Як вибрати свій тип йоги, якщо ви вирішили стати його послідовником
18.04.2019 641 0 newsdaily.org.ua

Як вибрати свій тип йоги, якщо ви вирішили стати його послідовником

В закладки

Як вибрати свій тип йоги, якщо ви вирішили стати його послідовником

© Ataner007/Pixabay

Ще недавно йога здавалися нам цілком зрозуміла. Проте сьогодні вона помітно ускладнилася: такого поняття, як просто йога, вже немає— нам потрібно віддати перевагу будь-то її напрямок, щоб її практикувати. Розповідаємо, як вибрати свій тип йоги.

Вміст матеріалу

Як вибрати свій тип йоги?

Щоб вибрати стиль йоги, який підійде саме нам, варто чіткіше визначити власні цілі: наприклад, впоратися зі стресом, позбавитися від болю в спині, навчитися медитації.

Не менш важливий аспект — регулярність. Щоб ходити на йогу постійно, потрібно, щоб заняття подобалося, викликало почуття комфорту, задоволення. Якщо є бажання спробувати різні види, для початку краще пройти вступний курс. На ньому розповідають, які методики і для чого використовуються, як їх застосовувати, дають техніку безпеки, коротко пояснюють теорію і філософію йоги і відбудовують базові асани.

Отже, давайте підберемо вам вид йоги, виходячи з ваших цілей:

1. Для зміцнення здоров'я

Вивести токсини, розвинути гнучкість, підвищити еластичність і тонус м'язів допоможе класична хатха-йога. Цей вид практики підійде майже в будь-якому випадку. У неї безліч різновидів — від прагматичної «йоги 23», пропонує домогтися максимальних фізичних результатів за мінімальний термін, до популярної йоги айенгара.

Також є аштанга-віньяса йога. Навчання зазвичай обмежується 3-ма першими рівнями, кожен з яких потрібно освоїти повністю, перш ніж перейти до наступного. В цьому стилі необхідно ретельно дотримуватися послідовність виконання поз: кожна асана є підготовкою для наступної, розвиваючи силу і баланс, потрібні для подальшого просування. І лише освоївши ці три рівня, можна рухатися далі. Аштанга-віньяса вимагає хорошої фізичної підготовки.

Крім того, ви можете вибрати силову йогу, яка складається з вправ на розвиток гнучкості та сили, то рівномірно чергуються, як у танці, то вимагають затриматися в тій чи іншій позі.

Також підійде йога тіней (shadow-йога). Вона розглядає фізичні обмеження тіла, людські страхи і хвороби як шари застиглих «тіней», які перешкоджають вільному течією життєвої сили. Практика націлена на їх усунення за допомогою простих силових вправ у поєднанні з елементами бойових мистецтв і стимуляцією енергетичних точок для відновлення течії прани — життєвої сили.

Існує також спірна практика — бікрам-йога. Практикується вона при температурі + 40 °C, щоб швидше розігріти м'язи і відтворити клімат, в якому жили всі індійські мудреці. Вона дуже популярна у голлівудських зірок — адже він допомагає не тільки поліпшити розтяжку, але і швидко скинути вагу. Практика протипоказана при дихальної або серцевої недостатності.

2. Для рятування від стресу

Щоб навчитися справлятися зі стресом, покращити навички концентрації уваги потрібна, насамперед, релаксація. Для цього підійде вишранта-йога. Вона дозволяє виробити корисні заспокійливі дихальні рефлекси. Поєднує медитацію, тривалу релаксацію і асани, що сприяють розслабленню м'язів і нервової системи.

Інь-йога також підійде. Вона складається з 20 поз по 3-5 хвилин кожна. Їх виконують в положенні сидячи або лежачи — для опрацювання сполучних тканин і розслаблення м'язів. Асани розвивають гнучкість суглобів і еластичність сухожиль і м'язів, а також викликають прилив енергії. Практика допомагає відновити внутрішню рівновагу.

Глибинна практика йога-нідра починається з розтяжки, а потім проводиться в положенні лежачи на спині в нерухомому стані з закритими очима. Потрібно відчути і розслабити кожну частину тіла, а потім зосередитися на певних образах і думках. Часто йога-нідра включає в себе роботу зі страхами і комплексами.

© janeb13/Pixabay

3. Для зняття болю

Щоб виправити поставу, позбавитися від болю в спині, поліпшити травлення, знизити тиск і т. д. підійдуть різні види йога-терапії. Ця чітко вивірена практика заснована на чудовому знанні анатомії і фізіології.

У зняття болю допоможе айенгара. Ґрунтується вона на поступовому відточуванні поз. Ви поступово перейти від простого до складного. Також будете використовувати різні допоміжні предмети. Йога націлена на досягнення фізичної, енергетичної та психоемоційної гармонії. Також вона азвивает силу, витривалість і сприяє розкриття власних можливостей.

Також є і йога-терапія. Вона передбачає попередню консультацію з терапевтом. Фахівець розробляє індивідуальну програму вправ, релаксації і змінює спосіб життя в цілому, чим допомагає вирішити проблеми зі здоров'ям. Практика, спрямована в першу чергу на корекцію стану хворої людини або реабілітацію після хвороби, вимагає регулярних занять, як у групі, так і вдома, самостійно, по 20 хвилин щодня.

4. Для духовного зростання

Щоб розвинути в собі доброзичливість, поліпшити стосунки зі світом та іншими людьми, краще зрозуміти і прийняти себе потрібна особлива йога.

Вам підійде холістична практика — кундаліні-йога. Вона допомагає розкрити творчий потенціал і звільнити приховану внутрішню енергію. Поєднує в собі статичну та динамічну роботу, витончені техніки дихання, релаксацію, медитацію, читання мантр.

Модна дживамукти-йога також користується великою популярністю серед західних зірок. Особлива увага в ній приділяється питанням повсякденного життя. Йога передбачає спів мантр і медитації, дозволяють знайти внутрішню гармонію. Основа практики — аштанга-йога, а тому значне місце в ній займає виконання асан.

Крім того, може знадобитися анусарайога, яка пропагує божественну природу всього, що відбувається в гарному настрої. У занять задана тематика, вони включають в себе філософські бесіди і спів. Вони піднімають самооцінку і виховують повагу до оточуючих.

Також є карма-йога. Вона пропагує безкорисливу діяльність без прихильності до результатів. Бхакті-йога рекомендує виконання священних ритуалів. Джнана-йога — пізнання себе через споглядання.

Як стати сертифікованим викладачем йоги
©Pexels Ви настільки закохані в йогу, що готові відкривати глибини цього філософського знання і іншим людям? Тоді ви можете вибрати шлях наставництва і стати викладачем з
4 напрямки йоги, які варто спробувати кожному
©Burst/Pexels Мрієте освоїти практику асан і зануритися в дивовижний світ йоги, щоб знайте гармонію і баланс усередині себе? Ми зібрали для вас 4 захоплюючих напрямки
Що краще – йога або пілатес? Поради щодо вибору своєї активності
©Pixabay Намагаєтеся вибрати кращий вид фізичної активності для свого тіла, але не знаєте, що краще: йога або пілатес? Сайт Web MD розкладає все по поличках і дає
10 видів йоги для поліпшення життя
© KatarzynaBialasiewicz/IStock Сьогодні класи з йоги діють практично в кожному фітнес-клубі. Але ви повинні враховувати, що далеко не всі з них мають безпосереднє
Для чого потрібна йога для вагітних: всі особливості пренатального напряму
© twinsterphoto/iStock Йога для вагітних — відмінний спосіб підготовки до пологів. Ви вагітні, і хочете навчитися розслаблятися і тримати себе у формі? Пренатальна йога
Міжнародний день йоги: асани і поради для легкої вагітності
Щорічно, починаючи з 2014 року, 21 червня у світі відзначається Міжнародний день йоги — досить знайомий і улюблений багатьма свято в ім'я любові до здорового способу