Як за допомогою йоги легше і комфортніше пережити ПМС
11.05.2019 504 0 newsdaily.org.ua

Як за допомогою йоги легше і комфортніше пережити ПМС

В закладки

Як за допомогою йоги легше і комфортніше пережити ПМС

©depositphotos

Відчуваєте себе розбитою під час ПМС? А чи знаєте ви, що певні пози йоги допоможуть вам знизити больові відчуття, спазми і розслабити вас? Йога прискорює кровообіг, а глибоке дихання під час вправ підвищує рівень кисню, тим самим знижуючи дискомфорт під час спазмів. До того ж, йога допоможе відволіктися від гнітючих думок і підніме настрій.

Йога – попрощайтеся з дискомфортом під час ПМС!

Які пози допоможуть?

Практикуйте всі 12 поз протягом усього періоду ПМС, або виберіть ваші улюблені, на які ваше тіло реагує позитивно. Не забувайте про дихання: робіть глибокий вдих через ніс, втягуючи живіт, і так само повільно видихайте з закритим ротом. Будьте зосереджені і розслаблені.

Сидячий твіст

Сядьте, ноги широко розставте. Покладіть ліву ногу на праву, щоб ліва ступня опинилася біля правого коліна. Посуньте праву п'яту до лівого стегна. Покладіть ліву руку на підлогу біля лівого стегна. Обійміть правою рукою ліве коліно і нахиліть корпус вліво. Затримайте положення на 10-15 вдихів. Поверніться у вихідне положення і повторіть позу в іншу сторону.

Поза вітру

© biokplus.com

Ляжте на спину. Підтягніть коліна до грудей. Простягніть руки під гомілками і стисніть в замок. Намагайтеся щоб нижня частина спини був притиснутий до підлоги. Зробіть 20 глибоких вдихів.

Поза крокодила

Ляжте на живіт. Руки покладіть під голову. Верхня частина корпусу залишається розслабленою. Вдих – підніміть живіт над підлогою, порахуйте до 2, опустіть, зробіть видих. Повторіть 3 рази (якщо ви відчуваєте дискомфорт, підкладіть під щиколотки згорнутий рушник).

Поза дуга

Ляжте на живіт. Розставте Руки в сторони. Зігніть ноги в колінах, щоб п'яти були біля сідниць. Візьміться руками за щиколотки. Вдих – підніміть корпус вгору, прогніть спину, зробіть 5-7 глибоких вдихів. Поверніться у вихідне положення. Повторіть 2-3 рази.

Поза кішки

© Everyday Health

Станьте на коліна». Глибоко вдихаючи, притисніть підборіддя до грудей і нахиліть таз вниз, як кішка. Повільно видихаючи, підніміть підборіддя до стелі і прогніться в протилежну сторону. Повторіть 10 разів.

Читайте також Чому потрібно додати до своїм фізичним активностей йогу: 9 неочевидних причин

Поза метелик

Ляжте на спину. Ноги разом. Зігніть ноги в колінах і розведіть їх в сторони, ступні поставте разом. Можете допомогти собі руками, поклавши руки на внутрішню сторону стегон. Притисніть ноги руками і зробіть 5-7 глибоких вдихів. Поверніться у вихідне положення. Повторіть 3 рази.

Ганчіркова лялька

Станьте прямо, ноги на ширині плечей, руки внизу. Візьміть лівий лікоть правої рукою, а правий лікоть – лівої. Повільно зробіть повороти в сторони. Зробіть 10 глибоких вдихів. Поверніться у вихідне положення.

Поза місток

© Bahrain Personal Fitness/Flickr

Ляжте на спину. Зігніть ноги в колінах, коліна і ступні на ширині плечей. Повільно підніміть стегна вгору, формуючи місток. Встаньте на руки і затримайте положення на 5-10 глибоких вдихів. Поверніться у вихідне положення. Повторіть 3 рази.

Удар блискавки

Станьте на коліна. Присядьте сідницями на п'яти, руки покладіть на стегна. Плечі відведіть назад і вниз, зробіть вдих. Повторіть 20 разів.

Поза дитини

© fitnessi.ru

Станьте на коліна». Видих – сядьте сідницями на п'яти, покладіть корпус на стегна, голову на підлогу. Витягніть руки уздовж корпусу тому, долонями вгору. Поверніться у вихідне положення.

Поза куточок

Ляжте на спину. Притисніть долоні до підлоги. Вдих – підніміть ноги вгору до стелі. Затримуйте позу від 5 до 15 вдихів.

Поза кобри

Ляжте на живіт. Зігніть руки в ліктях і притисніть до тулуба. Вдих – підніміть корпус і ліву ногу, поки ступня не виявиться на 30 см від підлоги. Видих – поверніться у вихідне положення. Повторіть позу з правою ногою. Повторіть 3-5 разів.

Йога – прекрасне рішення для боротьби з болючим ПМС. Спробуйте, і ви відчуєте полегшення і релаксацію.

Читайте також Бути-йога: новий тренд в спорті, який вам точно сподобається

Міжнародний день йоги: асани і поради для легкої вагітності
Щорічно, починаючи з 2014 року, 21 червня у світі відзначається Міжнародний день йоги — досить знайомий і улюблений багатьма свято в ім'я любові до здорового способу
Йога для початківців: принципи, пози і рекомендації
© Burst/Pexels Йога допомагає знайти внутрішній спокій і гармонію із зовнішнім світом. Деякі вважають, що для початку занять необхідна спеціальна підготовка. Не
Для чого потрібна йога для вагітних: всі особливості пренатального напряму
© twinsterphoto/iStock Йога для вагітних — відмінний спосіб підготовки до пологів. Ви вагітні, і хочете навчитися розслаблятися і тримати себе у формі? Пренатальна йога
8 поз йоги, які допоможуть мислити більш позитивно
© fizkes/iStock З настанням осені можуть з'явитися ознаки депресії. На щастя, з якими відмінно справляються пози йоги. Деякі асани здатні повернути позитивний настрій і
4 напрямки йоги, які варто спробувати кожному
©Burst/Pexels Мрієте освоїти практику асан і зануритися в дивовижний світ йоги, щоб знайте гармонію і баланс усередині себе? Ми зібрали для вас 4 захоплюючих напрямки
6 міфів про йогу, в які ми все ще віримо
© yoga/iStock Йога асоціюється у нас з незвичайними фізичними можливостями, хитромудрими положеннями тіла, особливою системою дихання. Але це тільки зовнішня частина.