Як почати цінувати і поважати себе: 19 порад психолога
19.03.2019 6 894 0 newsdaily.org.ua

Як почати цінувати і поважати себе: 19 порад психолога

В закладки

Як почати цінувати і поважати себе: 19 порад психолога

©Pixabay

Не кожен чоловік здатний ставитися до себе з любов'ю і повагою, а це дуже важливо для того, щоб жити щасливим і успішним життям. Якщо ви не знаєте, як почати цінувати і поважати себе, то ці поради від психологів допоможуть вам змінити життя до кращого.

Вміст матеріалу

1. Усвідомте свою самодостатність, щоб почати цінувати себе

Ви не повинні бачити своє щастя виключно в любові потрібно вчитися любити себе незалежно від того, чи є у вас друга половинка. Також усвідомте, що ніщо не може доповнити вас, адже ви вже самодостатні. Тобто, не можна любити себе за красиву зачіску або дорогу машину. Любов до себе повинні бути без всяких причин і умов.

2. Прийміть себе повністю, щоб почати цінувати себе

Навчіться приймати себе такою людиною, як ви є, в будь-якому прояві, вербальному і невербальному вираженні. Не можна засуджувати себе за зроблені помилки, адже вони зробили вас сильніше і дали цінний урок. Впроваджуйте ці знання в життя! Коли слово «прийняття» перестане асоціюватися у вас з слабкістю, ви почнете жити з легкістю і спокоєм. Але прийняття себе зовсім не означає, що ви не повинні нічого робити для перемоги над своїми недоліками! Просто не звинувачуйте себе за них і прагнете стати кращою версією себе.

3. Вам не потрібна причина, щоб любити і поважати себе

Якщо ви будете шукати причини, щоб любити себе, то кохання не буде повною, а в думках одразу ж з'являться сумніви. Любите і цінуєте себе просто так, без жодних умов!

4. Перестаньте підносити людей на п'єдестали і усвідомте, що всі рівні

Всі люди рівні між собою. Не існує тих, хто краще або гірше вас, тому перестаньте порівнювати себе з іншими. Інакше вам ніколи не навчитися поважати себе і бути впевненим у собі людиною. Просто будьте рівними з усіма, і побачите, що внутрішня легкість прийде!

5. Щоб почати поважати себе, не порівнюйте себе з іншими

Не потрібно рівнятися на когось і намагатися бути тим, чим ви не є. Порівняння себе з ким-то призводить лише до засудження самого себе і заважає вам прийняти себе таким, як ви є. Як би ви не намагалися, все одно вам не вдасться прожити чуже життя, тому просто будьте собою і розширюйте свою зону комфорту. Єдина людина, з яким ви повинні себе порівнювати-це ви самі!

6. Поважайте своє тіло і свій розум

Поважати свій розум — значить любити себе як духовної людини, здатної мислити і бути усвідомленим. Не дозволяйте вашій свідомості вбирати в себе різний інформаційний сміття – отфильтровывайте те, про що думаєте. Мисліть позитивно, розвивайте свій розум, медитуйте.
Поважати своє тіло — значить, вести здоровий спосіб життя і піклуватися про свій фізичний стан. Позбавтеся від шкідливих звичок, займайтеся спортом, харчуйтеся збалансовано – це дасть вам додаткову впевненість в собі.

7. Позбавтеся від «буркуна» всередині вас, який засуджує всіх навколо і заважає вам поважати себе

Засудження інших чи себе забирає дуже багато енергії. Краще замініть бурчання і засудження на адекватність і просте споглядання, що допоможе вам тверезо поглянути на будь-яку ситуацію.

8. Якщо вам щось не подобається, не треба терпіти – дійте

Багатьох з нас з раннього дитинства вчили терпіти у важких ситуаціях. Але так не повинно бути! Якщо вам щось не подобається – говоріть про це прямо. Чим більше ви будете вирішувати неприємних ситуацій, тим більше у вас з'явиться любові і поваги до себе.

9. Щоб цінувати себе, розрізняйте, що ви приймаєте в людях, а що ні

Завдяки особистісним кордонів, які ви визначаєте, люди будуть знати, що ви дозволяєте їм, а що ні. Завдяки цьому ви почнете краще розбиратися в людях, і ніхто не зможе сісти вам на шию.

©Pixabay

10. Заохочуйте себе, коли досягаєте своїх цілей

Поставили мету і досягли її? Порадуйте себе приємними речами, наприклад, купіть собі улюблені солодощі. Така винагорода закріпить у вашій голові думка, що добиватися мети вдвічі приємніше і підкреслить радість від результату.

11. Якщо хочете навчитися поважати себе, годі нити!

Не нийте самі і не дозволяйте плакатися вам в жилетку іншим. Ниття не вирішить проблем, а скигліїв ніхто не любить, адже вони ніяк не тягнуть на сильну особистість. Якщо людина багато скаржиться, значить, він не збирається вирішувати свою проблему. Позбавтеся від таких людей у своєму оточенні і не будьте таким самі.

12. Беріть відповідальність за свої дії, їли хочете цінувати себе

У будь-якій ситуації вчіться відповідати за свої дії. Щоб знайти відповіді на питання, розпишіть по пунктах все, що сталося, і починайте шукати рішення. Так ви перестанете скаржитися і винити інших в тому, що маєте зараз.

13. Аби поважати себе, визначте свої сильні сторони

Ви повинні точно знати про всіх своїх перевагах як особистості. Якщо цього не знаєте самі, то як можна очікувати поваги від інших? Ви можете навіть виписати всі свої позитивні характеристики на папері й час від часу перечитувати цей список.

14. Довіряйте собі, щоб навчитися цінувати себе

Прислухайтеся до своїх бажань і дійте відповідно своїм намірам. Говоріть те, що хочеться. Чим більше ви так робите, тим більше будете жити своїм, а не чужим життям.

15. Щоб навчитися поважати себе, робіть самоаналіз

Цікавтеся собою, в прямому сенсі цього слова! Пізнавайте себе, наповнюйте життя цікавими для вас подіями, будьте цікаві самі собі. Відкривайте нові для себе речі, які підвищують ваш настрій, розвивайтеся в улюблених напрямках і займайтеся тим, що вам подобається.

16. Поставте собі велику мету і реалізуйте її

Ця мета повинна постійно розбурхувати вас, і не бійтеся, якщо спочатку вона буде здаватися нездійсненною. Живіть цією мрією і поступово втілюйте її в життя. Адже чим складніше мета, тим більше енергії для її втілення у вас з'явиться.

17. Щоб цінувати себе, навчитеся любити інших людей

Приймайте людей такими, як вони є, і не намагайтеся змінити їх. Намагатися змінити когось- все одно, що намагатися змінити Всесвіт. Люди навколо є нашим відображенням. Подумайте, якщо всі здаються вам злими, потрібно змінитися самому?

18. Аби поважати себе, не потрібно бути ідеальною людиною

Сучасне суспільство зі всіх сторін нав'язує нам перфекціонізм і прагнення бути правильним у всьому. Але краще всього – залишатися собою. Дозвольте собі і оточуючим бути такими, як ви є, прийміть і полюбіть їх і себе.

19. Якщо хочете навчитися цінувати себе, навчитеся охайно виглядати

Ваш зовнішній вигляд визначає ваше ставлення до собі самому. Якщо людина неохайний і неакуратний, одягнений у брудну одежу, і погано пахне, значить, він не поважає сам себе. В такому випадку розраховувати на пошану інших не доводиться, тому завжди стежте за своїм зовнішнім виглядом.

©Pixabay

Тепер вам відомо, як почати цінувати і поважати себе. Впроваджуйте знання в життя!

Читайте також Чому болить праворуч вгорі живота: поширені причини

Як почати цінувати життя: 4 надійних і перевірених способу
©BlackbourneA/IStock Якщо ви навчитеся дорожити кожним прожитим моментом, ви станете набагато щасливіше і перестанете даремно втрачати час. Портал improve дає цінні
Як почати цінувати і поважати себе: поради для поліпшення життя
© SanneBerg/iStock Вам легше похвалити іншої людини, ніж себе? Чому? Ви такий же прекрасний людина, як будь-який інший. Чому ви недооцінюєте себе? Спробуйте знайти в собі
Як почати цінувати себе: 12 ефективних практик, з якими ви полюбите себе
© DanaTentis/Pixabay Ваше життя дуже насичена. Ви граєте різні ролі. Ви і мама, і дружина, і цінний співробітник, і найкраща подружка. Всі потребують вашої уваги,
Як почати жити життям, яка влаштовує: 3 способи
© SARINYAPINNGAM/iStock Важливо знати, як цінувати життя, щоб не втратити цінні моменти і насолоджуватися кожною проведеною секундою. Greatist розповідають, як змінити
Як перестати заздрити оточуючим і почати цінувати своє життя
© Rawpixel/IStock У всіх в житті трапляються важкі моменти: проблеми у відносинах, професійне вигорання, відсутність задоволеності життям. Це створює відчуття того, що у
Як перестати нервувати і жити спокійно
Як перестати нервувати і жити спокійно
Як перестати нервувати і жити спокійно
31.03.19 Поради про саморозвиток
© Deagreez/iStock На жаль, наше життя не так безхмарна і взагалі не схожа на казку. Проблем, хвилювань, тривог і розчарувань у ній вистачає. Часто ми починаємо нервувати