5 дивовижних технік спілкування з дитиною та їх вплив на нього
15.04.2019 550 0 newsdaily.org.ua

5 дивовижних технік спілкування з дитиною та їх вплив на нього

В закладки

5 дивовижних технік спілкування з дитиною та їх вплив на нього

На тему виховання дітей написано сотні наукових праць і методичних матеріалів, однак більшість батьків виховують своїх нащадків за прикладом батьків або інших близьких людей. Хтось «душить» дітей надмірною любов'ю, а хтось тримає в надмірної суворості. Однак є і модні віяння у питанні дитячого виховання, яким слідують все більше і більше батьків.

© Pixabay

Давайте дізнаємося, чи працюють ці п'ять поширених методів виховання:

Ніколи не говорити слово «ні»

«Я ненавиджу, коли діти постійно повторюють слово «ні» і «моє», тому повністю прибрала його зі свого лексикону. Я знайшла, як сказати «ні» іншими словами, і це спрацювало. Мій син перший раз сказав це слово лише у віці трьох років», — Терін Д.

Як виявилося, прибрати слово «немає» свого словника не так вже складно. Можна просто говорити «Ми не кусаємося», «Ми не чіпаємо плиту» і так далі. Слово «ні» має звучати тільки в екстрених випадках і з поясненням, чому немає, інакше дитина не буде розуміти сенсу заборони, але при цьому почне його постійно повторювати як папуга.

Розмовляти з дитиною як з дорослим

«Мені завжди не подобалися ці сюсюкання, бо я зі своїм сином спочатку розмовляла, як з дорослим. До речі, це позитивно позначилося на його мові», — Сьюзан С.

Багато досліджень довели, що вимова в присутності дітей повних форм слів замість зменшувально-пестливих краще впливає на розвиток їх мозкової активності та сприяє розширенню активного словника.

При цьому деякі медики стверджують, що не так важливо, про що ви говорите, скільки те, наскільки часто ви це робите. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина швидше заговорив, потрібно озвучувати буквально кожну свою дію, навіть якщо це іноді дуже набридає.

Коли дитина лінується, робіть вигляд, що не розумієте, що він хоче, змусьте його озвучити назву предмета, до якого тягнуться його ручки.

Дозволяти дітям ходити без підгузників

«Всі досвідчені матусі з мого оточення робили так. В один день з дитини потрібно просто зняти підгузник, надіти їй трусики і почати якомога частіше висаджувати на горщик», — Дженніфер Р.

Деякі батьки не користуються підгузками навіть в перші місяці життя дитини, використовуючи їх лише під час виходу з будинку. Вони вважають, що таким чином швидше звикають до природних ритмів дитини та краще вловлюють сигнали про те, що малюк збирається справити потребу.

Якщо цей метод здається чимось нереальним для вас, спробуйте його вже в більш усвідомленому віці дитини — тобто після 2 років, коли малюкові вже можна словесно пояснити, куди потрібно ходити в туалет.

© Pixabay

Кусати дитину, щоб відучити його від цієї поганої звички

«Моя мама досі не може зрозуміти, як я могла вкусити племінника, коли він встромив свої зуби мені в плече, але це спрацювало! Як тільки він зрозумів, що це боляче і що його можуть вкусити у відповідь, він перестав це робити», — Тейлор Ст.

Іноді діти можуть кусатися не з злості, а тому що у них сверблять десна при прорізуванні зубів. У таких випадках можна просто сказати: «Ось твоя іграшка — ти можеш кусати її, але маму кусати не можна!»

Метод з кусанням у відповідь не педагогичен, тому що подає поганий приклад, але в окремих випадках він дійсно працює.

Якщо дитина істерить, копіювати його поведінку

«Мені завжди вдавалося швидко припиняти істерики племінниці: я просто сама падала на підлогу і видавала нестямний крик. Багато мої друзі використовували такий метод, і він завжди працював. Так що коли мій син підросте, і у нього станеться істерика, я знаю, що робити», — Дезіре Х.

Звичайно, таку техніку можна застосовувати тільки вдома, оскільки навряд чи вам прийде в голову впасти на підлогу в супермаркеті, щоб скопіювати істерику сина, вимагає чіпси або нову іграшку.

Психологи радять у таких ситуаціях різко переключати увагу дитини, говорити з ним тихим голосом, а не кричати у відповідь.

Яблуко від яблуні: 3 звички, яким діти вчаться у нас
©monkeybusinessimages/IStock Як відомо, діти є відображенням батьків. Тому, скільки б ви не намагалися прищепити дітям потрібні якості і виховати характер, вони все одно
Як використання гаджетів батьками впливає на виховання дітей
© people.com Сучасні батьки дуже часто, з головою занурюючись у роботу або намагаючись абстрагуватися від домашніх турбот, поєднують перебування з дитиною і перегляд
Хто правильно виховує: 4 типу батьків і їх методи
©Pixabay Психологи виділяють різні типи батьків, у кожного з яких є своя тактика виховання в сім'ї. Так як потрібно виховувати дитину правильно? Вміст матеріалуТипи
4 батьківських стилю виховання і їх вплив на дітей
© Evolution Labs/Flickr Стиль вашого виховання може вплинути на те, як дитина буде ставитися до самого себе, яким він виросте людиною, а також які у вас будуть взаємини
9 кроків до більш ефективному вихованню дитини
© iStock Виховання дитини – це безперечно одна з самих складних робіт у світі. Справа в тому, що до цього не можна підготуватися заздалегідь. Але буде не зайвим, якщо ви
Потрібно віддавати дитину в дитячий садок: дослідження пролило світло на позитивний вплив соціуму для малюків
© Skitterphoto/pixabay Працюючі матері можуть зітхнути з полегшенням. Тепер вони можуть не бояться залишати своїх малюків у дитячих садках. Дослідження показало, що діти,