Що відбувається з тілом, якщо сидіти по 12 годин на день
07.03.2019 328 0 newsdaily.org.ua

Що відбувається з тілом, якщо сидіти по 12 годин на день

В закладки

Що відбувається з тілом, якщо сидіти по 12 годин в день

© AndreyPopov/iStock

Сучасні люди більшу частину життя проводять у сидячому положенні. Ми сидимо за робочим столом протягом 8-10 годин на роботі. А потім повертаємося додому і знову приймаємо сидяче положення. Але наше тіло і організм не створені були для статичного положення. Природа створювала нас для руху. Еволюція не знала, що коли-то винайдуть стілець. І люди будуть сидіти на ньому по 12 годин в день. До чого призводить сидячий спосіб життя?

Ми хочемо розповісти про суворі факти, які проллють світло на важливість фізичної активності.

Вміст матеріалу

Сидячий спосіб життя: наслідки

Рано чи пізно люди починають відчувати болючі відчуття. Підвищується ризик захворювань серця, м'язової дистрофії і не тільки.

Проблеми з кровообігом

© Highwaystarz-Photography/iStock

Наше тіло не може знаходитися в стані спокою так багато часу. Адже не дарма у нас є так багато суглобів і скелетних м'язів. У сидячого положення є наслідки, небезпечні для людини. Наприклад, з-за нього кров починає накопичуватися у венах. Можливо, ви вже стикалися з цим. З'являлися судоми і печіння в литках. Проблеми з кровообігом шкодять здоров'ю. Вони підвищують ризик інсульту.

Виснаження м'язів

© LightFieldStudios/iStock

Коли ми сидимо, сідниці і ікри не діють. З часом сидячий спосіб життя може призвести до атрофированию м'язів. Якщо ви хочете мінімізувати шкоду, робіть перерви. Вставайте і починайте рухатися: ходити, розминати ноги, присідати. Але краще всього – записатися на тренування і почати розвивати м'язи. Це допоможе компенсувати всі наслідки, що наносяться статичним положенням тіла.

Ожиріння

© TomFoldes/iStock

Всі ми чули про те, що відсутність фізичної активності призводить до ожиріння. Але чому? Насправді є кілька причин. Коли ми сидимо, в наших судинах жир переробляється набагато повільніше звичайного. Липопротеинлипаза являє собою фермент, який відповідає за розщеплення жиру. Але він працює набагато гірше в сидячому положенні. До речі, в цьому положенні ми спалюємо всього 1 кілокалорію в хвилину. Цього явно недостатньо, щоб схуднути і спалити калорії, які ми їмо.

Защемлення нервів

© viitor technologies/Flickr

У людей, сидячих по 12 годин на добу, з'являються спазми в області шиї, плечей і попереку. Пов'язані вони із защемленням нервів, яке відбувається із-за неприродного положення тіла. Ми вже говорили про проблеми з кровообігом. Так от, порушення циркуляції крові впливає і на нервову систему. Клітини втрачають енергії, яка потрібна їм для життєдіяльності.

Неправильна постава

© AndreyPopov/iStock

При сидячому положенні наша спина вигинається назад, а плечі нахиляються вперед. З плином часу у міжхребцевих дисків відбувається знос, суглоби і зв'язки хребта деградують. На жаль, неправильна постава – це не тільки не естетично. З-за цього страждають органи дихання. Наша грудна клітка може зменшитися, і нам важче дихати. Через брак кисню погіршується розумова діяльність.

Намагайтеся змінювати своє положення кожні 15-30 хвилин. Робіть кави, ходіть по офісу або виходьте на вулицю. Більше рухайтеся, щоб не відбулося зміщення поперекових дисків. Таким чином, ви хоч якось знизити ризики хронічних хвороб у цій частині тіла.

Болі, які ми відчуваємо, це крик нашого тіла про те, що потрібно щось змінювати. Ми були народжені, щоб рухатися, ходити, бігати. Наше тіло має потребу в постійному русі. Ми повинні усвідомити наслідки сидячого способу життя. І почати цінувати своє тіло і здоров'я. Намагайтеся сидіти менше і при будь-якій можливості рухатися. А якщо ви почнете займатися спортом, ваш організм скаже вам за це спасибі.

Чому для вашого здоров'я корисніше працювати за столом стоячи
© AndreyPopov/iStock Ви знали, що ваша робота залежить від положення тіла за столом? Якщо ні, то вам варто задуматися над цим. CNN розповідають, як потурбуватися про своє
5 способів залишатися активними при сидячому способі життя
© AndreyPopov/IStock Більшість сучасних людей проводить свій день у сидячому положенні. Такий спосіб життя не може не відбиватися на стані здоров'я. Наш організм потребує
Як знизити навантаження на здоров'я із-за постійної сидячої роботи
© Artfully79/iStock Постійно сидіти жахливо для нашого здоров'я. Це не тільки різко збільшує ризик ожиріння і серцевих захворювань, але також може викликати виснажливі
Чому ми так залежні від сидячого положення
© fizkes/iStock Робота більшості сучасних людей пов'язана з сидячим способом життя. Але проблема полягає в тому, що ми продовжуємо сидіти навіть у вільний час. Багато
5 вправ за столом, які позбавлять від шийної і плечовий біль
© AnaBGD/IStock Якщо ваша робота включає сидіння за столом перед комп'ютером або ноутбуком протягом кількох годин поспіль, ви можете помітити тупий біль, розвивається в
Люди стали більш ледачими, так як еволюція сприяє збереженню енергії, дослідження
© cyano66/iStock Канадські вчені з'ясували, що еволюція сприяє збереженню енергії і призводить до того, що люди стають більш ледачими і менш рухливими. Детальніше про це