10 щоденних звичок для зміцнення зв'язку з дитиною
24.03.2019 736 0 newsdaily.org.ua

10 щоденних звичок для зміцнення зв'язку з дитиною

В закладки

10 щоденних звичок для зміцнення зв'язку з дитиною

© PIKSEL/iStock

Тісний зв'язок з дитиною – це ключовий фактор для успішного виховання. На жаль, в сучасних реаліях батькам дуже складно приділяти дітям багато уваги. А ще всім нам властиво допускати помилки при спілкуванні з дитиною. Це неминуче, тому ви повинні знати, що кожна помилка реабілітується 5 позитивними діями. Принаймні, так стверджують психологи.

Бувають дні, коли батьки з працею встигають нагодувати дитину і вчасно укласти його спати. Але для хороших взаємин з дітьми цього недостатньо. Так, ми розуміємо, що робота та інші важливі справи залишають занадто мало часу для спілкування з дитиною. В таких умовах дуже важливо використовувати кожну хвилину максимально ефективно.

1. Щодня прагнете до 12 обіймів

Відомий психолог Вірджинія Сатир стверджувала, що людині потрібно 4 обійми на день, щоб вижити. Для хорошого самопочуття знадобиться 8 обіймів, а для росту – не менше 12. Було б чудово, якби батьки сприймали ці слова буквально. Фізичний контакт дуже важливий для дітей, тому не втрачайте жодної можливості обійняти свою дитину.

© satyatiwari/Pixabay

2. Грайте з дитиною

Недостатньо просто дати дитині іграшки. Ви повинні знаходити хоча б по кілька хвилин щодня для особистої участі в грі. Наприклад, якщо дитина грає з машинкою, то візьміть іншу і влаштуйте гонки.

3. Забудьте про існування смартфона

Якщо ви будете спілкуватися зі своєю дитиною, не відводячи погляд від смартфона, то це швидко зруйнує вашу зв'язок. Діти розуміють більше, ніж вам здається. Дитина має відчувати себе важливою для вас, тому завжди намагайтеся підтримувати зоровий контакт.

© PublicDomainPictures/Pixabay

4. Привертайте до себе увагу

Бувають ситуації, коли у вас з'являється вільна хвилинка для спілкування з дитиною, а він в цей час захоплений чимось іншим. Це не привід відмовитися від взаємодії. Привернути увагу дитини не так вже і складно. Називайте його по імені, встановіть зоровий контакт і змусьте його сміятися.

5. Знаходьте час, щоб побути з дитиною наодинці

Якщо у вас 2 (або більше) дітей, то ви повинні знаходити час, щоб залишатися з кожним з них наодинці, хоча б по 15 хвилин щодня. Це дозволяє дитині відчувати, що він дійсно вам потрібен.

© 3643825/Pixabay

Читайте також: 7 порад, як працюючим мамам виділяти більше часу на дитину

6. Дозволяйте дитині виражати емоції

Якщо діти не будуть виражати свої емоції, то незабаром вони стануть керувати їхньою поведінкою. Ви повинні стати тією людиною, перед яким дитина готовий повністю відкритися. Для цього потрібно заохочувати будь-який прояв емоцій.

7. Уважно слухайте дитину

Мотивуйте дитину ділитися з вами своїми переживаннями. Нехай він розповідає вам про все, що він робив протягом дня. Для дітей дуже важливо розуміти, що батьків цікавить їхня думка.

© KatarzynaBialasiewicz/iStock

8. Насолоджуйтеся спільним проведенням часу

Ви повинні проводити час з дитиною не просто для галочки, адже він обов'язково відчує нещирість. Знаходьте заняття, які будуть цікавими не тільки вам, але і дітям. Наприклад, ви можете залучити дитину до приготування вечері.

9. Розмовляйте перед сном

Діти схильні відкриватися перед сном. Залишіться в кімнаті на кілька хвилин після того, як поклали дитину спати. Дуже ймовірно, що він захоче про що вам розповісти. Вислухайте його до кінця, навіть якщо це займе багато часу.

© evgenyatamanenko/iStock

10. Правильно розставляйте пріоритети

Діти дуже швидко ростуть, тому ви повинні встигнути насолодитися спілкуванням з ними, поки вони не подорослішали остаточно. Вивчіть свій розпорядок дня. Дуже ймовірно, що там є багато речей, які менш важливі, ніж взаємодія з дитиною. Ваша дитина заслуговує того, щоб ви пожертвували заради нього деякими дрібницями.

Читайте також: 8 фраз, які важливо повторювати своїм дітям

Як використання гаджетів батьками впливає на виховання дітей
© people.com Сучасні батьки дуже часто, з головою занурюючись у роботу або намагаючись абстрагуватися від домашніх турбот, поєднують перебування з дитиною і перегляд
Незамінні методи навчання дитини здоровим звичкам життя
© bruce mars/Pexels Більшість звичок людина знаходить ще в дитинстві. Саме тому батьки повинні до чого привчити своїх дітей. Всьому, що стосується здорового способу
5 кроків, як навчити дитину слухати вас
©bylaurenm.com Ваша дитина перестав слухати вас і виконувати елементарні прохання? Повірте, він не має наміру намагається звести вас з розуму, у його житті наступив
6 звичок, які зблизять вас із дитиною
© ThitareeSarmkasat/iStock Батьки завжди прагнуть налагодити стосунки з дитиною, але іноді це не виходить через напружений графік на роботі і домашніх справ. Але можна
«Сімейний зв'язок» Google дозволить батькам віддалено контролювати використання смартфона дитиною
© olesiabilkei/IStock Залежність дітей і підлітків від смартфону перетворилася в глобальну проблему. На щастя, про це говорять не тільки психологи, а й багато
14 щоденних занять для стимуляції розвитку дитини
Завдання кожного батька – добре виховати своєї дитини, вклавши в нього знання, моральні якості, погляди і переконання. Батьки повинні відігравати активну роль у розвитку