Навіщо потрібні сімейні вечері і чому варто їх повертати
03.04.2019 1 079 0 newsdaily.org.ua

Навіщо потрібні сімейні вечері і чому варто їх повертати

В закладки

Навіщо потрібні сімейні вечері і чому варто їх повертати

© monkeybusinessimages/iStock

Сімейні вечері ще існують? Як традиція, вони потроху згасають. Так відбувається, в основному, із-за великої кількості технологій і напруженого стилю життя сучасних сімей. Більшість людей віддають перевагу висококалорійній їжі, яку замовляють додому. Але, адже набагато краще приготувати смачну вечерю і разом з'їсти його, попутно обговоривши важливі питання. Чому так важливий сімейний вечерю? Lifehack розповіли, чому так важливо дотримуватися цю традицію у своїй родині.

Вміст матеріалу

Проста традиція, а скільки користі для вашої родини!

Навіщо потрібні сімейні вечері?

Може здатися, що це не так вже й важливо, сісти разом, поїсти і поговорити. Насправді, це дуже зближує. Головні переваги цього процесу – якісне спілкування і зближення з дітьми. У сучасному світі, діти шукають підтримки у своїх проблемах і переживаннях в інтернеті і соцмережах. І рідко знаходять саме те, що їм потрібно. Психологи проводили дослідження з виховання підлітків, і прийшли до такого висновку:

«Зв'язок з батьками – ключ до успішного виховання підлітків. Найкраще, що ви можете зробити – забезпечити якісне спілкування, довіра і просто бути поруч».

Ще одне дослідження, яке провела Організація економічної кооперації та розвитку, показало наступне. Діти з сімей, де немає традиції сімейних вечерь, найчастіше пропускали школу і були схильні до повноти.

Переваги сімейних вечерь

Користь сімейних вечерь очевидна. Але, давайте детальніше розглянемо головні переваги такої сімейної традиції. Що дають вашій родині спільні прийоми їжі?

Поліпшення розвитку

Маленькі діти, які беруть участь у сімейних вечерях, краще розвиваються. Поліпшуються їх навички спілкування і взаємодії з іншими людьми. Також, вони вчаться елементарним правилам етикету – приміром, не жувати з відкритим ротом. Діти відточують свої манери, терпіння і навіть культурні пізнання. Можна навчити дітей користуватися не тільки ножем і виделкою, але і паличками! Таким навиком вони навіть зможуть похвалитися.

© monkeybusinessimages/iStock

Поліпшення ментального здоров'я

Це підтверджують дослідження! Коли у дитини з'являються депресивні настрої чи проблеми у стосунках з однолітками, їх можна обговорити під час вечері. У 2012 році проводили дослідження в Центрі залежностей. В її ході з'ясували:

«Залученість батьків у житті дітей відіграє важливу роль в утриманні від шкідливих звичок і освіту залежностей. Батьки мають сильний вплив на вибір дітей – вживати алкоголь, наркотики і тютюн, чи ні».

Саме тому важливо влаштовувати різні сімейні заходи, які сприяють зближенню. І сімейну вечерю – одне з них.

Зміцнення фізичного здоров'я

Чим більше ви контролюєте харчування дітей, тим краще. Якщо ви дасте дитині занадто велику свободу вибору, він напевно віддасть перевагу швидким, шкідливим перекусу, фастфуду та газованих напоїв. Якщо ви будете харчуватися вдома, ви зможете підібрати найкраще харчування для дитини. Ви зможете ввести в раціон дитини більше овочів — а це важливий пункт! За сімейною вечерею можна розповідати дітям про те, що ви приготували і чому так важливо харчуватися здоровою їжею.

Об'єднання сім'ї

Це один з найбільш очевидних плюсів. Чим більше часу ви проводите разом, тим краще. Звичайно, не варто обмежуватися тільки вечерями. Можна влаштовувати сімейні прогулянки, подорожі та гри. Для різноманітності, сімейний вечерю можна іноді влаштовувати в ресторані.

Економія

© bernardbodo/iStock

Якщо ви ввели в звичку часто замовляти піцу, суші або іншу їжу додому, ви явно багато витрачаєте на це. Сімейна вечеря – прекрасна альтернатива і спосіб заощадити. В Америці провели дослідження і порівняли витрати на замовлену або приготовлену їжу вдома. Результат вразив багатьох готова їжа, замовлена в кафе на будинок, обходиться в середньому в 232$, а приготована вдома – в 37$! Безумовно, влаштовувати сімейний вечерю в кафе – хороша ідея. А іноді відпочити від приготування їжі і замовити додому велику піцу теж потрібно. Просто не перетворюйте це в звичку.

Ідеї для сімейного вечері

Спробуйте знайти особливий рецепт, який буде до вподоби всім членам сім'ї. Відмінна ідея – не тільки разом з'їсти блюдо, але і приготувати! Нехай іноді в приготуванні вечері бере участь вся сім'я – це допоможе налагодити контакт і привчити дітей допомагати. Щоб налаштуватися на спілкування і не сидіти в тиші, увімкніть фонову музику. Почніть з обговорення подій за день, потім перейдіть до планів на майбутнє. Не варто на очах у дітей розпивати спиртне у великих кількостях, щоб спілкуватися вільніше. Всі ваші звички дітям дуже легко перейняти.

Головне, насолоджуйтеся процесом та можливістю поділитися переживаннями та вислухати інших. Сімейна вечеря — чудовий привід провести час з тими, кого ви любите!

Читайте також Топ-3 сучасних правила батьків, у яких мало хорошого

Як спільні обіди впливають на сімейні стосунки
© monkeybusinessimages/iStock Як же чудово обідати або вечеряти всією сім'єю, розповідати історії, жартувати і проводити час разом. Шкода, коли на подібні заходи немає
Як прищепити традиції в сім'ї, якщо кожен сам по собі
© monkeybusinessimages/iStock Для створення міцної і щасливої сім'ї необхідно докласти чимало зусиль. У цьому вам можуть допомогти сімейні традиції. Вони зближують і
Рецепт 15-хвилинного вечері, яка довго не набридне
©loftbarlimonad.ru Коли мова йде про приготуванні вечері, ми часто буваємо обмежені в часі. Food52 ділиться рецептом швидкого, ситного і смачного блюда, яке ви можете
Чому важливо створювати сімейні традиції і якими вони можуть бути
©Pixabay Діти ростуть дуже швидко, і не встигнете ви озирнутися, як вони вже підуть з дому. Ось чому так важливо створювати сімейні традиції, адже це те, що об'єднує і
Чому не можна їсти на ніч: гід по заборонених продуктів
©azul222/Pixabay Багато з нас знають, що увечері або вже ближче до ночі прокидається звірячий апетит. Відразу після вечері, вже через пару годин можна відчути легке
Правильний баланс: як мамам рівноцінну увагу приділяти роботі і дітям
© monkeybusinessimages/iStock Бути працюючою мамою нелегко, адже потрібно дотримувати баланс між роботою і дітьми, які завжди вимагають багато уваги. Але сайт Parents