Як покращити стосунки з колегами на роботі: важливі поради на всі випадки життя
16.04.2019 873 0 newsdaily.org.ua

Як покращити стосунки з колегами на роботі: важливі поради на всі випадки життя

В закладки

Як покращити стосунки з колегами на роботі: важливі поради на всі випадки життя

© Vasyl Dolmatov/iStock

Як би дивно не звучало, але роботі ми кожен день приділяємо більше часу, ніж собі або сім'ї. Що, на вашу думку, робить роботу гарною чи поганою? Цікаві завдання, дедлайни, зарплата, колеги, начальство? Для багатьох взаємини з колегами, начальством або підлеглими – один з найголовніших критеріїв. Адже коли в команді колег або між начальством і підлеглими панують гармонійні стосунки, працювати – одне задоволення! Але, на жаль, так буває не завжди. Як поліпшити стосунки в колективі, щоб кожен робочий день був в радість?

Вміст матеріалу

Відносини в колективі – справа тонка!

Відносини з колегами: 12 способів побудувати робочі стосунки

©scyther5/iStock

Якщо ви не фрілансер, який працює сам на себе, у вас напевно є колеги. А колег, на жаль, не вибирають. Якими б не були ваші колеги – вам доведеться працювати з ними кожен день, і буде краще, якщо ваші відносини будуть будуватися на позитиві. Розвиток робочих взаємин з колегами знижує напругу і стрес на робочому місці. Більш того, налагоджені стосунки з колегами покращують продуктивність!

Дізнайтеся своїх колег ближче

Кожен робочий день дає вам можливість дізнатися своїх партнерів по команді трохи краще. Використовуйте його! Хто знає, може у вас багато спільного в роботі або навіть крім неї. Це допоможе зробити ваше співробітництво більш ефективним. Звичайно, інтроверт не розповість вам багато чого про себе, тому не наседайте, якщо чоловік не готовий до розмови по душам. Дайте колезі час і простір – ви повинні увійти в коло довіри. Хто знає, у кого ховається ваш кращий друг і партнер, який не залишить «робочої» біді.

Знаходьте спільні інтереси

Один з кращих способів побудувати позитивні відносини з колегами на роботі – знайти спільний інтерес для всіх. Загальні інтереси виявляються тільки шляхом відкритого спілкування. Відкрите вираження думки без стресу і напруги допоможе вам! Наприклад, вам може подобатись одне і те ж теле-шоу, ви можете бути завзятими собачниками або любителями кішок. Ну і класика – може, ви вболіваєте за одну футбольну команду? Легка бесіда під час кава-брейку або обідньої перерви може навіть стати початком великої дружби!

Формуйте довіру

Багато люди важко працюють годинами, адже така праця окупається хорошою зарплатою! Це правда. Але є і ще дещо. Варто працювати не тільки заради зарплати, але і заради довіри своїх колег. Потрібно вчитися будувати довіру та позитивну атмосферу на робочому місці. Довіра – фундамент для будь-яких здорових стосунків!

Говоріть позитивно

Ви повинні говорити в позитивному ключі про інших, особливо про колег і керівників. Це сприяє позитивній атмосфері на робочому місці. І навіть ті, хто зазвичай злісно обговорює інших, може розтанути від ваших компліментів і похвали. Якщо похвала буде недоречна, будьте тактовними. Така тактика буде сприяти створенню здорової атмосфери в колективі.

Читайте також Як вижити на сидячій роботі, щоб не боліла спина

Підтримуйте роботу інших

Така поведінка – ключ до успіху і здоровим взаємин з колегами. Вам варто навчитися ефективно управлятися і отримувати вигоду з таких ситуацій. Будучи на роботі, підтримуйте і хваліть роботу інших, будь вона хороша чи не дуже. Це змусить людину перейнятися більшою симпатією до вас і зробить ваші відносини ефективніше. Також, можете поцікавитися, чим ви можете допомогти іншим. Це згуртує вас і поглибить довіру.

Діліться

Не бійтеся ділитися знаннями з колегами на роботі. Це плюс до відносин і вашому професіоналізму. Також, варто ділитися цікавою інформацією, яка не стосується роботи. Ви можете здивуватися, але вона цілком може стати в нагоді кому-то і навіть допомогти в чомусь.

Будьте на позитиві

© rawpixel.com/Pexels

Позитив – те, що повинно супроводжувати вас кожен день! Те, що запалить іскорку всередині вас і «заразить» позитивом інших. Якщо ви налаштовані позитивно, ніщо не зупинить вас у досягненні поставлених цілей. А так як позитив – «заразний», більше людей будуть прагнути допомагати вам і просто знаходитися поруч. Адже одне тільки ваше ім'я буде асоціюватися з позитивом. Якщо навіть одна людина у відділі відкрито приймає виклики, рішуче береться за складні завдання і не боїться зазнати невдачі – він надихає на це та інші. А уявіть собі групу з 10 позитивно налаштованих і готових до роботи співробітників? Що зупинить їх на шляху до успіху?

Відвідуйте заходи

Це найлегший спосіб побудувати відносини. Все, що вам потрібно – прийти на корпоративну вечірку, решта вийде само собою. На таких заходах все налаштовані позитивно і розслаблені. Такі «збори» — кращий спосіб познайомитися, представитися, дізнатися про користь колег і тонкощах нового колективу. Все що вам потрібно – невеличка іскорка спільних інтересів, яка розпалить бесіду, і, можливо, подальшу дружбу.

Уникайте поділу на «групи за інтересами»

Це правило має діяти для всіх. Відсутність «угруповань» сприяє процвітанню фірми і перетворює її колектив у родину. А хто посміє нанести шкоду родині, яка сповнена позитиву і згуртованості? Якщо ви бачите, що в колективі існують певні групи людей, які спілкуються виключно між собою – спілкуйтеся з усіма.

Ніколи не скаржтеся начальнику

Той, хто скаржиться на щось або когось, зазвичай отримує всю дозу негативу. Це виглядає так, ніби ви – маленька дитина, яка не справляється сам і скаржиться мамі. Позбавляйтеся від звички скаржитися, вчіться будувати нейтральні стосунки з людьми і управлятися самостійно.

Будьте чесні

Вільно спілкуйтеся з колегами і будьте чесні. Відкритий розум і відкрите серце – ключі до успіху! У чесних людей краще виходить будувати відносини. Заохочуйте себе бути чесним не тільки з іншими, але і з собою.

Читайте також Як знайти роботу після декрету: лайфхаки молодої мами

Дякуйте

Щедра подяку від душі – схвальний жест. Коли вам допомагають, дякуйте! Словами, або ж подячною листівкою або запискою. Це покаже, що ви цінуєте те, що для вас роблять. Вам захочуть допомагати й надалі.

Постарайтеся налагодити зв'язок з колегами! Адже хороші взаємини з колегами допомагають долати стрес і легше справлятися з робочими завданнями!

Відносини з босом: 11 головних заповідей

© jacoblund/IStock

Відносини роботодавця з працівниками можна довго обговорювати. Тут немає однозначної схемою, як вони повинні виглядати. Є лише здоровий глузд і вигода для обох. Начальнику важливо, щоб ви добре працювали і підтримували репутацію компанії. За це вам будуть платити зарплату, премії і понаднормові. Можливо, навіть підвищать у посаді. Ці заповіді допоможуть вам налагодити відносини з начальством.

Поставте себе на місце начальника

Уявіть, зі скількома проблемами і питаннями стикається ваш начальник протягом дня і спробуйте їх вирішити або дати відповідь. Вгадати, які питання ваш супервайзер може задати вам про вашу роботу або проекті, і підготуйте продумані відповіді на них. Вчіться думати на крок вперед і станете незамінною частиною команди! І пам'ятайте, у вашого начальства теж є робота, яку він виконує. Про якісь завдання ви можете навіть не знати, але вони є і потребують неабиякої відповідальності і віддачі. Іноді вони ведуть себе певним чином не просто так – можливо начальника вашого начальника також чинить тиск і демонструє вимогливість. Поставтеся до поведінки начальства з розумінням.

Покажіть свою цінність

Вас взяли на роботу з якоїсь причини, тому, доведіть, що маєте цінність. Покажіть, що ви несете користь для організації або свого відділу. Звичайно, начальство хоче, щоб ви не тільки погоджувалися з ними, але й відкрито обговорювали реальні труднощі і завдання, які належить вирішити. Говоріть впевнено, підкріплюйте мова фактами і пропонуйте варіанти вирішення проблем. Це змусить начальство довіряти вам.

Робіть все, щоб представити начальника в кращому світлі

Кожен дбає про свою репутацію. Якщо ви можете уявити свого боса в кращому світлі, він буде щасливий. А якщо щасливий бос – щасливі і співробітники. Як мінімум, не варто виправляти начальника в присутності інших. Навіть якщо він дійсно не правий, вкажіть на помилку, коли інші підуть.

Вивчіть, коли і як говорити з начальством

Ваш начальник любить короткі листи по суті або воліє детально розписані звіти про все, що відбувається? Йому достатньо надати короткий опис того, на якій стадії проект або краще детально розписати всі пройдені етапи? Ви повинні знати відповіді на такі питання! Це поліпшить ваші стосунки і допоможе ефективно вирішувати робочі питання.

Читайте також Як забути про роботу на вихідних і розслабитися: 4 незамінних ради

Попросіть відгук про роботу

Не бійтеся попросити у начальства відгук про виконану роботу. Не думайте, що ваша праця не цінується, або навпаки – ідеальна. Якщо ваш начальник сам не вказує на позитивні сторони або моменти, які варто виправити – проявіть ініціативу.

Дізнайтеся боса особисто

Вам не обов'язково бути друзями або разом зависати на вихідних. Однак, немає нічого поганого в тому, щоб запитати, як пройшли вихідні, чим вони захоплюються, або цікавляться поза роботи. Начальство – теж люди, тому людське спілкування їм не чуже.

Запропонуйте допомогу

Запитуйте у начальства, чи не потрібна допомога в якихось проектах. Не завжди начальство може першим попросити про допомогу в деяких питаннях, але ваша ініціатива буде оцінена. Адже всі ми часом відчуваємо, що в добі недостатньо часу, щоб все встигнути.

Тримайте в курсі начальника

©imtmphoto/iStock

Ніхто не любить таких сюрпризів, тому, якщо у вас виникають труднощі в роботі – повідомте про це заздалегідь. Не ховайтеся за обставинами або помилками, просто тримайте боса в курсі, що відбувається. Навіть якщо все добре, повідомте про це. Це вигідно вам обом: начальник буде в курсі того, як просувається робота і йому не доведеться пильно стежити за вами.

Менше обіцяйте, робіть більше

Намагайтеся давати найкращий результат, ніж від вас очікують. Наприклад, якщо ви працюєте над якоюсь задачею, визначте реалістичний термін її виконання. А потім, здивуйте боса тим, що здайте її раніше терміну. Це покаже вашу проактивність та уміння розпоряджатися своїм часом.

Просіть поради і допомоги

Начальство зацікавлена у професійному розвитку своїх підлеглих. А вже виглядати в їхніх очах професіоналом – точно хочуть всі. Не бійтеся запитати ради у начальника. Тільки не питайте про щось банальне і цілком зрозумілий і вам, все повинно виглядати природно. Спробуйте разом знайти рішення складної проблеми і покажіть, як ви цінуєте думку начальника.

Показуйте повагу

Навіть якщо вам не подобається ваш начальник, проявіть повагу. Цілком імовірно, що вони не просто так займають цю посаду. Як не крути, начальник – вище вас в офісній ієрархії. І ваша неповага до нього може нашкодити вам.

Надбавка до зарплати, премія або просування по кар'єрних сходах, так чи інакше, залежать від ваших відносин з начальством. Не варто підлизуватися і намагатися догодити у всьому. Просто якісно виконуйте свою роботу і слідуйте цим заповідям.

Читайте також Чому ми напружені на роботі і як позбутися цього, — поради на кожен день

Відносини з підлеглими: 5 золотих правил

©jacoblund/iStock

Начальник, головний менеджер, бос, супервайзер або тимлид? Неважливо, як вас називають, головне те, як працюють ваші підлеглі і як будуються ваші взаємини. Будувати відносини з підлеглими, як йти по сколькой доріжці. Панібратство і фамільярність не призведуть до плодному співпраці, так само, як і надмірна суворість. Як правильно будувати стосунки з підлеглими? Дотримуйте кілька правил, які допоможуть триматися золотої середини.

Підтримуйте контакт

Заведіть правило регулярно в призначений час зустрічатися зі своїми підлеглими. Це можуть бути конференц-дзвінки, п'ятихвилинки в офісі або щотижневі наради. По можливості, проводите зустрічі на позитиві і частіше звертайтеся до підлеглих по імені.

Показуйте довіру

Заохочуйте ініціативність ваших підлеглих. Давайте їм можливість пропонувати цікаві ідеї для економії коштів компанії, поліпшення та автоматизації робочих процесів.

Встановіть правила

Навчіть співробітників будувати відносини. Припиняйте донесення на інших та поширення особистої інформації про інших. Недоречні жарти і коментарі припиняйте фразами «Я не думаю, що мені потрібно чути це зараз». Повертайте розмова в робоче русло.

Відзначайте важливі події

Приділяйте увагу таким важливим подіям, як дні народження співробітників або їх «ювілеї» роботи у вашій компанії. Відзначайте досягнення похвалою, оплесками всього колективу або листівкою. Влаштовуйте святкові ланчі з тортом раз в місяць, щоб привітати всіх іменинників за поточний місяць.

Сприяє зростанню

Допомагайте довести роботу працівника до досконалості доречними радами. Спостерігайте за кар'єрним зростанням працівників і допомагайте досягати нових висот. Давайте слушні рекомендації щодо розвитку і вдосконалення навичок і пропонуйте більш складні завдання з високою оплатою.

Як поліпшити відносини з колегами, начальством або підлеглими? Головне, будьте терплячими. Побудова здорових робочих відносин вимагає трохи часу. Намагайтеся критикувати акуратно, приязно і по справі. Дотримуйтеся субординації і не проявляйте зайву дружелюбність з тими, хто це не вітає. В такому випадку, ваша робота буде приносити не тільки гроші, але і задоволення! Нехай робота буде для вас тим місцем, в яке хочеться повертатися з новими ідеями!

Як побудувати позитивні відносини з колегами на роботі
© opolja/IStock Протягом робочого тижня люди взаємодіють з колегами частіше, ніж з близькими. Позитивне взаємодія між співробітниками сприяє не тільки поліпшенню умов
Як вчитися на робочому місці: 5 стратегій, які сприяють саморозвитку
© AntonioGuillem/IStock Задаючи собі питання, як навчання на робочому місці, ви показуєте, що вам потрібно більше, ніж просто робочий процес. Ви бажаєте знань і
Здорова робоча атмосфера: як побудувати відносини на роботі
Робота – місце, де ми проводимо більшу частину нашого життя, тому важливо перебувати в здоровій атмосфері. Ваші стосунки з колегами та начальником здатні вплинути на
Про що не варто говорити з колегами: 8 тем-табу для обговорення на роботі
© monkeybusinessimages/iStock Побудувати хороші взаємини з колегами непросто, адже далеко не всі з них готові стати вашими друзями. Якщо в колі своїх близьких можна
4 типи керівників та способи налагодити відносини з ними
© bowdenimages/IStock Якщо ви хочете комфортно почуватися на роботі, то постарайтеся вибудувати добрі стосунки з начальником. Challenger запевняє, що всіх керівників
Як прийняти і полюбити нецікаву роботу
Як прийняти і полюбити нецікаву роботу
Як прийняти і полюбити нецікаву роботу
22.03.19 Поради про саморозвиток
© Burst/Pexels Якщо ви не любите свою роботу, то це не привід звільняти. Краще подумайте, що ви можете зробити, щоб змінити ситуацію. Далі ми розповімо про лайфхаках, які