Названий ризик, якому піддаються працюють в нічну зміну
09.05.2019 697 0 newsdaily.org.ua

Названий ризик, якому піддаються працюють в нічну зміну

В закладки

Названий ризик, якому піддаються працюють в нічну зміну

© Szepy/iStock

Дослідники з Гарварду визначили, чим загрожує жінкам робота у вечірній та нічний час. Виявилося, що це може призводити до появи діабету 2-го типу. При неправильному графіку роботи ризик захворіти цією хворобою значно зростає. Про це повідомило авторитетне видання Daily Mail.

Вміст матеріалу

Дослідження

Дослідження проходило за участю 150 000 медсестер, за якими спостерігали протягом 15-ти років. Воно показало, що плаваючий графік роботи пригнічує здатність організму контролювати рівень цукру в крові. Кожні 5 років роботи в змінному графіку, можливість появи такої недуги підвищувалася на 30%. Серйозно все погіршували шкідливі звички. Ожиріння, куріння, разом з неправильним харчуванням і відсутність фізичної активності збільшували ризик діабету в 2,3 рази. Вчені вважають, що робота по змінах стає причиною порушень природних ритмів в тілі, а це призводить до дисбалансу гормонів.

Також неправильний спосіб життя негативно впливає на бактерії в кишечнику. Раніше повідомляли, що безсонні ночі мають зв'язок з ризиком набору зайвих кг. Організм в стресовій ситуації, починає збирати енергію в жирі. Він з'являється, якщо навіть людина контролює своє харчування. Тоді все необхідне харчування організм отримує з-за руйнування м'язів. Вчені кажуть, що порушені ритми, і режим сну впливають на процес метаболізму, що приносить із собою чимало довгострокових негативних наслідків.

Отже, це ще одне підтвердження небезпеки для здоров'я роботи в нічну зміну. З-за неї природні циркадні ритми організму порушуються. Раніше вчені дійшли висновку про те, що робота по ночах може сприяти розвитку депресії. Крім того, вона викликає ожиріння, а також серцево-судинних захворювань. Крім того, у жінок, які часто працюють в нічну зміну, відзначався підвищений ризик тривожних станів, гіпертонії і навіть раку грудей. Знаходили також вчені зв'язок між нічними змінами і діабет. Але нове дослідження стало першим, яке простежило за загальним впливом нездорового способу життя і змінного графіка роботи на ризик розвитку діабету 2-го типу.

© PRImageFactory/iStock

Висновки

Вчені припустили, що плаваючий графік викликає порушення природних циркадних ритмів в організмі. Це, в свою чергу, веде до гормонального дисбалансу. Також нездоровий спосіб життя може негативно впливати на корисні бактерії в кишечнику.

Співавтор дослідження доктор Zhilei Shan зі школи громадського здоров'я Гарвардського університету сказав: «Більшість випадків діабету типу 2 можна запобігти, дотримуючись здоровий спосіб життя».

Дослідники відзначили, що всі медсестри в дослідженні були жінками і в основному білими. Тому їх результати можуть бути незастосовні до чоловіків або іншим етнічним групам.

Як відновити сили після нічної зміни: 8 порад від медсестер
© PRImageFactory/iStock Медсестри знайомі з негативним ефектом нічних змін, як ніхто інший. Крім того, що це вимотує, такий графік роботи ще і підвищує ризик деяких
Ваша робота може підказати, чи загрожує вам розлучення, — дослідження
© BernardaSv/iStock Зберегти шлюб і відносини з роками – це велика праця. На нього йде не менше сил, ніж на роботу. Багато пар намагаються боротися за любов і запобігти
Як залишатися красивою і здоровою, якщо у вас робота з нічним графіком
© nortonrsx/iStock Згідно з дослідженнями, робота в другу зміну збільшує ризик розвитку серцевих захворювань. Як залишатися молодою і красивою з нічним графіком роботи?
Вживання парацетамолу при вагітності може знижувати IQ дитини, дослідження
© Maksud_kr/IStock Дослідники з Гарварду попередили жінок про наслідки невибіркового вживання поширених ліків. З'ясувалося, що вживання парацетамолу при вагітності
Дослідження показало, що втрата всього 6 годин сну загрожує виникненням діабету
© pixabay.com Американський журнал психології, ендокринології та метаболізму опублікували результати досліджень, які проводилися на мишах. У ході дослідження вчені
Дослідження показало, в якому віці наша самооцінка на самому піку
©m-imagephotography/IStock Нещодавнє дослідження встановило вік, коли наша самооцінка досягає свого піку, а також фактори, які впливають на її коливання. Детальніше про