9 звичок перед сном, які можуть зіпсувати наступний день
11.03.2019 300 0 newsdaily.org.ua

9 звичок перед сном, які можуть зіпсувати наступний день

В закладки

9 звичок перед сном, які можуть зіпсувати наступний день

© IStock

В кінці напруженого робочого дня всі ми чекаємо того моменту, коли нарешті зможемо розпластатися на улюбленій ліжка і заснути сном немовляти, забувши про всі проблеми. Проте реалії такі, що як тільки ми опиняємося в спальні, від сонливості не залишається і сліду. Давайте дізнаємося, які дев'ять звичок перед сном можуть зіпсувати нічний відпочинок і весь наступний день в цілому:

З'ясовувати стосунки з партнером

© pixabay.com

Один з найвірніших способів промучився від безсоння всю ніч — з'ясовувати стосунки з чоловіком/хлопцем в ліжку. Негативні емоції, підживлені втомою, злістю і стресом, не тільки порушують сон, але і посилять проблему у відносинах. В даному випадку працює прислів'я «Ранок вечора мудріший». Якщо вас щось не влаштовує, краще підняти дане питання за сніданком, а не перед сном.

Не вмиватися

© youthincmag.com

Багато дівчат лінуються вмиватися перед сном, використовуючи замість цього серветки для зняття макіяжу, що в корені неправильно. Навіть якщо ви не користуєтеся декоративною косметикою, вам потрібно змити піт, бруд і жир, які забивають пори на шкірі обличчя.

Більш того, за словами психологів, небажання вмиватися часто є ознакою депресії, у той час як правильна очищення обличчя перед сном сприяє психічному здоров'ю. Витратьте всього 10 хвилин перед сном, щоб привести своє обличчя в порядок і заховайте подалі вологі серветки — вони тільки псують шкіру.

Займатися спортом

© Jacob Ammentorp Lund/IStock

Деяких не заженеш в спортзал навіть за гроші. Якщо ж ви належите до числа людей, які ніколи не пропускають тренування, а особливо завантажені дні готові займатися навіть вночі, це може зіпсувати ваш сон. Пізні заняття спортом порушують так званий циркадний ритм, циклічні коливання інтенсивності різних біологічних процесів, пов'язані зі зміною дня і ночі. Простіше кажучи, фізична активність служить сигналом для організму про те, що потрібно прогнати сон і бути у всеозброєнні.

Курити

© Nastco/iStock

Не будемо нагадувати, наскільки куріння шкідливе для здоров'я. Якщо ви не можете відмовитися від нікотину, це ваш свідомий вибір, однак постарайтеся не палити хоча б перед сном. Нікотин є потужним стимулятором нервової системи, що заважає заснути. Експерти радять викурювати останню сигарету не пізніше, ніж за дві години до сну.

Випивати келих вина, щоб розслабитися

©debyaho/IStock

Медики попереджають, що незважаючи на розслаблюючі властивості алкоголю, він може порушити сон. Зокрема, він заважає нормальній циклічності сну, змушуючи вас частіше прокидатися і порушуючи необхідний глибокий сон. Якщо хочете розслабитися перед сном, краще випийте чашку трав'яного чаю або теплого молока.

Перевіряти соціальні мережі

© pixabay

Фінальна перевірка новинних стрічок в соцмережах перед сном може здатися нешкідливим заняттям, але саме воно часто позбавляє вас нормального сну. Спеціальне дослідження довело, що під час перевірки соціальних мереж людський мозок переживає гормональні зміни. За фактом, організм отримує сигнал виробляти більше гормонів стресу — кортизолу та адреналіну, — що в свою чергу «вбиває» сон, а в більш далекій перспективі піднімає рівень неспокою і може призвести до розвитку депресії. Так що краще оновлювати статуси вранці.

Користуватися мобільним телефоном в ліжку

©Pixabay

Блакитний світло, випромінюване вашим смартфоном, також має властивість порушувати сон, і, як довели вчені, може стати причиною розвитку таких серйозних захворювань, як ожиріння і навіть раку грудей. Пам'ятайте про те, що в ліжку можна робити лише дві речі: спати і займатися сексом. Всі інші перенесіть заняття на ранок, інакше порушиться не тільки сон, але і сексуальне життя.

Їсти перед сном

© bruce mars/pexels

Нічні перекуси чреваті не тільки відкладення зайвого жиру на боках і животі, але і проблемами зі сном. Якщо вам здається, що ви не можете заснути із-за голоду, поїдання чіпсів в темній кухнею остаточно розвіє сон. Організм, зайнятий перетравлюванням їжі, не зможе «відключитися» і провалитися в здоровий сон. Пам'ятайте про те, що останній прийом їжі перед сном повинен відбуватися за 2-3 години. Якщо вам здається, що ви не наїдаєтеся під час вечері, вибирайте продукти, багаті білками і корисними жирами.

Не сушити волосся

© sf.co.ua

Вам лінь висушити вимиті перед сном волосся? Знайте, що це також може стати причиною поганого сну. Більш того, тертя вологих волосся об подушку не тільки заважає глибоко заснути, але і заплутує, а також ламає їх. До того ж зібрані в пучок вологі волосся дадуть небажаний об'єм і вигин не там, де треба, в результаті чого вранці вам доведеться довго попотіти над нормальної укладанням. Якщо ви все одно не хочете скористатися феном перед сном, принаймні заплетене волосся в кіски, щоб отримати з ранку гарні хвилі, а не спутанную копицю.

5 видеотренировок, які можна зробити перед сном
© pixabay Легкі, доступні у виконанні вправи налаштують на спокійний лад і допоможуть позбутися від тривожних думок про минулий день. Всі наведені комплекси не вимагають
Безпечні снодійні ліки, які можна давати дитині
Не дивлячись на зусилля батьків, деякі діти скаржаться на проблеми зі сном, страждають безсонням. Якщо вам це знайомо і ваша дитина кожну ніч з працею лягати в постіль і
8 способів поліпшити якість сну в більш зрілому віці
Старіння може вплинути на якість вашого сну. Ви можете прокидатися частіше, а сон може бути більш чуйним. Процес старіння запобігти неможливо, як і його «симптоми», але
5 найгірших продуктів, які ви можете з'їсти вночі
© DianaLavrova/Pixabay Якщо ви відчуваєте голод, не варто відмовляти собі в невеликому перекус, навіть якщо зараз пізній вечір або навіть ніч. Просто потрібно з розумом
5 причин поганого сну вночі
5 причин поганого сну вночі
5 причин поганого сну вночі
08.03.19 Поради про саморозвиток
© pixabay Сон — важлива складова нашого життя, яка впливає і на якість, і на її тривалість. Якщо ви провели в ліжку 8 годин, 4 з яких дивилися в стелю або гортали
10 порад, які допоможуть відновити якісний нічний сон
© socialmediasl444/Flickr Завтра вам належить скласти важливий іспит, пробігти марафон або зробити презентацію на роботі? Саме час гарненько поспати і набратися сил перед