Як зняти напругу, не виходячи з себе і вдома
16.04.2019 510 0 newsdaily.org.ua

Як зняти напругу, не виходячи з себе і вдома

В закладки

Як зняти напругу, не виходячи з себе і вдома

© pexels

Ми погано їмо, мало спимо, постійно подстегиваем свій організм кофеїном та іншими енергетиками, змушені контактувати з незнайомими людьми, не маючи можливості «випустити пару» і постійно стримуючи емоції. Ця метушня міста не дає нам ні хвилини спокою, що призводить до стресу. Піклуючись про вас, ми підготували кілька порад, які допоможуть вам зняти напругу, не виходячи з дому.

Спробуйте дихальні техніки для зняття стресу

  • Техніка «Дихання для швидкого очищення»

Ця техніка для тих, кому потрібно швидко зняти стрес за хвилину. Зробіть повільний вдих, рахуючи до трьох, а потім повільний видих, продовжуючи вважати до шести. Даний спосіб допомагає вивести з кровотоку гормон стресу кортизол.

  • Техніка «Дихання квадратом»

Зробіть повільний вдих носом, рахуючи про себе: «1, 2, 3, 4, 5», дихайте при цьому глибоко. Робіть «дихання квадратом», поки не заспокоїтеся. Десять хвилин такої практики нормалізують психіку, і стрес йде. Дихати квадратом можна не тільки в стресових ситуаціях, але і, наприклад, увечері, щоб налаштуватися на хороший сон.

  • Техніка Дихання в три етапи»

Сядьте в спокійне місце і з'єднайте кінчики пальців рук. Зробіть вдих через ніс, затримайте дихання, зробіть видих через ніс. Вдих, видих і затримка — все на рівний рахунок, наприклад, від 1 до 5. Уявіть, що з видихуваним повітрям з тіла виходить весь негатив, а на вдиху тіло отримує позитивну енергію.

  • Техніка «Гора»

Дихайте повільно, намагаючись кожен вдих зробити більш повільним і глибоким. Досягнувши максимуму, затримайте дихання на кілька секунд, і знову дихайте по наростаючій. Це дозволяє швидко заспокоїтися і зосередитися на диханні.

  • Техніка «Горизонт»

Закиньте голову вгору, зробивши при цьому глибокий вдих, потім опустіть очі до рівня горизонту, повільно видихаючи і розслабляючи м'язи. Після декількох циклів зможете тверезо оцінити майбутню ситуацію.

© fizkes/iStock

Випробуйте фізичні способи швидко зняти стрес

  • Техніка «Шалена рука»

Це вправа практикують в школах акторської майстерності. Бажано виконувати його, коли навколо вас нікого немає. Трусіть, смикайте рукою, хапайтеся за різні частини тіла, бийтеся в конвульсіях, прикидывайтесь мертвим, а потім знову почніть з подвоєною силою. Перейдіть на іншу руку, а потім ногу.

  • Гучний крик

Покричите — голосно, від душі, з усієї дурі. Це один з відомих інструментів зняття напруги в психотерапії.

  • Самомасаж

Масажуйте голову протягом декількох хвилин, просуваючись від чола до потилиці і назад. Під час самомасажу повільно і глибоко дихайте.

  • Танець

Поставте запальну пісню і відірвіться так, як ніколи раніше.

© bruce mars/Pexels

Поплачте

Якщо хочеться поплакати, не стримуєте себе. Плач знімає м'язову напругу, тому для зняття стресу іноді достатньо просто як слід прореветься.

Випустіть пар

Візьміть подушку, бийте і кидайте її з усіх сил. У кожен кидок вкладайте максимум емоцій, випустіть злість, позбавтеся від надлишку адреналіну. Уявіть ворога, що стоїть біля стіни, і метните в нього подушкою. Це допоможе і випустити пар, і квартиру цілої зберегти. Робота з подушкою є одним з найбільш ефективних вправ в тілесно-орієнтованої терапії.

Напружтеся, а потім розслабтеся

Знайдіть грубу тканину або сухе рушник, зробіть глибокий вдих і різкий видих, після чого почніть сильно викручувати ганчірку, ніби це спеціальний силовий тренажер. Як тільки напруга в руках досягне піку, розслабтеся, відпустіть рушник. Знову вдих-видих — і по-новому колу. Важливо повністю розслаблятися в перервах, руки повинні висіти «мотузками».

Направте негативну енергію в корисне русло

Займіться генеральним прибиранням, винесіть з квартири старий мотлох, розберіть гардероб, пробіжитеся кілька разів навколо будинку.

Прийміть теплий душ

Контрастний душ не раджу з-за різкої зміни температури перетворить приємний потік води в сотні колючих голок. Від цього ситуація лише погіршиться, так як різке охолодження тіла — також джерело стресу.

© RossHelen/IStock

Повільно охладитесь

Змочіть прохолодною водою шию, здійснюючи масажні рухи зверху вниз. Монотонні дії і рівне дихання заспокоять нервову систему в лічені хвилини.

Візьміть капсули з жирними кислотами

На стан нервової системи благотворно впливають жирні кислоти, зокрема, омега-3. Допоможе прийом капсули з риб'ячим жиром (видавіть прямо на мову), або шматочок жирної морської риби. З'їжте банан або морожене (ці два продукти є непоганими антидепресантами).

Проявіть фізичну активність

Проведіть пробіжку, пройдіться вгору-вниз по сходах, зробіть кілька присідань. М'язовий тонус розрядиться природним шляхом, а мозок зможе знову концентруватися на потрібних вам речей.

Заваріть чай

Стрес можна зняти чаєм з гібіскусом або м'ятою. Вони тримають вас в тонусі і, при цьому, заспокоюють.

Займіться творчістю

Стрес можна зняти творчими способами, наприклад, що-небудь розфарбувати. У книжкових магазинах продаються спеціальні антистрес-розмальовки для дорослих, які допомагають заспокоїти нерви. Не обов'язково перевтілюватися в художника, підходить будь-який вид творчості — музика, написання текстів, віршів, вишивання або в'язання.

Читайте також Багато чи мало: як допомогти собі розслабитися всього за 5 хвилин

Підбірка кращих дихальних вправ для розслаблення
Люди недооцінюють всю силу дихальних вправ, якими користуються ті, хто займається йогою і медитацією. Навіть вчені не можуть не визнати, що ця техніка релаксу допомагає
5 вправ, які гарантовано позбавлять від стресу
© IStock Щодня людина стикається з неприємними ситуаціями і людьми, через що псується настрій, він втрачає продуктивність і сили. Стрес є найпоширенішою причиною появи
Як самостійно заспокоїтися, якщо рівень нервозності зашкалює
© LightFieldStudios/IStock Нервозність – стан, що серйозно шкодить психічному здоров'ю. Під час стресових ситуацій частішає серцебиття, підвищується пітливість,
Успішні та ефективні способи зняття стресу
Успішні та ефективні способи зняття стресу
Успішні та ефективні способи зняття стресу
20.04.19 Поради про саморозвиток
© Deagreez/iStock Стресові ситуації трапляються з нами майже кожен день і найчастіше вони негативно впливають на наше самопочуття. Kobieta. Pl розповідають про перевірені
Як позбутися стресу в житті: ефективні способи мінімізації негативу
© Poike/IStock Стрес, депресії, неврози – незмінні супутники нашого життя, яким особливо схильні жителі великих міст. «Як позбутися від стресу?», – запитують чоловіки і
4 розтяжки, які анатомічно допомагають позбутися стресу
© jacoblund/IStock Ви коли-небудь відчували припливи тривоги або моменти, коли ви відчували такий стрес, коли здавалося, що зараз лусніть? Всі ми відчували таку напругу,