Різні види харчування та їх вплив на ваш організм
02.03.2019 400 0 newsdaily.org.ua

Різні види харчування та їх вплив на ваш організм

В закладки

Різні види харчування та їх вплив на ваш організм

© Tijana87/iStock

Останнім часом все більше людей стурбовані своїм харчуванням. Деякі намагаються уникати шкідливих продуктів, інші дотримуються дієт або постів. Популярні способи поліпшити здоров'я і розправитися з зайвою вагою зараз можуть збити з пантелику багатьох, адже іноді не зрозуміло, де перевірений метод, які не зашкодить, а де – просто вигадка.

Різні види голодування мають різний вплив на організм.

Переривчасте голодування

© AnaBGD/IStock

Такий метод передбачає зміну періодів голодування і харчування. Тобто, певний період дня ви їсте, решту часу голодуєте. На базі цього методу розроблено кілька відомих дієт:

 • Дієта 5:2: 5 днів в тиждень ви харчуєтеся, як зазвичай, а решта два дні з'їдаєте не більше 600 калорій;
 • Дієта 6:1: 6 днів харчуєтеся в звичайному режимі, один – голодуєте;
 • Альтернативне голодування: один день їсте в звичайному режимі, другий – голодуєте, і так весь тиждень;
 • Дієта 16:8: вибираєте будь 8 годин в день, щоб їсти, а решта 16 – голодуєте.

Релігійне або духовне голодування

Люди з релігійними упередженнями постять з метою «очищення душі». Наприклад, люди, що сповідують іслам, дотримуються посту від світанку до заходу в період Рамадан.

Голодування на воді

© rd.com

Такий метод передбачає вживання виключно води, хоча в деяких дієтах дозволяється і чорний чай або каву. Тривалість такого голодування зазвичай коливається – від 24 до 72 годин. Проводилося коротке дослідження, яке показало, що такий метод знижує рівень тригліцеридів і холестерину в крові, а також допомагає позбавитися від зайвої ваги. Дослідження під медичним наглядом показали, що таке голодування знижує кров'яний тиск.

Однак голодування на воді також є досить агресивним методом – деякі дослідження зафіксували, що голодування на воді провокувало головні болі, втому, нудоту і навіть симптоми дегідратації і низького рівня солі, які загрожували життю.

Голодування за медичними показаннями

Деякі медичні процедури проводяться на «голодний» шлунок. Найчастіше, пацієнтів просять не є за 6-8 годин до процедури і не пити за 2 години. Це допомагає отримати більш точні свідчення під час дослідження або ж уникнути переміщення вмісту шлунка у стравохід під час анестезії.

Користь голодування

© vadimguzhva/IStock

Безумовно, голодування може допомогти вам скоротити кількість споживаних калорій, так як скорочується час прийому їжі. Разом з цим, організм отримує необхідні поживні речовини, але з меншою кількістю калорій – це сприяє здоровому старіння і знижує ризик серцевих захворювань, діабету 2 типу раку. Це також допомагає знизити вагу. Голодування також пов'язують із зменшенням запалень і шкоди від вільних радикалів.

Ризики, пов'язані з голодуванням

Ризики, які часто пов'язують з голодуванням, варіюються від головних болів і нестачі енергії від харчових розладів і більш серйозних проблем зі здоров'ям.

Кому не варто голодувати

Голодування протипоказане тим, хто потребує постійного надходження поживних речовин в організм:

 • зростаючий організм (діти)
 • вагітні і годуючі мами
 • люди з виснаженням
 • деякі люди з діабетом 1 типу, рак, захворювання печінки і нирок, печією

Голодування може викликати харчові розлади

Саме по собі голодування, коли вам не хочеться їсти і, відповідно, ви нічого не їсте – вже є харчовим розладом. Ті, у кого спостерігаються такі розлади (чи спостерігалися раніше) не повинні голодувати.

© LightFieldStudios/IStock

Ризики голодування для жінок

Деякі жінки повідомили, що голодування викликало у них певні проблеми:

 • відсутність місячних
 • зміни в метаболізмі
 • раннє настання менопаузи
 • подальше объедание

На цей рахунок проводили мало досліджень, тому точно не з'ясували, чому так відбувається. Такі симптоми можуть бути пов'язані з жіночими гормонами.

Варто голодувати чи ні, можете вирішити тільки ви і ваш лікар, попередньо зваживши всі ризики і користь! Будьте здорові!

Читайте також : В чому суть нордичної дієти і як вона може бути вам корисна

5 правил переривчастого харчування, які допоможуть легко і безболісно схуднути
© Tijana87/iStock Переривчасте голодування або ж переривчасте харчування набирає популярність останнім часом. Все частіше можна почути про те, як відомі люди застосовують
5 способів максимально ефективно використовувати голодування
© Tijana87/iStock Ви можете навіть не здогадуватися про те, що дотримуєтеся переривчастого живлення: ви спізнювалися на роботу, тому вибігли з будинку, не з'ївши при
11 кроків, які допоможуть схуднути на переривчастому харчуванні
© Vasyl Dolmatov/IStock Ви серйозно націлені схуднути завдяки переривчастого харчування? Popsugar ділиться важливими порадами, які допоможуть вам досягти найкращих
3 міфу про розвантажувальних днях і рекомендації фахівців
© AnaBGD/IStock Розвантажувальні дні являють собою значне скорочення кількості калорій, що надходять у ваш організм, з метою очищення організму та позбавлення від пари
4 причини, чому варто застосовувати періодичне харчування
©LIgorko/IStock Періодичне харчування стрімко набирає популярність, оскільки ця система несе в собі користь для здоров'я. Одне з головних переваг періодичного харчування
Дієта 16:8 і її допомогу в питанні схуднення
© a james/Flickr Голодування звучить гарно навіть для тих, хто хоче швидко схуднути. Також відомо, що голодування заради схуднення шкодить організму і викликає нервову