П'ять міфів про здоровий спосіб життя, які спростовують вчені
30.06.2019 534 0 newsdaily.org.ua

П'ять міфів про здоровий спосіб життя, які спростовують вчені

В закладки

П'ять міфів про здоровий спосіб життя, які спростовують вчені

©Massonstock/IStock

Здоровий спосіб життя – це вже справжній тренд, якому намагаються слідувати дуже багато. Але чи все ми робимо правильно в гонитві за відмінною фізичною формою? Навколо теорії правильного харчування і активності утворилося стільки міфів, що деякі з них давно пора розвіяти.

Ось що пише в своїй книзі «Історія людського тіла» професор Гарвардського університету Даніель Ліберман:

Міф 1. Людина спочатку еволюціонував як вегетаріанець, тому бути веганом – корисно

Насправді наш організм чудово пристосований до споживання м'яса і риби. Наші давні предки мали маленький мозок і велику систему травлення, так як засвоєння рослинної їжі вимагає багато енергії. Але як тільки люди навчилися вживати м'ясо, їх травний тракт почав зменшуватися, а мозок – збільшуватися! Також зменшилася щелепу і з'явились різці.

При цьому люди не повинні їсти м'ясо тільки тому, що їх організм пристосований до цього. Вегетаріанці і справді живуть довше, але ростити своїх дітей веганами професор не рекомендує.

© Maryna Iaroshenko/iStock

Міф 2. Свіжовичавлені соки найкорисніші

З'їсти незбиране яблуко – в рази корисніше, ніж випити фреш з нього. Фрукти містять глюкозу і фруктозу, які дуже корисні для організму. Але фішка в тому, що в цілих фруктах ці речовини зав'язані на клітковині, що уповільнює процес їх засвоєння організмом. А ось з свіжовичавлених соків глюкози надходить відразу багато, що призводить до надмірного виділення інсуліну.

© coscaron/IStock

Міф 3. Кращий спосіб схуднути – зайнятися спортом

Займаючись спортом, людина втрачає багато енергії, при цьому в організмі виділяється гормон стресу кортизол, який призводить до відчуття голоду. Дієта діє набагато ефективніше, а з допомогою фізичної активності найкраще підтримувати вже набуті форми. З іншого боку, для загального стану здоров'я заняття спортом дуже корисні, але все має бути в міру.

© vadimguzhva/iStock

Міф 4. Біг на довгі дистанції підходить не всім

Як тільки наші предки навчилися ходити на двох ногах, вони відразу побігли. При цьому наш організм пристосувався саме для тривалого бігу: ми охолоджуємося через піт, у нас короткі пальці на ногах і зручна для бігу форма стопи, а ще розвинені сідниці, які працюють саме під час бігу.

© undrey/IStock

Міф 5. Для здорового сну потрібна тиша і темрява

Поступове засипання – це адаптаційний процес, адже людина постійно прокидався, чуючи сопіння своїх одноплемінників, виття гієн і так далі. Повна тиша могла означати тільки те, що сталося щось непоправне. А сучасні племена укладають своїх немовлят спати прямо під час ритуальних танців з бубнами – про який тиші може йти мова?

©gpointstudio/IStock

Подивіться на здоровий спосіб життя під іншим кутом, і застосовуйте нові знання собі на користь!

Читайте також Дорожня карта до дзену: як навчитися самостійно заспокоюватися

6 міфів про фітнес, віра в які віддаляє вас від спорту
© Melpomenem/IStock Про фітнесі існує дуже багато міфів і помилок. Саме з-за цього деякі люди відмовляються від спорту, зраджуючи свою мрію про ідеальне тіло. Така
7 міфів про здоров'я, які заперечують дієтологи
© Burst/Pexels Існує безліч теорій про здоровий спосіб життя. Більшість з них не доведені та не мають підтверджень. Далі ми розповімо про деякі неправдивих переконаннях.
5 міфів про ваш метаболізм, в який потрібно перестати вірити
© Dash_med/IStock Швидкий метаболізм — це те, що намагаються розгадати всі новомодні гуру здорового способу життя. Звідси і величезна кількість міфів і вигадок, яке
Як довголіття матерів впливає на тривалість життя їхніх дочок
© juliescreativecakes.co.uk Жінки, чиї матері дожили до 90-річного віку, мають на 25% більше шансів стати довгожителями, запевняють вчені з Каліфорнійського університету
3 лайфхака, як легко і просто перейти на ЗСЖ
© mladensky/IStock Звикли перекладати турботу про себе в довгий ящик? Пора зрозуміти, що ніхто не несе відповідальність за ваше здоров'я, крім вас. Так, здоровий спосіб
Названий ризик, якому піддаються працюють в нічну зміну
© Szepy/iStock Дослідники з Гарварду визначили, чим загрожує жінкам робота у вечірній та нічний час. Виявилося, що це може призводити до появи діабету 2-го типу. При