3 дихальних вправи для легкого позбавлення від стресу
16.06.2019 1 290 0 newsdaily.org.ua

3 дихальних вправи для легкого позбавлення від стресу

В закладки

3 дихальних вправи для легкого рятування від стресу

Дихання є невід'ємною частиною йоги. Воно настільки важливо, що пранаяма — специфічне дихальна вправа йоги — є одним з ключових стовпів практики.

Ми вирішили розповісти вам про найкращих дихальних вправах, які позбавлять вас від стресу

Хоча ми знаємо, що фізична практика йоги може творити чудеса заспокоєння розуму, часто дихання, яке супроводжує його, дійсно має ключове значення.

Різні стресори потребують різних заходів. Спробуйте дихальні вправи нижче, залежно від того, який у вас зараз стрес. Редакція openfit призводить 3 дихальних вправи для легкого позбавлення від стресу.

Дихальна вправа № 1: дихання через ніздрі

© Oleksandr Pidvalnyi/Рexels

Ця техніка є однією з найбільш часто використовуваних (і давніх) дихальних вправ йоги. Вона використовувалася для заспокоєння нервової системи і зниження частоти серцевих скорочень, що робить її прекрасною технікою, якщо ви відчуваєте стрес і/або занепокоєння. Навесні її також добре зробити, тому що вона може допомогти позбавитися від сезонної алергії.

Як зробити: почніть з пошуку зручного місця, щоб сидіти і дихати природним шляхом через ніс. Потім піднесіть ліву руку до обличчя і помістіть вказівний і середній пальці між бровами. Покладіть великий палець на ліву ніздрю і дуже обережно закрийте її. Вдихніть через праву ніздрю і утримуйте, поки ваші легені наповнюються повітрям. Відпустіть ліву ніздрю і закрийте праву. Видихніть.

Повторюйте цей процес стільки, скільки хочете, чергуючи ніздрі. Не забувайте тримати плечі розслабленими, а дихання легким і рівним.

Дихання через ніздрю — це створення балансу між правою і лівою сторонами вашого тіла. У йозі права сторона відповідає вегетативної нервової системи і відповідає за регулювання основних функцій організму, а також дає вам енергію, творчий підхід і витривалість. Ліва сторона тіла вважається більш спокійної і більш пасивною. Традиційно починати альтернативне дихання через ніздрю на лівій стороні, щоб сприяти більш спокійному мислення на початку практики.

Дихальна вправа № 2: дихання бджоли

© alfcermed/Рexels

Це та техніка, яку ви захочете практикувати у відокремленому місці, але вона дуже ефективна для звільнення від гніву, розчарування і занепокоєння. Якщо ви відчуваєте сильне стиснення і напруга в грудях, шиї і плечах, обов'язково спробуйте її.

Як зробити: для початку сядьте зручно і дихайте рівно через ніс. Закрийте очі, візьміть вказівні пальці і обережно закрийте вуха.

Закривши вуха, вдихніть і почніть сильно гудіти під час видиху. Продовжуйте дзижчати, поки вам не знадобиться знову вдихнути, а потім повторіть. Коли ви закінчите, зробіть кілька вдихів, щоб дихати рівно і комфортно, як і ви.

Це може здатися безглуздим, але подивіться, чи зможете ви зосередити свою увагу на відчуттях всередині свого тіла. Ви помічаєте поколювання або вібрацію в голові й горлі? Зверніть увагу на довжину кожного видиху. Ви можете виявити, що вони починають ставати все довше і довше з вашою практикою, і що ваш стрес, гнів і занепокоєння тануть.

Дихальна вправа № 3: подихайте сидячи

© bruce mars/Рexels

Тут немає нічого особливого. Іноді все, що вам потрібно, це хвилина, щоб сісти, закрити очі і помітити своє дихання, щоб привнести усвідомленість в даний момент. Спробуйте встановити нагадування для себе протягом дня, щоб нагадати собі про необхідність виділити час для цього. Ця техніка дихання настільки проста, що ви можете робити це за столом, але це може бути хорошим шансом вийти на вулицю і змінити обстановку.

Кращі дихальні вправи для розслаблення

Сподіваємося, що вам знадобляться ці дихальні техніки. Внесіть у своє життя трохи розслаблення і заспокоєння.

Підбірка кращих дихальних вправ для розслаблення
Люди недооцінюють всю силу дихальних вправ, якими користуються ті, хто займається йогою і медитацією. Навіть вчені не можуть не визнати, що ця техніка релаксу допомагає
Як правильно дихати під час плавання: базові поради та вправи
© Pexels/Рixabay Правильна техніка дихання часто є однією з серйозних проблем, з якими доводиться стикатися людям під час плавання. Редакція Епјоу Swimming розповіла
Як позбутися стресу в житті: ефективні способи мінімізації негативу
© Poike/IStock Стрес, депресії, неврози – незмінні супутники нашого життя, яким особливо схильні жителі великих міст. «Як позбутися від стресу?», – запитують чоловіки і
Вправи з дихальної гімнастики, яким варто навчити свого малюка
©Alexeg84/IStock Дихальна гімнастика – це комплекс вправ, які допомагають зняти стрес, підвищити концентрацію і розбудити тіло. Womenfitness розповідає детальніше про
Як навчитися швидко засипати, не рахуючи звірів
© Povozniuk/iStock Кожну ніч ви крутитеся в ліжку з боку в бік, намагаючись зімкнути очі, але знову стикаєтеся з проблемою безсоння? Повірте, ви не самотні. Тим не менш,
8 поз йоги для витончених стегон
©fizkes/IStock Йога – відмінний спосіб вивільнити напруження, яке виникає в тазостегнових суглобах, а також розвинути гнучкість і поліпшити техніку дихання. Сьогодні ми