Підбірка кращих дихальних вправ для розслаблення
09.05.2019 1 357 0 newsdaily.org.ua

Підбірка кращих дихальних вправ для розслаблення

В закладки

Підбірка кращих дихальних вправ для розслаблення

Люди недооцінюють всю силу дихальних вправ, якими користуються ті, хто займається йогою і медитацією. Навіть вчені не можуть не визнати, що ця техніка релаксу допомагає налагодити роботу легенів, зняти стрес, позбутися від тривоги, покращити пам'ять та багато іншого. Причому виконувати дихальні вправи можна прямо вдома, в ліжку. Завдяки їм знижується кров'яний тиск, настає розслаблення і приходить відчуття спокою.

Пропонуємо випробувати 6 кращих дихальних вправ для тих, хто щодня бореться зі стресом.

Прогресивна релаксація

Перше правило – глибоке і повільне дихання в процесі виконання цієї вправи. Для початку закрийте очі. Далі переходимо до напрузі і розслабленню кожної групи м'язів вашого тіла. Пальці ніг, стопи, коліна, стегна і т. д. Витрачайте на це 1-2 секунди, не більше. Якщо вам дискомфортно, ви поки не можете зосередитися, зробите наступне: вдих через ніс, затримка дихання на 5 секунд і видих через рот. Якщо раптом ви відчули, що у вас крутиться голова після затримки дихання, відновіть його, відпочиньте кілька секунд і продовжуйте виконувати вправу.

Поперемінне дихання

Якщо ви так напружені, що знижується ваша мозкова активність (не можете працювати в повну силу), це вправа – те, що вам потрібно. Воно додасть вам енергії, допоможе прокинутися, так що його рекомендують виконувати навіть вранці.

Сядьте так, щоб вам було комфортно. До правої ніздрі притисніть великий палець правої руки. Після цього – глибокий вдих через ліву ніздрю. На його піку потрібно затиснути ліву ніздрю безіменним пальцем, видихнувши через праву. Повторіть ті ж самі маніпуляції, але вдихаючи тепер через праву ніздрю. Вправа не така проста, як могло здатися. Зате користь ви відчуєте вже після першого виконання.

Читайте також: Ефективні вправи для кардіотренування будинку

Техніка черевного дихання

Це вправа радять виконувати перед важливим іспитом, співбесідою: воно заспокоїть серце, зніме напругу, позбавить вас від паніки і тривоги. Але для того, щоб воно мало не разовий ефект, а позитивно позначилося на вашому здоров'ї, виконуйте його кожен день по 10 хвилин. Покладіть одну руку на груди, іншу – на живіт. Максимально глибоко вдихніть через ніс. Це потрібно, щоб в легенях склалося невелике розтягнення. Згодом вправу даватиметься вам легко, ви зможете контролювати дихання. До речі, якщо хочете стежити за ним, встановіть додаток Breathe Strong.

«Капалабхати»

Хитромудре назва часто замінюють на «сяючий диханням череп». Якщо кава ви не любите, або воно вже вам не допомагає, це вправа пробудить вас, допоможе сконцентрувати увагу, активізує роботу мозку. До того ж воно зігріє вас, адже ви будете не тільки робити вдих і видих, але і задіюєте живіт. Отже, спочатку робите повільний вдих. Після чого – швидкий і різкий видих. При цьому необхідно обов'язкове напруга нижній частині живота. 10 таких вправ буде досить, щоб вони вже відразу принесли користь вашому організму.

Керована візуалізація

Найпростіше вправу. Все, що вам потрібно, це глибоко дихати, закрити очі і уявити собі місце, де ви б хотіли опинитися в дану секунду. Релаксаційна техніка допомагає відпустити всі турботи, поліпшить настрій і дозволить розібратися в собі і своїх мріях.

Рівне дихання

Це вправа входить в систему – пранаяму. Завдяки йому люди позбавляються від безсоння, стресу. Його можна виконувати в будь-який час, але краще буде, якщо ви зробите це перед сном.

Вдихніть через ніс, порахувавши до чотирьох про себе. Видихніть через ніс, знову порахувавши до чотирьох. Все просто, чи не так?

Читайте також: Як сон впливає на працездатність різних органів нашого тіла

3 дихальних вправи для легкого позбавлення від стресу
Дихання є невід'ємною частиною йоги. Воно настільки важливо, що пранаяма — специфічне дихальна вправа йоги — є одним з ключових стовпів практики. 3 дихальних вправи для
Як позбутися стресу в житті: ефективні способи мінімізації негативу
© Poike/IStock Стрес, депресії, неврози – незмінні супутники нашого життя, яким особливо схильні жителі великих міст. «Як позбутися від стресу?», – запитують чоловіки і
Корисні секрети ідеальних форм Дженніфер Лопес
© Wall.ws McBackground/Flickr Дивлячись на Дженніфер Лопес, багато хто не вірять, що цій жінці через рік буде 50 років. Вона виглядає чудово для свого віку: можна було б
Вправи з дихальної гімнастики, яким варто навчити свого малюка
©Alexeg84/IStock Дихальна гімнастика – це комплекс вправ, які допомагають зняти стрес, підвищити концентрацію і розбудити тіло. Womenfitness розповідає детальніше про
Як йога впливає на фігуру: сила практик
© sandsun/iStock Йога – стародавня практика, яка крім вправ, що позитивно впливає на розум, тіло і душу. Аеробіка проста вважається одним з кращих способів поліпшити
3 ґрунтовних методики вакууму для живота, які допомагають скинути вагу
© macniak/iStock Вакуум – це одне з найбільш ефективних вправ для живота. Справа в тому, що воно зміцнює поперечну м'яз, яка майже не використовується під час виконання