Філософія никсен: як продуктивно жити з теорії лені
05.03.2019 519 0 newsdaily.org.ua

Філософія никсен: як продуктивно жити з теорії лені

В закладки

Філософія никсен: як продуктивно жити з теорії ліні

Ще з дитинства пам'ятаємо – щоб досягти гарного результату, потрібно не лінуватися. Голландці точно не погодилися б з таким формулюванням, адже саме вони показали світові, що таке філософія никсен і чим вона може бути корисною для кожної з нас. Про корисні властивості теорії ліні і методи її пізнання поговоримо далі в матеріалі.

Вміст матеріалу

В чому суть філософії никсен

Зважаючи на швидкий темп і багатозадачність сучасної людини, різні країни почали шукати способи зберегти задоволення від життя, не втративши продуктивності. Так, Данія запропонувала популярну філософію хюгге. Її приклад наслідували інші країни, в пошуку відповідного рішення. Ми поговоримо про оригінальній і в той же час абсолютно простий голландської філософії, під назвою никсен.

З нідерландської це слово перекладається як "байдикувати". Вообщем, переклад добре характеризує філософію, оскільки вона спрямована на зниження стресу і темпу життя.

Головний компонент – якісне байдикування. Саме цей процес повинен забезпечити людині відпочинок і перезавантаження для наступний діяльності.

Не дивно, що необхідність такої філософії виникла саме в наш час, коли люди навчилися не тільки активно жити, але й відпочивати. Вихідні за книгою з їжею на будинок давно перестали бути чимось буденним і перетворилися в рідкісні випадки. Ми хочемо по-максимуму використовувати кожну хвилину життя, відчувати власну важливість і корисність. Таким чином починаємо імітувати відпочинок свого мозку і тіла, змушуючи їх весь час виконувати нові завдання.

У цьому вирі подій никсен вчить, як зупинитися і по-справжньому ізолювати себе від будь-яких справ.

Не варто плутати байдикування за філософією никсен із звичайною лінню.

Відмінності в тому, що під час процесу ліні людина свідомо не хоче займатися однією справою, віддаючи переваги чогось більш цікавого і захоплюючого. Так починається процес прокрастинації, коли перемагає лімбічна система мозку, яка відповідає за задоволення.

В той час, як никсен рекомендує людині примусово тимчасово перестати думати про вирішення завдань, і приділити час самого процесу. До речі, потрібно вибирати дії, які не мають певної мети і не принесуть результату. Тут не підходить шопінг, читання книги або похід до косметолога. Не треба навіть створювати особливі затишні умови, як свідчить хюгге, або стежити за своїм диханням за принципом медитації. Можна просто дивитися на хмари, слухати музику, спостерігати за рибками в акваріумі, дрімати і тд. Відбувається повна ізоляція від життя.

Спочатку це здається абсолютно легким завданням. Хто б не хотів просто посидіти? Насправді, у такому стані людина може пробути лише кілька хвилин. Потім починаються сумніви, докори совісті, бажання побігти щось робити або обрахування рахунків в голові.

Чим корисно бездіяльність

Відсутність яких-небудь дій – головних компонент відпочинку за філософією никсен. Але як же приказка про те, що бездіяльність породжує бездіяльність? Такий метод дійсно корисний для активної людини, або, навпаки, знизить темп його діяльності в широкому масштабі?

Сучасна людина боїться бездіяльності. Точніше його наслідків – негативної оцінки оточуючих, зниження результативності, упущення важливих моментів.

З часом насичений графік переростає з звички в залежність. Так, надто активні люди навіть на відпочинку шукають способи провести день насичено. Вони перестають отримувати задоволення від такого ритму і всі дії виконують автоматично.

Нетривале бездіяльність допомагає мозку прийти в тонус. Адже постійний рух – це постійний стрес. Такий стан може призвести до виснаження організму, порушення сну і роботи травної системи. При цьому бездіяльність потрібно використовувати, як короткочасний якісний відпочинок, а не затяжний стан.

Неодноразові дослідження показали, що людина, яка робить паузи під час роботи, здатний більш ефективно виконувати свої обов'язки.

Коли мозок розвантажується, він може подивитися на завдання під різними кутами і видати креативне рішення. Іноді корисно повністю абстрагуватися від свого завдання і зануритися в інші сфери, щоб потім принести свіжий ідеї.

Тому методика никсен дійсно корисна у виконанні, оскільки допомагає людині підвищити креативність, поліпшити самопочуття, обробити складну інформацію, зменшити тривожність і рівень стресу.

Як почати жити по філософії никсен

  • Знайдіть підходящі час

Для початку виберіть підходящі час для неробства. Визначте, в який проміжок дня вам працюється найважче. В період сильного стресу рекомендується відводити на відпочинок 45-6о хвилин на день, а в звичайний час – 15. Перша складність, з якою ви зустрінетеся – необхідність що-небудь викреслити або відкласти. Не варто сприймати це як жертву, яку ви повинні принести. Навпаки, період відпочинку заощадить вашу енергію для швидкого виконання завдань.

  • Виберете заняття і локацію

Тут не потрібно готуватися, створюючи особливу атмосферу. При цьому варто вибрати локацію і заняття, які вам імпонують, а не дратують. Можна наперед організувати себе затишний куточок. Якщо не хочете дивитися у вікно або розглядати принт на стіні – купіть якийсь інтерактивний предмет, за типом домашнього водоспаду або свічки. Можна також спостерігати за домашнім вихованцем, але не грати з ним.

  • Поступово навчати філософії

Для початку, потрібно навчитися нічого не робити. Це буде не так просто, тому варто поступово вводити свій організм в цей процес. Перші заняття краще зробити короткими – підійде кілька хвилин. Попередньо можна поставити таймер, щоб не загубитися в часі. Ефект не відчується миттєво – він прийде з часом. Так, щоденні перерви приведуть в порядок моральний стан і знизять рівень тривожності.

  • Сховайте подалі гаджети

Нехай цей час буде вільним від телефонів і мережі, які також підтримують в організмі постійне відчуття стресу. Під час релаксу не потрібно думати про піст на сторінці подруги або дзвінку від партнерів. Це тільки відволікатиме вашу увагу. Тому на період відпочинку краще відключити телефон, щоб не було спокуси побігти на перший звук повідомлення.

  • Моральна підготовка

Тут також важливий моральний настрій. Ви повинні спокійно приймати те, що не зможете виконати всі завдання на світі. Чітко визначте для себе, чому важливо почати жити по філософії никсен і який результат ви очікуєте.

Чому нам не хочеться тренуватися: загадки роботи мозку
©Nathan Cowley/Pexels Коли мова йде про спорт, багато хто з нас свідомо відмовляються від тренувань через власну лінь. При цьому лише деякі змушують себе йти в спортзал
Чому вічно спізнюються будуть жити довше
Чому вічно спізнюються будуть жити довше
Чому вічно спізнюються будуть жити довше
29.06.19 Поради про саморозвиток
© d.repubblica.it У кожного з нас є друг або колега, який постійно спізнюється. А може навіть це можна сказати і про вас. У будь-якому випадку, такі люди не хочуть нікого
Чому 10 000 кроків на день корисні для вашого здоров'я
© GeorgeRudy/IStock Ми не раз чули про те, що потрібно щодня робити 10 тисяч кроків, щоб залишатися здоровим, молодим і худим. Але чому саме це кількість? «Батьком»
3 рецепта, з якими ви любите японську кухню
©Pixabay Філософія японської кухні полягає в тому, щоб використовувати кращі продукти, даровані природою, і готувати їх так, щоб зберегти максимум корисних і поживних
Як знову закохатися, якщо вам розбили серце
Чи вірите ви в нові відносини після нещасливого кохання? Це може здаватися неможливим, якщо вам розбили серце. Ви розчаровані, сумні і зовсім не налаштовані на флірт,
В чому суть теорії прихильності і як вона впливає на ваші стосунки
© boggy22/iStock Ви ніколи не замислювалися, чому ваша подруга готова переїхати до хлопця після трьох побачень, а вам потрібно три роки, щоб сказати три заповітні слова?