Як почати 2019 рік саме так, як хочеться
06.04.2019 283 0 newsdaily.org.ua

Як почати 2019 рік саме так, як хочеться

В закладки

Як почати 2019 рік саме так, як хочеться

© socialmediasl444/Flickr

Новий рік вже настав, і ваші рідні, друзі і колеги запитують вас: «Які цілі ви перед собою поставили?». У новорічну ніч або напередодні свята багато хто з нас складають список цілей на майбутній рік. Ви напевно знаєте про це ритуал, хоча б тому, що близькі це роблять і запитують вас про те, дали собі обіцянки ви. У деяких складання плану і цілей на новий рік викликає роздратування, стрес і навіть депресію. Напевно, з-за того, що ми знаємо, що найчастіше ці обіцянки люди порушують, а не досягають цілей з-за ряду причин. Але як все ж не порушити обіцянки, дані самому собі? Як почати новий рік, щоб він став успішним? Зараз ми вам розповімо, як це зробити.

Вміст матеріалу

5 ефективних способів стримати обіцянки, дані собі в новорічну ніч

Головне проблемою, з якою стикаються люди на початку року, – це як стримати обіцянки і досягти цілей на майбутній рік? Згідно з дослідженням рівня успішності людей (так, є і такі дослідження), близько 80% або більше резолюцій зазнають невдачі до лютого; більшість в перші 48 годин! Лише 45% людей стримують обіцянки, які дали собі в новорічну ніч. Ті ж, хто цього не робить, відзначають, що могли б досягти поставлених цілей і повинні були це зробити.

Чому люди взагалі турбуються про складання плану на майбутній рік?

© pixabay.com

Це закладено в нашій ДНК. Ритуал постановки цілей на новий рік сходить до стародавніх римських традицій. Січень названий на честь римського бога Януса, бога переходів; початку і закінчення. На давньоримських вазах і статуях у нього два обличчя: одне дивиться в майбутнє, а інше – у минуле. Кажуть, що римляни вірили, що 31 грудня Янус робив те ж, що і ми – озирався назад, на минулий рік, і чекав нового. В цей час люди прощали тих, кого потрібно було пробачити, і давали собі обіцянки стати краще в наступному році. Можливо, ми не поклоняємося Янусу, але в людській природі закладено замислюватися про те, що ми можемо почати все спочатку 1 січня. Ми робимо це більше 2000 років.

Чому ми не стримуємо обіцянок?

© Tero Vesalainen/IStock

Люди схильні думати занадто багато. З-за постійних роздумів ми починаємо сумніватися в тому, що можемо вирішити якусь проблему, ми розчаровуємося в собі. Занадто довго думаючи про проблему, ми починаємо відчувати себе жахливо через те, що відкладаємо її рішення. Подивимося правді в очі: це пригнічує, якщо ви не позбулися зайвого або не дзвонили своїм друзям протягом декількох місяців. Ви можете відчувати себе винуватим, соромитися або навіть відчувати страх через те, що не змогли кинути пити або курити.

Постійно розмірковуючи про те, які зміни внести в життя, ми збільшуємо занепокоєння і стрес. Навіть якщо мова йде про позитивні зміни. Іноді здається, що краще не намагатися, ніж зробити щось і потерпіти невдачу. Тому багато хто навіть не намагаються щось змінити у своєму житті.

Але, може, в цьому році все зміниться? Зробіть глибокий вдих і просто спробуйте. Зрештою, 20% тих, хто дає собі обіцянки в 2019 році, стримують їх. Може, ви опинитеся в їх числі. А ці поради допоможуть вам «дійти» до фіналу і втілити задумане в життя:

 • Зосередьтеся на вирішенні проблеми, а не на ній. Коли ми думаємо про саму проблему, або про те, що нам важко буде змінитися, ми налаштовуємо себе на провал. Замість цього ставте собі цілі, які включають в себе вирішення проблеми.
 • Встановіть проміжні цілі: забудьте про постановці цілей на цілий рік. Це надто абстрактно. Замість цього встановіть мету на місяць, тиждень або навіть на наступний день або два. Вам буде легше її досягти. Коли ви це зробите, успіх дасть вам поштовх, необхідний для виконання інших цілей.
 • Ставте перед собою реальні і невеликі цілі. Можливо, вам хочеться пробігти марафон, але треба реально дивитися на речі. На це піде багато часу і підготовки. Замість того, щоб обіцяти собі це, поставте більш прийнятну мета – почніть займатися спортом і дотримуватися плану регулярних тренувань.
 • Складіть конкретний план. Неточні плани дуже легко порушити. Замість того, щоб говорити: «я піду в спортзал на наступному тижні», скажіть щось на кшталт: «Я піду в спортзал у вівторок і четвер о 5:00 і попрацюю там годину».
 • Не виключайте можливість коригування плану. На вашому шляху будуть з'являтися труднощі, які спробують вас збити з шляху. Але не варто через це опускати руки. Будьте готові коригувати план.

Пам'ятайте: протягом свого життя ви вирішували чимало проблем. Так що ж заважає вам це зробити зараз? У вас є все, що потрібно, щоб вирішити цю проблему, якщо ви докладете максимум зусиль. 1 січня – найкращий час для змін. І якщо це не спрацює, завжди буде 2, 3 або 4 січня ...

Обіцянки або мету: що потрібно для щасливого життя?

© Peshkova/iStock

Згідно з Кембріджського словником, новорічні резолюції – це обіцянка, яке ви даєте собі в перший день року, щоб почати робити щось хороше або перестати робити щось погане. Коротше кажучи, новорічні резолюції – це коли люди вирішують працювати для досягнення мети. Найпопулярніші резолюції:

 • Схуднути
 • Більше займатися спортом
 • Почати їсти здорову їжу
 • Кинути палити
 • Менше пити
 • Знайти нове хобі або освоїти нову навичку

Ми знаємо, що добре мати мету в житті, але є кілька причин, чому резолюції не працюють для більшості людей. По-перше, люди довго думають над тим, що є правильною резолюцією. Вони дають собі обіцянку, яку хочуть виконати, але у них немає плану, як це зробити. Це призводить до нездатності досягти мети. По-друге, ми схильні розглядати резолюції з точки зору «все або нічого». Коли у нас щось не виходить, ми вирішуємо відразу кинути ідею, вважаючи, що у нас все одно вже нічого не вийде.

Якщо ви не вірите, просто сходіть в спортзал на початку січня, а потім знову в лютому і березні. На початку року спортзали переповнені людьми, але з кожним місяцем відвідуваність падає.

Чим наміри і цілі відрізняються від резолюцій?

© Chainarong Prasertthai/IStock

Наміри більше зосереджені на довгострокових змін, в той час як в резолюціях більше уваги приділяється зовнішнім, а іноді і короткостроковими винагород. Давайте подивимося, як це працює для однієї з найбільш частою резолюції – схуднення.

Якщо ви даєте собі обіцянку схуднути, це може бути щось на зразок «я хочу схуднути на 9 кг». Але якщо ви хочете встановити мету/намір, втрата ваги може бути результатом, а не головною вашою фокусуванням. Намір може бути щось на зразок: «Я подбаю про своє тіло так, як воно того заслуговує». Це може включати внесення змін до дієту або режим тренувань, але основна увага приділяється не конкретних змін, а наміру ставитися до свого тіла так, як воно того заслуговує.

Намір дозволяє нам відновити зв'язок з тим, що нам потрібно – розумом, тілом і духом. Тому задумайтеся про те, щоб встановлювати не резолюції (не давати собі обіцянки), а встановлювати цілі/наміри.

З чого почати?

Витратьте час на самопізнання

©Marcin Wiklik/iStock

Подумайте, які сфери вашого життя найбільш важливі для вас, а також ваші пріоритети і захоплення. Ваші наміри повинні відповідати тому, хто ви є. Витратьте час на те, щоб розібратися в тому, що ви хочете від своїх намірів на рік і чому вони важливі для вас. Як ви хочете, щоб ваше життя виглядала? І чому?

Оформіть наміри в письмовому вигляді

Після того, як ви з'ясували, які хочете встановити цілі, розпишіть їх в блокноті. Вам потрібно буде повертатися до нього протягом усього року: щоб вносити коригування, доповнення, записувати перемоги і нові міні-цілі.

Відпустіть сумніви

© Free-Photos/Pixabay

Наші думки відіграють важливу роль. Тому важливо, щоб ви працювали над тим, щоб позбутися від будь-яких сумнівів або негативних думок. Це складно, особливо якщо ви встановлюєте цілі, яких в минулому не змогли досягти. Ви повинні відпустити минуле.

Дозвольте вашим цілям направляти вас у складанні плану

Як тільки у вас з'явилися наміри/цілі, використовуйте їх, щоб визначити, які дії потрібно зробити для їх досягнення. Коли ви фокусуєтеся на цілі і наміри, вони керують вами, допомагають вам скорегувати життя та розпорядок дня так, щоб ви швидше прийшли до успіху.

Переосмисліть минуле

©Pixabay

І, хоча 2018 рік вже позаду, не буде зайвим нагадати собі, чого ви встигли досягти. Можливо, 2018 рік пройшов не так, як ви хотіли, але ви все одно досягли певних цілей. Запишіть свої перемоги, щоб зміцнити віру в себе і надати собі сил для того, щоб досягти нових цілей у 2019 році.

Як почати новий рік правильно: 21 корисна міні-мета

© nortonrsx/iStock

Всі ми хочемо, щоб новий рік був кращим і успішнішим за попередній. Але як цього домогтися? На початку року можна встановити нові цілі, кинути собі виклик і допомогти собі змінити життя на краще. Але чому б не почати з малого? Ми хочемо розповісти вам про 21 звичкою, яка допоможе вам внести невеликі, але істотні зміни.

 • Рідше користуватися або відмовитися від одноразових пластикових предметів: чашок, пляшок з водою, соломинок і т. д.
 • Зосередитися на подяки: знайдіть ті речі, за які ви вдячні у своєму житті. Це можуть бути навіть якісь дрібниці.
 • Використовувати кухонний сервіз під час сімейної вечері.
 • Пити воду з лимоном або просту воду вранці.
 • Виходити на вулицю, коли сонячно, або гуляти біля будинку вранці.
 • Встановлювати нічний час на телефоні і рідше користуватися їм ввечері.
 • Завести щоденник тренувань, звичайний щоденник або щоденник цілей.
 • Знайти час для усамітнення.
 • Заповнювати щоденник, коли важко заснути.
 • Створити позитивну фразу і говорити її собі кожен день. (Наприклад: «Усе буде добре».)
 • Читати книгу 5-15 хвилин кожен день.
 • Перевіряти електронну пошту і соціальні мережі тільки один раз в день.
 • Частіше говорити «ні».
 • Написати комусь із друзів або колег записку або надіслати листівку, кажучи спасибі за все, що вони зробили.
 • Створити групу в соцмережах і влаштовувати вечірки/зустрічі на регулярній основі.
 • Слухати виступи на каналі TED вранці.
 • Слухати подкаст.
 • Щодня записувати перші три найбільш важливі завдання на день.
 • Створювати 10 ідей в день і записувати їх.
 • Встановити нагадування в телефоні про те, що потрібно зробити розтяжку або розминку.
 • Включити в сніданок білок.

Матеріал оформлений на основі даних сайтів Psychcentral і Wellnessmama.

Як стати більш продуктивними в 2019 році
Як стати більш продуктивними в 2019 році
Як стати більш продуктивними в 2019 році
18.06.19 Поради про саморозвиток
© oatawa/iStock Ви вже дали собі обіцянки на 2019 рік? Для багатьох людей початок нового року – це складання плану і цілей, таких як схуднення, ремонт будинку,
Чому вересень – це найкращий час для того, щоб схуднути?
© nortonrsx/IStock Вересень – дев'ятий місяць у році, і, можливо, ви вважаєте, що вже пізно виконувати обіцянки, які дали собі в новорічну ніч: схуднути, почати правильно
Як досягти поставлених цілей в 2019 році з допомогою 4 простих питань
© Deagreez/IStock Зараз якраз той час, коли ми ставимо перед собою цілі на весь рік. Ми мріємо про більше і пропонуємо, де ми хочемо бути. Ми пишемо списки того, чого ми
9 популярних новорічних обіцянок, яких реально досягти в 2019 році
Впевнені, що багато дають собі новорічні обіцянки, але в результаті забувають про них. Huffpost розповідають про те, як правильно скласти план на 2019 і втілити всі мрії
Новорічні обіцянки собі: в чому їх суть і їх дійсно виконати
© marchmeena29/iStock Існує тонка грань між мріями про великого і програмуванням себе на невдачу. Особливо до цього схильні новорічні обіцянки. Набагато приємніше давати
Звички успішних людей, які важливо робити напередодні нового тижня
© IStock Успішні люди зобов'язані своїми досягненнями на протязі робочого тижня тих дій, які вони роблять напередодні — у вечір неділі. Наприклад, співзасновник і ідейний