Тест на материнство: як проводиться ДНК-обстеження і в чому його суть
01.03.2019 622 0 newsdaily.org.ua

Тест на материнство: як проводиться ДНК-обстеження і в чому його суть

В закладки

Тест на материнство: як проводиться ДНК-обстеження і в чому його суть

© dusanpetkovic/IStock

В силу певних обставин жінки роблять тест на материнство. До речі, ДНК-тести можуть зробити також і чоловіки для встановлення родинних стосунків з дитиною. Але в чому полягають дані тести і коли їх можна проводити? І як зробити аналіз ДНК? Ми хочемо відповісти на все ці питання і розповісти вам все найважливіше, що потрібно знати з цієї теми.

Вміст матеріалу

Що таке тест на материнство?

Цей аналіз дозволяє перевірити, чи є жінка біологічною матір'ю дитини. Тести проводяться з різних причин, але їх точність неймовірно висока. Тому не дивно, що останнім часом ДНК-аналізи роблять все частіше.

Наші гени складаються з двох алелей. Один ми отримуємо від матері, інший – від батька. Під час аналізу ДНК вивчається від 16 до 68 STR-локусів – ділянок ДНК, які допомагають виявити спорідненість. Мати оголошується біологічної, якщо все локуси в неї і в дитини збіглися. Випадковість збігу в цьому випадку виключена.

Є два види тіста – «Дует» і «Тріо». В останньому варіанті бере участь не тільки дитина і мати, але і біологічний батько. Цей вид ДНК-аналізу найбільш кращий, оскільки завдяки йому можна отримати більш точні результати.

Чому роблять тест на материнство?

Існує кілька причин. По-перше, коли мати підозрює, що її дитина насправді не її рідна. Це можливо в тому випадку, якщо він був підмінений в пологовому будинку. По-друге, його роблять матері, які спочатку відмовилися від дитини, але згодом передумали. Також часті тести після ЕКЗ: багато учасниці програми таким чином можуть переконатися, що їм імплантували правильний ембріон.

Передбачені і ДНК-обстеження і після сурогатного материнства. Але іноді їх роблять, щоб вирішити юридичне питання. Наприклад, коли потрібно отримати спадщину, переїхати в іншу країну або призначити аліменти.

Якщо тести робляться для себе, то необов'язково надавати особисті документи: можна анонімно пройти його. Але якщо вони потрібні для суду, потрібно надати паспорт та інші документи для ідентифікації особи.

Який матеріал потрібно здавати для тіста?

Стандартні зразки – мазки слини з порожнини рота. Їх беруть з допомогою спеціальної ватної палички у дитини і матері. Але є й інші варіанти матеріалів для здачі в лабораторію: нігті, волосся з цибулинами, кров, жуйка, вушна сірка, недопалки, зубочистка, одяг і т. д.

Іноді тест на материнство показує «невизначений» результат. Це говорить про те, що 1-2 локусу у матері і дитини не збігаються. Фахівці радять зробити повторний аналіз, щоб зрозуміти причину розбіжності. Воно може бути пов'язано з мутацією генів, або з тим, що спорідненість матері і малюка не виявлено. До речі, мутація – це не завжди погано. Це – зміни в структурі ДНК. Вони можуть бути абсолютно нешкідливими і ніяк не впливати на організм людини.

Якщо жінка не може брати участь в аналізі, її спорідненість з дитиною можна визначити з допомогою родичів. Для аналізу беруть матеріали її рідних батьків. Також можливий тест на материнство і при здачі зразків інших родичів жінки по материнській лінії.

Читайте також Дослідження з'ясувало, що більшість людських генів нічого не кодує

Чому материнство схоже на марафон реальні причини вважати себе в ньому чемпіонкою
© microgen/IStock Редактор ресурсу Mom.me Дана Хьюітт порівняла материнство з марафоном, і схожість вийшла на обличчя. На її думку, народити одну дитину або декількох —
Як материнство впливає на збільшення робочої продуктивності
© IStock Для амбітної працюючої жінки запитання «чи Повинна я народжувати дітей?» є непростим. Прийнято вважати, що ви можете мати або дітей або успішну кар'єру. Адже,
Новий тест ДНК здатний спрогнозувати, які фітнес вправи підходять вам
© editions-select.com Ефективність тренувань залежить від багатьох факторів, але вирішальну роль у фітнесі відіграє генетична схильність. Це доведено численними
Які аналізи корисно здати перед початком інтенсивних тренувань
© sportzwiki.com Якщо ви вирішили серйозно зайнятися спортом, то почати варто з відвідування клініки. Справа в тому, що деякі види фізичної активності мають строгі
Тест на асоціації: виберіть, що ви бачите на цій картинці, щоб визначити тип вашої особистості
Психологічні тести часто засновані на інтерпретації першої речі, зображеної на картинці. Перше, що ви побачите на цій картинці, розкриє всю правду про вас! Сайт The Minds
Як перевірити камеру на ноутбуці і зробити з її допомогою фотографії
© rawpixel/Pixabay Зазвичай веб-камери ноутбуків використовують для онлайн-відеодзвінків, але з їх допомогою можна робити і фото. Звичайно, якість таких знімків буде не