не для господині, яка повинна встигнути організувати
Топ-10 найбільш незвичайних новорічних традицій зі всього світу
© Element5 Digital/Pexels Незвичайні новорічні традиції є в кожній країні. У багатьох людей цей день асоціюється з початком нового життя. А також з прощанням з усім