Як стрес здатний вплинути на ваше тіло
11.05.2019 564 0 newsdaily.org.ua

Як стрес здатний вплинути на ваше тіло

В закладки

Як стрес здатний вплинути на ваше тіло

© Milkos/Istock

Стрес — це природна фізична і психічна реакція на життєвий досвід. Кожен висловлює його час від часу. Все від повсякденних обов'язків, таких як робота і сім'я, до серйозних життєвих подій, таких як новий діагноз, війна або смерть коханої людини, може викликати стрес. Для негайних, короткострокових ситуацій стрес може бути корисний для вашого здоров'я. Він може допомогти вам впоратися з потенційно серйозними ситуаціями. Ваше тіло реагує на стрес, випускаючи гормони, які збільшують ваше серце і частоту дихання і готують ваші м'язи реагувати. Проте є і негативна сторона. Редакція healthline розповіла, як стрес здатний вплинути на ваше тіло.

Вміст матеріалу

Вплив стресу на ваше тіло

Якщо ваша реакція на стрес не припиняється, і ці рівні стресу залишаються підвищеними набагато довше, ніж це необхідно для виживання, він може позначитися на вашому здоров'ї. Хронічний стрес може викликати різні симптоми і впливати на загальне самопочуття. Симптоми хронічного стресу включають в себе:

  • дратівливість;
  • тривожність;
  • депресію;
  • головні болі;
  • безсоння.

1. Центральна нервова та ендокринна системи

Ваша центральна нервова система (ЦНС) відповідає за вашу реакцію «бій або втеча». У вашому мозку гіпоталамус починає обертатися, повідомляючи надпочечникам про звільнення гормонів стресу-адреналіну і кортизолу. Ці гормони частішає серцебиття і посилають прилив крові в райони, які найбільше потребують надзвичайної ситуації, такі як м'язи, серце та інші важливі органи.

Коли сприймається страх зникає, гіпоталамус повинен сказати всім системам повернутися в нормальний стан. Якщо ЦНС не зможе повернутися в нормальний стан або стресор не зникне, реакція буде продовжена.

Хронічний стрес також є чинником поведінки, таким як переїдання або недостатнє харчування, зловживання алкоголем або наркотиками і соціальна абстиненція.

2. Дихальна і серцево-судинна системи

Гормони стресу впливають на дихальну і серцево-судинну системи. Під час реакції на стрес ви дихаєте швидше, намагаючись швидко розподілити багату киснем кров у вашому тілі. Якщо у вас вже є проблеми з диханням, такі як астма або емфізема, стрес може утруднити дихання.

У стані стресу ваше серце працює швидше. Гормони стресу змушують ваші кровоносні судини стискатися і спрямовувати більше кисню в м'язи, так що у вас буде більше сил, щоб діяти. Але це також підвищує ваше кров'яний тиск.

В результаті частий або хронічний стрес змусить ваше серце працювати дуже довго. Коли ваше кров'яний тиск підвищується, підвищується і ризик інсульту або серцевого нападу.

3. Травна система

У стані стресу ваша печінка виробляє додатковий цукор (глюкозу), щоб дати вам заряд енергії. Якщо у вас хронічний стрес, ваше тіло може не впоратися з цим додатковим викидом глюкози. Хронічний стрес може збільшити ризик розвитку діабету 2 типу

Приплив гормонів, прискорене дихання, прискорене серцебиття також можуть розладнати травну систему. У вас більше шансів отримати печію або кислотний рефлюкс завдяки збільшенню шлункової кислоти. Стрес не викликає виразки (часто це робить бактерії H. pylori), але може збільшити ризик виникнення виразок і привести до погіршення існуючих виразок.

Стрес також може впливати на те, як їжа рухається по вашому тілу, що призводить до діареї або закрепів. Ви також можете випробувати нудоту, блювання або біль у животі.

© tommaso79/Istock

4. М'язова система

Ваші м'язи напружуються, щоб захистити себе від травм при стресі. Вони, як правило, звільняються знову, коли ви розслабляєтеся, але, якщо ви постійно перебуваєте в стані стресу, ваші м'язи можуть не отримати можливості розслабитися. Напружені м'язи викликають головні болі, болі в спині і плечах і біль у тілі. З часом це може викликати нездоровий цикл, коли ви припиняєте займатися і звертаєтеся до знеболюючих для полегшення.

5. Сексуальність і репродуктивна система

Стрес стомлює і тіло, і розум. Немає нічого незвичайного в тому, щоб втратити своє бажання, коли ви перебуваєте в постійному стресі. У той час як короткочасний стрес може змусити чоловіків виробляти більше чоловічого гормону тестостерону, цей ефект не триватиме довго.

Якщо стрес триває протягом тривалого часу, рівень тестостерону у чоловіка може почати падати. Це може вплинути на вироблення сперми і викликати еректильну дисфункцію або імпотенцію. Хронічний стрес може також збільшити ризик зараження чоловічих статевих органів, таких як простата і яєчка.

Для жінок стрес може вплинути на менструальний цикл. Це може призвести до нерегулярним, більш тяжким або більш болючим періодів. Хронічний стрес також може посилювати фізичні симптоми менопаузи.

6. Імунна система

Стрес стимулює імунну систему, що може бути плюсом для невідкладних ситуацій. Ця стимуляція допоможе вам уникнути інфекцій і загоєння ран. Але з часом гормони стресу послаблять вашу імунну систему і зменшать реакцію організму на погані бактерії та інфекції. Люди, що знаходяться в стані хронічного стресу, більше схильні до вірусних захворювань, таких як грип і застуда, а також іншим інфекціям. Стрес також може збільшити час, необхідний для відновлення після хвороби або травми.

Як стрес впливає на стан вашої шкіри
Як стрес впливає на стан вашої шкіри
Як стрес впливає на стан вашої шкіри
16.03.19 Поради про саморозвиток
© gpointstudio/iStock Якщо ви завжди підозрювали, що стрес здатний вплинути на стан шкіри, вітаємо – ви були праві. Коли у вас на роботі все виходить з-під контролю –
5 причин, чому не варто уникати стресу в житті
© Poike/iStock Всі говорять, що потрібно позбавлятися від стресу. Однак, як щодо його переваг? Думаєте, що це неможливо? Стрес не завжди так поганий. Редакція SUPER.UA
Чому з-за стресу ми набираємо вагу, – наукове пояснення
©zwierciadlo.pl Стрес і зайва вага – поняття тісно взаємопов'язані, причому найбільше жиру після нервового перенапруження відкладається саме на животі. Чому так
Вчені довели, що стрес не так небезпечний, як вважалося раніше
© SIphotography/iStock Згідно з даними щорічного опитування Global Emotions report, проведеного компанією Gallup, число людей, які страждають від стресу, продовжує
Як йога впливає на психіку: сила взаємозв'язку тіла і мозку
©Pixabay Як йога впливає на психіку? Сайт Wanderlust опублікував цікавий матеріал про взаємозв'язку тіла і мозку. Те, що ми думаємо, і те, що ми робимо, має динамічний
Як дієти з високим вмістом клітковини впливають на ваш стан у стресі
© silviarita/Pixabay Стрес має серйозний негативний вплив на організм в цілому: він здатний похитнути психічний стан, змінити поведінку й завдати шкоди мікрофлорі