Як провести хакатон і чому потрібно взяти в ньому участь
06.04.2019 682 0 newsdaily.org.ua

Як провести хакатон і чому потрібно взяти в ньому участь

В закладки

Як провести хакатон і чому потрібно прийняти в ньому участь

© Rawpixel/iStock

Хакатон – це спільний форум розробників з різних компаній для вирішення якихось конкретних завдань. Такі заходи корисні як для керівників, так і для співробітників. Перші отримують якісні рішення для бізнесу, а другі – мають можливість проявити себе і навчитися чомусь новому. З цього матеріалу ви дізнаєтеся, як проводити хакатон правильно і чому варто стати його учасником.

Вміст матеріалу

Як проводити хакатон?

Для керівників компаній хакатон – це відмінна можливість розкрити приховані таланти своїх працівників і підвищити їх мотивацію. Але успіх безпосередньо залежить від якості організації такого заходу. Ось корисні поради, як провести правильний хакатон.

© kasto80/iStock

1. Введіть в курс справи співробітників

Успішний хакатон неможливий без зацікавленості всіх його учасників. Кожен програміст повинен стати частиною великої команди, яка працює над вирішенням спільної проблеми. Перш ніж приступати до організації заходу, проведіть роз'яснювальну роботу серед всіх потенційних учасників. Ось ключові тези, які допоможуть мотивувати співробітників.

  • Основи. Перед тим, як проводити хакатон, розкажіть учасникам навіщо він потрібен.
  • Перерахуйте успішні компанії, які регулярно проводять хакатони. Наприклад, Netflix, Facebook, IBM, Google, Shopify.
  • Перерахуйте успішні проекти, які народилися в результаті хакатонов. Відмінних прикладів багато: Gmail, LinkedIn і Shopify Stories.
  • Розкажіть про те, які можливості відкриваються перед розробниками. Наприклад, відсутність субординації, неформальна атмосфера і можливість проявити себе у професійному середовищі.
  • Поясніть, чому це так важливо для розвитку компанії. Акцентуйте увагу на тому, що хакатон – це лише перший крок. Далі буде робота над новими цікавими проектами.

2. Мотивуйте учасників

Для багатьох співробітників компанії хакатон стане першим подібним заходом в кар'єрі. І це не погано, оскільки більшість з них буде прагнути відразу ж проявити себе. Тим не менше про мотивації учасників варто подбати заздалегідь. Ось що ви повинні зробити.

  • Підготуйте презентацію майбутнього заходу. 10-15 інформативних слайдів буде достатньо.
  • Не приховуйте своєї схвильованості. Нехай співробітники також будуть заінтриговані ідеєю проведення хакатона.
  • Перед тим, як проводити хакатон, організуйте мозковий штурм. Потенційні учасники також можуть бути залучені в підготовку майбутнього заходу.
  • Проведіть кілька зустрічей один на один. Поговоріть з ключовими учасниками окремо. Ще раз підкресліть важливість майбутнього заходу.

3. Почніть роботу заздалегідь

Насправді хакатон починається не з моменту його офіційного відкриття, а набагато раніше. Створіть простір для спільної роботи заздалегідь. Наприклад, це може бути вікі-сторінка або какал у Slack. Нехай учасники почнуть обговорення в режимі онлайн. Також варто залучити в процес людей, які не будуть брати безпосередньої участі у хакатоне. Наприклад, вислухайте ідеї дизайнерів і інших співробітників. Більше думок – більше шансів на успіх заходу.

© gpointstudio/iStock

4. Зробіть захід яскравим і незабутнім

Хакатон не повинен мати нічого спільного з звичайним робочим днем. Такі заходи не варто проводити в офісі. Наприклад, ідеальної локацією може стати якась кав'ярня. Також подбайте про смачної їжі, напоях і інших дрібницях, які впливають на атмосферу. Попросіть учасників підключитися до організації. Нехай вони самі виберуть найбільш комфортні умови для роботи.

5. Виберіть потрібну дату

Подбайте про те, щоб дата проведення хакатона була зручною для переважної кількості учасників. З нею варто визначитися якомога раніше. Якщо ви використовуєте загальний корпоративний календар, то обов'язково внесіть в нього плановане захід. За день до хакатона буде не зайвим провести ще одну коротку мотиваційну зустріч з ключовими фігурами.

6. Запросіть керівництво

Запросіть старше керівництво компанії поспостерігати за заходом. Це буде додатковою мотивацією для його рядових учасників. У ході деяких хакатонов обирають переможців – тих співробітників, який зробили найвагоміший внесок у вирішення проблеми. Переможців можна нагородити символічним призом або виписати премію. З іншого боку, багато компаній намагаються не виділяти окремих учасників, щоб не порушити гармонію у колективі.

7. Вийміть користь

Варто розуміти, що далеко не всі хакатони проходять успішно. Тим не менш ви повинні відзначати навіть не найяскравіші ідеї. Іноді є сенс проводити повторні заходи для розвитку існуючих напрацювань. Але врахуйте, що хакатони не повинні перетворюватися в рутину. Співробітники повинні сприймати їх як частково розважального події.

Чому варто взяти участь у хакатоне?

Якщо у вас з'явилася можливість стати повноцінним учасником хакатона, то обов'язково скористайтеся шансом. Це безперечно варто витраченого часу. Ось кілька причин, чому варто якомога частіше відвідувати такі заходи.

© alphaspirit/iStock

1. Ви поглибите

Зазвичай хакатон триває від 24 годин до тижня. І за цей час можна дізнатися більше, ніж за рік роботи в звичайному режимі. По-перше, ви вдосконалите свої навички роботи в команді, адже це головний принцип таких заходів. Також ви отримаєте безцінний досвід створення продукту з нуля. Ну і, звичайно ж, ви опинитеся в компанії професіоналів, у яких є чому повчитися. Буде дуже нерозумно упустити таку чудову можливість вирости в професійному плані.

2. Ви станете учасником великої пригоди

Звичайно, для багатьох людей перспектива спільної роботи з величезною кількістю незнайомих людей виглядає лякаюче. Тим не менш якщо ви зможете залишити свою зону комфорту, то отримаєте величезне задоволення від цієї пригоди. Постарайтеся стати частиною команди. Не бійтеся виступати, навіть якщо не є хорошим оратором. Просто розслабтеся і спробуйте проявити себе.

3. Ви отримаєте задоволення

Хакатон дозволяє випробувати незрівняне ні з чим почуття, коли різношерста команда за обмежений період часу генерує загальну ідею, яка в перспективі стає реальним проектом. Класичний хакатон тривати 24 години без перерв. Постарайтеся викластися на максимум, щоб покинути захід з почуттям виконаного обов'язку.

4. Ви познайомитеся з цікавими людьми

На хакатоне ви познайомитеся з величезною кількістю однодумців. Нерідко на таких заходах зав'язується міцна дружба, і навіть романтичні відносини. Тут будуть себе комфортно почувати як екстраверти, так і інтроверти, оскільки на хакатоне ви можете бути просто собою.

© SolisImages/iStock

5. Ви освоїте нові навички

У хакактонах беруть участь фахівці в різних напрямках, тому ви можете отримати не тільки нові знання, але й оволодіти практичними навичками. Не бійтеся задавати питання колегам та просити їх про допомогу. Зазвичай хакатони проходять у дуже доброзичливій обстановці, де кожен готовий вас вислухати.

6. Ви отримаєте гострі відчуття

Хакатон – це виклик, який ви кидаєте самому собі. Багато учасників таких заходів порівнюють їх з екстремальними видами спорту. Ви стаєте частиною величезної команди, яка за обмежений час повинна придумати щось дійсно вартісне. Якщо ви зумієте вкласти свій внесок у спільну справу, то отримаєте справжнє задоволення.

7. Ви можете заслужити нагороду

На багатьох хакатонах присутній журі, яке визначає кращих. Призи бувають різними, включаючи серйозні фінансові винагороди. Також кожен учасник отримує якусь приємну дрібничку на пам'ять. Але головний приз, який ви можете отримати, — це безцінний досвід.

Перед тим, як проводити хакатон, переконайтеся, що ви зібрали якісну команду, яка дійсно здатна працювати на результат. Ну а якщо вам пощастило стати частиною цієї команди, то постарайтеся насолодитися заходом сповна.

Матеріал оформлений на основі даних сайтів Klipfolio і Medium.

Як зареєструвати iPhone
Як зареєструвати iPhone
Як зареєструвати iPhone
29.06.19 Новинки техніки
© neirfy/iStock Apple не вимагає обов'язкової реєстрації своїх девайсів, але це може бути корисним для самого користувача. Особливо це актуально в тому випадку, якщо ви
Як прищепити традиції в сім'ї, якщо кожен сам по собі
© monkeybusinessimages/iStock Для створення міцної і щасливої сім'ї необхідно докласти чимало зусиль. У цьому вам можуть допомогти сімейні традиції. Вони зближують і
4 способи, які допоможуть не вигоряти на роботі
© Alice Heiman/Flickr Вигорання працівників може стати серйозною проблемою для будь-якого бізнесу. Зниження продуктивності праці впливає не тільки на колектив в цілому
Дослідження з'ясувало, чому не треба забороняти дітям гратися з їжею
© jacoblund/iStock «Не грайся з їжею» — це вже застаріле правило. Гра допомагає досліджувати продукти і пробувати щось нове. Parents розповідають про новому дослідженні,
5 життєвих питань, які необхідно делегувати заради власного успіху
© marchmeena29/iStock Якщо ви хочете досягти успіху, то делегування має стати вашим новим кращим другом. Це не означає, що вам потрібно відмовитися від усього, що ви
Як ефективно провести час з дитиною, якщо ви перетворилися в недільного батька
© Josh Willink/Pexels Деякі батьки можуть проводити час з дітьми тільки на вихідних. І у багатьох виникають проблеми з плануванням часу. Якщо ви не хочете, щоб спільний